Skocz do zawartości
arkady375

PROBLEM Z OTWARCIEM TYLNYCH DRZWI

Rekomendowane odpowiedzi

:506: Witam szukałem na forum i nic nie znalazłem na taki temat a mianowicie:

Dzisiaj w dzien temp około -5C otwieram auto centrałem otwiera sie nastepnie recznie postanawiem otworzyc tylne dzrzwi za kierowca a tu niestety klapa. Wiec postanawiam otworzyc je od środka w taki sposób otwieraja sie. Nastepnie popełniam kolosalny :mur: bład nawet niewiem dłaczego tak uczyniłem przesuwam zabezpieczenie w zamku w twn sposób by nie mozna było otworzyc klameczka od srodka, i tu spotkała mnie kara. Nie moge otworzyc drzwi ani z zewnatrz ani od środka. Czy ktos moze miał podobny problem to niech podzieli sie informacja jak to zrobić. Lub co mam zrobic by te drzwi otworzyc, nadmienie iz jest to wielki kłopot brak otwierania tych drzwi, podróżowanie z rodziną PROSZE WAS O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie skucha :dobani: Dość częstą przypadłością klameczek w B3 i B4 jest utrudnione otwieranie ich, a przyczyną jest niedoskonała konstrukcja klamka-zamek. Wystarczy to podregulować i hula (w szukajce hasło "Klamka" lub w FAQ).

 

W Twoim przypadku zrobiłbym nastepująco (bo gotowej recepty nie mam):

 

- poczytać we wskazanych miejscach jak się zabrać do klamki OTWARTYCH drzwi,

 

- dobrać się do drzwi z drugiej strony auta ( tych otwierających się) i super dokładnie pooglądać co na co naciska, skąd jest do tego dostęp, może przez uszczelkę szyby (zamkniętej lub otwartej)

 

- kombinować przy drzwiach zatrzaśniętych - może wystarczy docisnąć klamkę w dół i wtedy zareaguje....

 

Koledzy na forum chwalili się, że zdejmowali tapicerkę przy zamkniętych drzwiach - mi nie udało się przy otwartych - to pierwsze auto w którym mi nie wyszło!!

 

Aha, czy szukałeś słów "zatrzaśnięte" , "zablokowane" - może wtedy coś Ci wyskoczy.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadeszło już ocieplenie, a jeśli nie, to auto do ciepłego garażu na jakiś czas, by wszystko odmarzło i następne próby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij na górną część drzwi nad klamką i w momencie naciśnięcia pociąg za klamkę. Powinny się otworzyć. Jeżeli się otworzą to odkręć klamkę bez rozbierania tapicerki, w klamce są takie bolce które często lubią się wysuwać i wtedy drzwi ciężko jest z zewnątrz otworzyć. Jest to raczej wina klamek zewnętrznych skoro od środka ładnie się otwierały. Miałem ten sam problem u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem waszych porad lecz niestety nic nie pomogły. Pozostaje mi chyba jakoś dostać sie pod tapicerkę lecz nie mam najmniejszego pojęcia jak to zrobić. Nie chce tapicerki rozwalać. Czy ktoś ma jakieś pomysły. Może ktoś oświeci mnie jak jest zbudowana klamka i co mogło sie stać ze nie chce sie otwierać . POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś oświeci mnie jak jest zbudowana klamka
dwa wyżej masz:
- dobrać się do drzwi z drugiej strony auta ( tych otwierających się) i super dokładnie pooglądać co na co naciska, skąd jest do tego dostęp, może przez uszczelkę szyby (zamkniętej lub otwartej)

Czyli poćwiczyć na tych drugich ewentualnie dorobić jakiś przyrząd (drut) i próbować otworzyć albo odchylić tapicerkę albo przełączyć z powrotem na otwieranie od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. wreszcie udało mi sie te drzwi otworzyć musiałem tylko ściągnąć uszczelkę szyby i odpowiednio wygiętym drutem nacisnąć na taka łapkę która wychodzi z zamka i otwarte. Posta uważam za zamknięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chazir

Krótki poradnik jak otworzyć drzwi w przypadku zepsutej zewnętrznej klamki i zablokowanej blokady rodzicielskiej - w 30 sekund.

 

1. - Szukamy, wycinamy itp. paska z średniomiękkiego tworzywa o wymiarach 15x100mm. Ja wyciąłem z takiej zatyczki do puszki po kawie. (20 sekund).

 

2. - Otwieramy drzwi, te sprawne i patrzymy na jakiej wysokości jest ta dźwigienka do blokady. (5 sekund).

 

3. - Wkładamy plastyk między uszczelkę na wysokości jak w sprawnych drzwiach starając się wypchnąć dźwigienkę. Tak szczęśliwie się składa że otwarcie jest w pozycji na zewnątrz ;). (5 sekund).

 

Mi osobiście zajęło to ok 2 minut ale musiałem jeszcze myśleć jak to zrobić. Samo przesunięcie dźwigienki jest banalne, ja trafiłem za pierwszym razem. W ciągu 5 sekund macie 5 prób ;).

 

Powodzenia w otwieraniu drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja - wczoraj ten post by mi sie przydal..... dzisiaj drzwi otworzylem rano swoim sposobem i dopiero wieczorem czytam poradnik.

 

A co ja zrobilem? Otworzyłem przednie drzwi, zsunąłem gumową osłonę kabli między drzwiami i słupkiem i zauważyłem, że kabelki dwa były urwane. Złaczyłem, właczyłem i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sposo rewelka, też miałem zablokowane drzwi:) Jedynie , nie chciało mi się bawić z blaszką i wykorzystałem linijkę:) Też się sprawdziła:)

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Postanowiłem odświeżyć wątek ponieważ mam podobny problem do opisywanego tutaj. Na początku miałem problem z klamką tylnych prawych drzwi poniewaz przy otwieraniu pilotem pociągnąłem za klamkie i sie juz nie otworzyły. Wtedy jeszcze od środka działało otwarcie klameczką ale z zewnątrz nie da rady. Niestety przez głupotę zrobilem tak jak kolega na samym początku pisal z blokadą rodzicielska i od srodka tez nie dało rady wtedy, więc zastosowalem te instrukcje co pisaliscie i udalo sie otworzyć od środka ponownie;) problem dalej tkwi w tym że z zewnątrz nie działa klamka, dodam tylko że chodzi ona luźno jakby sprężynka spadła czy coś. Poradzcie coś prosze jak to założyć, gdzie taka sprężynka sie znajduje czy cos w tym stylu. Dodam jeszcze że drzwi mam rozebrane całe łącznie z blachą i nie wiem gdzie i co tam sie znajduje żeby naprawić to. Z góry dzięki z pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak jak ja pamiętam te klamki często gęsto pękają. Zapewne to stało sie u Ciebie. Najprostszym sposobem ją wykręcić i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo ciekawych przypadków, ale żaden nie wpisuje się w ten co mi sie przydarzył... po 2 latach jazdy z blokadą na dziecko w tylnych drzwiach postanowiłem ją odblokować, bez skutku niestety. Drzwi otwierają się od zewnątrz a klamka wewn. nie działa niezależnie od położenia blokady. Dodam, że poza tym wszystko działa - elektryka, centralny itd. Co robić? (linka nie jest zerwana - zaglądałem pod tapicerkę, nie dostałem sie tylko pod blachę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość monstergarage.

mr.chazir Zjebisty sposób dwie próby i gotowe. czs 40s w tym 30s przeczytanie zalecen

Pozdro dla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

czy ten sposób działa także w B6, próbowałem i nici :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wisnia_xDD

tez tak mialem ale u mnie naszczescie drzwi sie otworzyly jak mocniej szarpnalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności