Skocz do zawartości
Mieszkoc

Morze Bałtyckie zimą.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zima to martwy okres nad morzem naszym bałtyckim (przynajmniej tak mi sie wydaje :P) i dlatego stawiam pytanie :

 

Gdzie można spędzić weekend nad morzem w okresie zimowym w normalnych pieniądzach (50-60/os za dobę) najlepiej ze śniadaniem i nie władować sie w wiochę/miasteczko które jest totalnie martwe? Tylko nie Mielno :wmorde

 

Jeżeli istnieje podobny temat prosze przerzucić post :kumple

Edytowane przez Mieszkoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbym coś polecić to Mrzeżyno. Szału nie ma ale przynajmniej jest kino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie wybrać miejscowość na wypad w rejon od Mikoszewa ,poprzez Jantar,Stegnę,Sztutowo aż do Krynicy Morskiej.

A w Elblągu zajechać do multikina:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy kilka razy w http://www.amber-mrzezyno.pl/

nie mieli karmienia, ale to akurat w Mrzeżynie nie problem

 

ewentualnie http://www.pizzeria-grzybowo.pl/

mają też pokoje gościnne, ale nie wiem czy działają w zimie

miejscóweczka sama w sobie super a w dodatku bliziutko do Kolberga

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Kołobrzeg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ja emeryt? :lol
No za świeży też nie jesteś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ja emeryt? :lol

 

Fakt, starych niemców tam zatrzęsienie :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Dziwnów. Fajna miejscowość pomiędzy Kołobrzegiem a Świnoujściem. Niedaleko Woliński Park Narodowy, jededno z większych pól golfowych (mimo, zimy można pograć bo są warunki). Plaże piaszczyste i chyba najszersze w Polsce. Polecam szczególnie spacer 4 km z Dziwnowa do Dziwnówka plażą - tam zatrzymujesz się pijesz, kawkę lub coś gorącego i wracasz.

Byłem tam kilka razy, stąd moja sugestia. Tylko jak coś szukaj kwater na Osiedlu Rybackim. Fajny klimacik. Nie ma takiego architektonicznego misz-masz jak w innych miejscowościach turystycznych. Mogę polecić Biały Domek (żadna reklama ot sugestia, bo miło tam jest), cenowo też okey. Jak coś to link: http://bialy-domek.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustka jest warta rozważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam polecam Ustronie Morskie: http://www.apartamentynaklifie.net/pokoje/apartament1/

Każdy pokój ma swój własny widok na morze. Bajka budzić się rano i oglądać morze:)

Ceny znajdziecie na booking'u

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też niosłem się z takim zamiarem, i od lat mi pomaga w tym http://nadmorze.pl/

Faktycznie Mielna nie ma co brać pod uwagę, byłem tam w ubiegłym tygodniu i nic się nie dzieje :/ nie to co w lato :)

Fajne jest Niechorze, Pogorzelica, Pobierowo, tylko zależy kto co lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co widzicie w morzu zimą gdzie ciągle pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem co widzicie w morzu zimą gdzie ciągle pada.

Może chcą zobaczyć morze w deszczu :D , na ślunsq też pada a z morzem lipa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem co widzicie w morzu zimą gdzie ciągle pada.

 

Świeże powietrze i dużo jodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuję Świnoujście... jeszcze jakiś czas temu nawet nie zerkałem w te rejony ale dziewczyna fizjoterapeutka dostała tam pracę więc latam tam co któryś weekend. Nie wiem czy wszyscy wiedzą że do Świnoujścia trzeba przepłynąć promem (tunel jest wałkowany od kilkudziesięciu lat ale kasy brak) , mały prom w centrum jest tylko dla mieszkańców ( trzeba mieć tablice rej. ZSW lub plakietkę że się tam mieszka lub pracuje ponad 4 miesiące) ale zabiera "obcych" między 22 a 6 rano. Duży prom jest na "obwodnicy" i zabiera każdego (latem kolejki do 3 godzin) Promy są bezpłatne. W oczekiwaniu w kolejce można sobie fotki z dzikami robić, ludzie dokarmiają to i przychodzą, są prawie oswojone. Czasami trzeba uważać na lochę z małymi heh. Ostatnio otworzyli gazoport.... i pojawiło się OKO SAURONA (http://www.i-swinoujscie.pl/artykuly/41194/?page=0&sort=ASC&showall=0) Dla kogoś kto lubi zwiedzać, spacerować i spędzać aktywnie czas na rowerze to fajne miejsce. Plaża szeroka i płaska, można biegać do Niemiec i z powrotem, bunkry, podziemne miasto, forty Anioła i Gerharda (Twierdza Świnoujście). Jest też najwyższa latarnia nad Bałtykiem, widok mega w słoneczny dzień, dobry widok też z wieży kościoła (tylko ona ocalała) blisko centrum w której jest kawiarenka. Jak się cieplej zrobi to super wycieczki ze Świrami (ŚWinoujska Inicjatywa Rowerowa) mają swoją stronę, jazda z dziadkami ale jest co pedałować, odległości na początek sezonu od 30 do 100km po wyspie i okolicach ( PL i DE ). Dzięki nim poznałem uroki i historie fajnych miejsc np. most kolejowy w Karninie, wzgórze Gosań , jezioro turkusowe, wyrzutnie V3, U-boot w penemunde (nowe odcinki Wołoszańskiego opowiadają co w tym rejonie się "działo" jak i o podziemnym mieście i 3 wojnie światowej) Woliński Park Narodowy i dziesiątki innych atrakcji, wystarczy pogoglować na ich stronie, obejrzeć fotki i poczytać gdzie były wycieczki i gdzie będą. Dobra alternatywa dla kogoś kto nie lubi przebywać ciągle na plaży, obecnie wiosną będę zwiedzał kolej wąskotorową ( dobrze zachowane pozostałości z wiatami i bunkrami ) dostarczającą amunicję z magazynów do fortów. Jest też wyspa Karsibór, na niej pomnik lotników RAFU, zestrzeleni po bombardowaniu pancernika który spoczął na dnie po stronie wyspy właśnie w miejscu gdzie przeprawiamy się dużym promem (prom Karsibor). Mógłbym tak pisać i pisać bo jest tego sporo, miasteczko nie jest zatłoczone, każdy boi się czekania na prom i wybiera Międzyzdroje itp. a tam to przecisnąć się nie da w sezonie. Latam na Bla Bla i czasami zabieram ludzi którzy na weekend się zabierają. Jednym zdaniem mówią że weekend to za mało, szczególnie że w DE jest też trochę ciekawych miejsc. Zimą jest to zwyczajne małe miasteczko nad morzem z dostępem do ciekawych miejsc, 3/4 sklepów i knajpek normalnie otwarte, mało ludzi. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na szlaku. PS. na you tube są filmiki z promami miejskimi, (tymi większymi np. Unity Line widok z plaży ciekawy, rozkład kursowania na necie), dzikami i wszystkim co napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności