Skocz do zawartości
PiotrekPO

1.8 TSI DSG - wykres z hamowni.

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich osób zmartwionych tym, że 1.8 TSI ma stłumiony moment obrotowy do 250 nm w wersji z DSG, załączam wyniki przyspieszeń od 0 do 100 km/h.

Są to zrzuty z aplikacji, która łączy się z bezprzewodowym interfejsem OBD. Co więcej prędkość, którą bierze pod uwagę, to prędkość bardziej rzeczywista niż ta pokazywana na zegarach, tj jadąc na tempomacie 100 km/h aplikacja pokazuje tak na prawdę ok 96-97 km/h, więc mierząc przyspieszenie od 0 do 100 km/h na zegarach auta jest to 104 km/h.

Przyspieszenie wyszło rewelacyjne! 6,8s! czyli jedna sekunda lepiej niż w danych katalogowych! Najgorszy zmierzony czas to ok 7,5 sek - spowodowane tym, że później było chłodniej, temperatura wczoraj spadła do ok 0stC i samochód gubił trakcję.

2016-02-25 21.14.15.jpg

2016-02-25 19.39.54.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakich oponach pomiary były robione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na jakich oponach pomiary były robione ?

Na zimowych Nokianach 215/55/17 (taki sam rozmiar jak opon letnich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co niby ma rozmiar opony do wyniku na hamowni? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich osób zmartwionych tym, że 1.8 TSI ma stłumiony moment obrotowy do 250 nm w wersji z DSG, załączam wyniki przyspieszeń od 0 do 100 km/h.

Są to zrzuty z aplikacji, która łączy się z bezprzewodowym interfejsem OBD. Co więcej prędkość, którą bierze pod uwagę, to prędkość bardziej rzeczywista niż ta pokazywana na zegarach, tj jadąc na tempomacie 100 km/h aplikacja pokazuje tak na prawdę ok 96-97 km/h, więc mierząc przyspieszenie od 0 do 100 km/h na zegarach auta jest to 104 km/h.

Przyspieszenie wyszło rewelacyjne! 6,8s! czyli jedna sekunda lepiej niż w danych katalogowych! Najgorszy zmierzony czas to ok 7,5 sek - spowodowane tym, że później było chłodniej, temperatura wczoraj spadła do ok 0stC i samochód gubił trakcję.

[ATTACH=CONFIG]141805[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]141806[/ATTACH]

 

Mateusz, co to za apka? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mateusz, co to za apka?

iOBD2 (iOS)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zrobisz analogiczny pomiar w swoim 2.0 TSI? :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jeśli masz telefon z Androidem to widzę, że na Androida jest identyczna apka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
iOBD2 (iOS)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zrobisz analogiczny pomiar w swoim 2.0 TSI? :)

 

widzę, że na Andorida też jest :) zrobię test, tylko muszę znaleźć odpowiednie warunki.

Ty jakąś mało uczęszczaną ulicę znalazłeś za miastem czy z pobocza ruszałeś na jakiejś Ekspresówce? ;)

Robiłeś z LaunchControl czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę, że na Andorida też jest zrobię test, tylko muszę znaleźć odpowiednie warunki.

Ty jakąś mało uczęszczaną ulicę znalazłeś za miastem czy z pobocza ruszałeś na jakiejś Ekspresówce?

Robiłeś z LaunchControl czy bez?

 

Robiłem na dwupasmówce z ograniczeniem do 100km/h ;) , ruszając z pobocza.

LaunchControl nie włączałem, głównie dlatego, że u mnie nie ma tego :) mam DSG suchą.

Natomiast ustawiałem ESP w tryb SPORT. Nie wiem właśnie jak jest u Ciebie, ale u mnie moment na pierwszym biegu jest strasznie stłumiony gdy ESP jest ustawione w tryb standardowy, dopiero od dwójki zaczyna konkretnie ciągnąć.

Natomiast przy ustawieniu ESP SPORT ciągnie bardzo mocno już na jedynce. Nawet czasami zastanawiam się, czy przypadkiem ESP SPORT nie odblokowuje jakichś dodatkowych niutonometrów, ponad te 250....

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z osiągów 1.8 TSI. Wiadomo, że 2.0 będzie jeszcze lepiej jeździło ale patrząc chociażby na pomiar przyspieszenia widać, że 1.8 TSI naprawdę daje rade!

Edytowane przez matteo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj no racja :P zapomniałem z tym "LC". Ja robiłem testy przyśpieszenia "na oko" z LC i też w ESP Sport. Wyszło mi 6,7sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aj no racja zapomniałem z tym "LC". Ja robiłem testy przyśpieszenia "na oko" z LC i też w ESP Sport. Wyszło mi 6,7sek.

Mamy taki sam interfejs, aplikację również, więc fajnie byłoby gdybyś zrobił pomiar również w aplikacji, wystarczy do tego jakiś wyjazd z jakiejś zatoczki, myślę, że miejsce szybko znajdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co niby ma rozmiar opony do wyniku na hamowni?
patrz niżej
Robiłem na dwupasmówce z ograniczeniem do 100km/h

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do postu 28 Mateusza , odnosnie skrzyni 7 stopniowej Dsg w twoim B8 -czy jestes pewien ze jest sucha? Czy ona nie ma oznaczenia DQ500?

Edytowane przez Ryszkens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawiazujac do postu 28 Mateusza , odnosnie skrzyni 7 stopniowej Dsg w twoim B8 -czy jestes pewien ze jest sucha? Czy ona nie ma oznaczenia DQ500?

 

No wiesz.Osobiście nie sprawdzałem na niej oznaczeń ale wszystkie dane techniczne mówią o tym, że w 1.8 tsi montowana jest sucha.

Edytowane przez matteo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam jeszcze jedno pytanie na ktore trudno mi znalezc odpowiedz a moze bedziesz wiedzial : czy silnik Vw 1,8 TSI to jest inna konstukcja niz Audi 1,8 TFSI czy taka sama? Chodzi mi o to ze w silniku Audi 1,8 TSFI ,jak wyczytalem , jest wtrysk posredni i bezposredni czyli razem 8 wtryskiwaczy . Czy to samo jest w twoim silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. Mam jeszcze jedno pytanie na ktore trudno mi znalezc odpowiedz a moze bedziesz wiedzial : czy silnik Vw 1,8 TSI to jest inna konstukcja niz Audi 1,8 TFSI czy taka sama? Chodzi mi o to ze w silniku Audi 1,8 TSFI ,jak wyczytalem , jest wtrysk posredni i bezposredni czyli razem 8 wtryskiwaczy . Czy to samo jest w twoim silniku?

Wstyd się przyznać ale nie wiem tego dokładnie...

To co wiem to to, ze:

- silnik 1.8 TSI w VW to ponoć silnik zrobiony przez Audi właśnie

- ma on wtrysk bezpośredni (o tym pośrednim nie słyszałem....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz luz, pytałem o to sprzedawców w kilku salonach, też nie wiedzieli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mateusz luz, pytałem o to sprzedawców w kilku salonach, też nie wiedzieli

To prawda, ich wiedza o sprzedawanym produkcie jest na prawdę słaba... Nie przechwalając się, gdy kupowałem auto lepiej od sprzedawców znałem cały cennik dotyczący Passata, nie mówiąc już o wiedzy o różnych gadżetach w aucie... Np do samego odbioru auta sprzedawca powtarzał mi, że aktywny tempomat nie będzie wyhamowywał samochodu do zera... Ja oczywiście wiedziałem swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem u mnie testy, ale nie mogłem połączyć tej apki z OBD. Telefon nie widział tego interfejsu po Bluetooth. Czy tobie Mateusz pokazuje się w tej aplikacji możliwość połączenia po Wifi (używałem Androida, więc może jakieś różnice są)?

Do tej pory używałem TorquePRO i łączyłem się po WiFI, więc i teraz tak zrobiłem.

Niestety warunki na drodze nie były idealne i koła długo buksowały stąd najlepszy wynik jaki osiągnąłem to 7,4sek.

Ciekawe że pokazał moc max 260KM i moment obr ok. 390Nm (290 pound-feet [nie umiałem tego zmienić w ustawieniach na Nm).

Z tego co mówi apka to jest moc na kołach. Choć biorę poprawkę na to że przy buksujących kołach to mogą być przekłamania.

Jeżdżę ciągle z wpiętym interfejsem także jak się zdarzą warunki dobre to zrobię update.

Screenshot_2016-02-27-17-21-16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tobie Mateusz pokazuje się w tej aplikacji możliwość połączenia po Wifi (używałem Androida, więc może jakieś różnice są)?

Z tego co widzialem na stronie aplikacji wersja na Androida również może łączyć się przez WiFi. W ustawieniach wybieram właśnie ten typ połączenia, dodatkowo w polu Hardware wybieram ELM327. Oczywiście najpierw trzeba połączyć się z siecią WiFi z poziomu ustawień telefonu ale jak rozumiem ten krok masz za sobą skoro w innej aplikacji łączysz się przez WiFi.

Załączam ekran ustawień z tej apki:

2016-02-28 09.26.20.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności