Skocz do zawartości
bruneros

Discovery Media - Mapy maj 2016

Rekomendowane odpowiedzi

A co w przypadku DM Pro? Nie dostałem do niego żadnej oryginalnej karty. Poza tym pisza, że wystarczy karta SD kupiona w dowolnym sklepie. Niestety u mnie nie działa.

 

Tutaj http://forum.vw-passat.pl/threads/148574-Aktualizacja-map-Discovery-Pro masz cały wątek o DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pobrałem całą duzą paczkę 22GB , nagrałem na kartę Kingston 32GB (kupiłem specjalnie pod to) tak jak leci (katalog MIB 1 , MIb2 na karcie i cos tam jeszcze) . Włożyłem do czytnika, pomyślało chwile i znalazło update i zaczeło pobierac.

Dzis wrzucę POI jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ... jak kupowałem samochód, miały być mapy dożywotnio aktualizowane za darmo... Przynajmniej tak zapewniał sprzedający..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dozywotnio - znaczy wg. VW do 5 lat od zakonczenia produkcji systemu discover.... (tak piszą malymi literkami w gwiazdkach)

A za darmo przeciez są, tylko sie nie mieszczą na karte SD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W auto świecie czy motorze z zeszłego tygodnia czytałem o golfie po lifcie ma juz miec nowy system nawigacyjny pełny ekran bez przycisków i wielkość wyświetlacza 9,5 cala:brawo

 

http://www.autobild.de/artikel/vw-golf-vii-facelift-2016-vorschau-technik-und-preis-5519781.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W auto świecie czy motorze z zeszłego tygodnia czytałem o golfie po lifcie ma juz miec nowy system nawigacyjny pełny ekran bez przycisków i wielkość wyświetlacza 9,5 cala:brawo

 

http://www.autobild.de/artikel/vw-golf-vii-facelift-2016-vorschau-technik-und-preis-5519781.html

tyle ze to e-golf Touch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle ze to e-golf Touch

 

Nie, to golf po lifcie ten o którym ty mowisz ma klime na gesty ktora wejdzie dopiero do golfa 8 generacji popatrz sobie w Google galerie wpisując golf 7 lifting masz foty tego i tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie ale czy będzie to wygodne w użyciu? Mam aktualnie auto, które nie ma fizycznych przycisków do obsługi systemu multimedialnego (Chevrolet MyLink) i jest to bardzo niewygodne. Pamiętajmy, że te ekrany są względnie daleko i trzeba trafić w przycisk końcem palca wyciągniętej ręki. Nie wspominam już nawet o regulacji poziomu głośności w taki sposób... O ile zawsze lubie najnowsze technologie to jeśli miało by to wyglądać jak na tym zdjęciu to wolę już aktualny Discover Pro z 1,5 cala mniejszym ekranem ale z przyciskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, to golf po lifcie ten o którym ty mowisz ma klime na gesty ktora wejdzie dopiero do golfa 8 generacji popatrz sobie w Google galerie wpisując golf 7 lifting masz foty tego i tego.

e-golf Touch, nawet napisali , więc co Ci się nie zgadza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
e-golf Touch, nawet napisali , więc co Ci się nie zgadza ?

 

A jak widze golf 7 lifting ( nagłówek ), a najlepiej zobacz w poprzednim motorze lub auto świecie wpis i opis.

Link podałem zeby pokazać foto kokpitu / ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest rzekomo Golf VII Facelift: http://i.auto-bild.de/ir_img/1/2/4/2/2/3/9/VW-Golf-VII-Facelift-Illustration-560x373-fd785975492a8df3.jpg

A to e-Golf Touch: http://i.auto-bild.de/ir_img/1/2/4/2/6/1/6/VW-Golf-e-Golf-Touch-Sitzprobe-1200x800-7d9a37d0fc3e71bd.jpg

 

O ile ten e-Golf wygląda całkiem prawdopodobnie i są filmy z działania tego systemu (panoramiczny ekran, gesty i dotykowe przyciski) o tyle to pierwsze wygląda jednak jak dzieło grafika komputerowego. Nie dość, że nie ma żadnych przycisków (nawet do regulacji głośności) to jeszcze nie ma na tym zdjęciu nawiewów na środku, a to już by na pewno nie przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem wczoraj do VW ze swoim komputerem ze ściągniętymi mapami z prośbą o aktualizację. Nie było problemu, zgodzili się. Problem polega na tym, że im się nie udało. Sformatowali moją kartę, zrobili na szczęście backup przed formatem, rozpakowali z mojego komputera part 1 Europy na kartę VW. Rozpakowywanie trwało 50 minut więc wziąłem komputer i pojechałem. W drodze do domu pliki się wypakowały. Bezpieczne wysunięcie karty, blokada lock, slot sd2 i nic, slot sd1 i nic. Program DiscoverCare już nie rozpoznaje mojej karty i w momencie kiedy ich backup nie zadziała to mogę sobie tą kartę włożyć w ... Pytanie czy dadzą mi nową, bo oni ją sformatowali, jak twierdzą zgodnie z instrukcją producenta. Dramat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowa procedura gwarancyjna... zgłaszasz, że nawigacja ci nie działa, oni to sprawdzają, potwierdzają i naprawiają lub wymieniają. Może to nawigacja w aucie się zepsuła a nie karta? Póki co nie wiadomo. Kiedyś czytałem instrukcję od nowej Mazdy 6 i tam był zakaz formatowania, przekładania kart itp. Było napisane, że jak się włoży jedaną kartę do dwóch różnych aut to przestaje działać w ogóle. VW też ma na pewno jakieś zabezpieczenia i może się wykrzaczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie mieści po formacie nawet stary zrzut karty - wiec jednak format cos zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, Pani z VW wzięła kartę z innego passata, informatyk zrobił jej obraz karty tym razem z plikami systemowymi, sprawdziła kartę w golfie i twierdzi, że działa. Obiecała, że wgrają mi ten obraz karty. Jednak mam nadzieję, że uda mi się ogarnąć temat samemu i nie będę musiał tam jeździć. A tak w ogóle to się dziwie jak autoryzowany serwis może tak dawać pupy na każdym kroku. U mnie to już trzecia wtopa, przy dwóch dodatkowych rzeczach, które u nich kupiłem też się nie popisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ACHTUNG !

 

spieszę poinformowac, ze jest problem z update dla discovery media!!!

 

dane po rozpakowaniu przekraczają 16GB i nie mieszczą się na karcie 16GB którą daje WV.

A to nie jest zwykła karta SD !!!

 

tymczasowo poradziłem sobie wywalajać z folderu maps\00\sds zbędne "języki" ale za co odpowiadają te foldery to nie wiem.

 

takze vw wydał bubla.

problem prawdopodobnie nie dotyczy discovery pro, bo tam dane ląduja na pamięci wewnętrznej.

 

U mnie bez problemu mieściły się obie części.

Karta - 16GB

Discovery Media

Zrobiłem tak:

1) rozpakowałem obie części do oddzielnych katalogów na dysku komputera

2) skopiowałem część drugą do pierwszej - rozmiar razem (16*184*313*161 bytes)

na wszystkie pytania o duplikacji plików odpowiedziałem "pomiń"

3) sformatowałem kartę wyjętą z B8 ( FAT32 / blok 8k) wolne około ( 16 280 000 000 bytes )

4) skopiowałem wszystko na kartę

5) Działa / jest S7/S8 w jankach / A1 na południe od Strykowa ;-)

 

Ja formatowałem kartę ( pełne formatowanie na FAT32 / blok 8k) i rozpakowywałem pliki jak napisał kolega Miszka ale nie zmieściło się więc usunąłem kilka plików ze zbędnymi językami jak napisał kolega Bruneros, po tym zabiegu zmieściło się i działa. Więc nie wiem w jaki sposób formatowali w serwisie, pewnie ważne jest żeby pozostał FAT 32, może sformatowali na NTFS i wówczas nawigacja nie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Musi być FAT32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest rzekomo Golf VII Facelift: http://i.auto-bild.de/ir_img/1/2/4/2/2/3/9/VW-Golf-VII-Facelift-Illustration-560x373-fd785975492a8df3.jpg

A to e-Golf Touch: http://i.auto-bild.de/ir_img/1/2/4/2/6/1/6/VW-Golf-e-Golf-Touch-Sitzprobe-1200x800-7d9a37d0fc3e71bd.jpg

 

O ile ten e-Golf wygląda całkiem prawdopodobnie i są filmy z działania tego systemu (panoramiczny ekran, gesty i dotykowe przyciski) o tyle to pierwsze wygląda jednak jak dzieło grafika komputerowego. Nie dość, że nie ma żadnych przycisków (nawet do regulacji głośności) to jeszcze nie ma na tym zdjęciu nawiewów na środku, a to już by na pewno nie przeszło.

Według niemieckiej prasy pierwsze zdjęcie obrazuje wygląd wnętrza Golfa facelift lipic 2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności