Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dq250 wytrzymuje bezpiecznie do 600nm. Mam 575nm i nic się nie dzieje. Oczywiście niezbędny jest program skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dq250 wytrzymuje bezpiecznie do 600nm. Mam 575nm i nic się nie dzieje. Oczywiście niezbędny jest program skrzyni.

 

Te "bezpieczne" 600Nm dla DQ250 wynika z danych producenta czy z "praktyki" użytkowników ?

Ile już jeździsz z modyfikacją silnika?

Co to jest program skrzyni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki. Moje DSG lekko nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dq250 wytrzymuje bezpiecznie do 600nm. Mam 575nm i nic się nie dzieje. Oczywiście niezbędny jest program skrzyni.

 

Czy ty masz na pewno dq250 ? W opisie twojego samochodu masz informację że Twój passat to alltrack i powinien mieć skrzynię 7 biegową czyli dq500. Nie jak masz teraz w stopce dsg6 czyli dq 250. Dq500 to inna bajka.

 

Chyba że ja coś pomyliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dq250 wytrzymuje bezpiecznie do 600nm. Mam 575nm i nic się nie dzieje. Oczywiście niezbędny jest program skrzyni.

 

W zyciu dq250 nie wytrzyma takiego momentu... owszem wytrzymują wiecej niz deklaruje producent czyli maks do 450 nm ale nie 600....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem że to w passacie? Tu owszem mam dq500, ale mam tez golfa 7R zmodyfikowanego na 468ps i 575nm. Kamil1993 jeszcze dużo w życiu zobaczysz i uwierzysz w to co wg Ciebie niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
golfa 7R zmodyfikowanego na 468ps

 

W jakiej temperaturze otoczenia i przy jakiej wilgotności i ciśnieniu atmosferycznym występuje taka moc?

 

PS Jakby to zamienić na kilowaty, to można by podawać z trzema miejscami po przecinku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+16 stopni C; 978hpa; 48%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum golfa wyczytałem że WV potrafi już wykryć prawdopodobieństwo boxa. Ktoś wklejał maile z sieci dilerskiej UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw niech się naucza wykrywać swoje buble i niedoróbki które wychodzą [emoji23]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak to jest ze skrzynią w 2.0 TSI 280KM? Auto odbieram we wtorek, myślałem o boxie - jako że na gwarancji - ale im więcej czytam forum tym bardziej się zastanawiam.

Przede wszystkim - skrzynia w 2.0 TSI to DQ250, czyli stary automat który teoretycznie wytrzymuje do 350nm, co jest na granicy mocy auta - prawda?

Czy w serwisie, podczas np. napraw będą w stanie stwierdzić czy auto miało boxa? Jeżeli nie, to jakiego wybrać do tego Passeratti? Oczywiście pod warunkiem że skrzynia wytrzyma.

Na yt jest kilka filmików jak Comsport wzmacnia Superba 3 z silnika 2.0 TSI 280 KM na - 444km/567nm. Superb 3 ma tą samą skrzynię co Passat?

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma tą samą skrzynię, i ponoć te 567Nm to nie szczyt jej możliwości. najlepiej pogadać z właścicielem, on wie sporo o tym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golf 7 ma 300 km i 380 nm to myślę że gdyby tak z boxa wyszło 315-320 koni i 380 nm byłoby ok.

A co do tych kosmicznych 500 nm to ktoś tu pisał że skrzynię trzeba przeprogramować - a to już pewnie jest do namierzenia przez vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a silnika po programie ci nie namierzą? jak tylko będą chcieli to mogą to zrobić. Kwestia czy będą chcieli i musieli. te silniki często mają w granicach 300KM i 380Nm w standardzie - po wyjeździe z fabryki. Człowiek który zrobił te 444KM świadomie zmienił program skrzyni i silnika, obniżył zawieszenie itd. szykuje się w tej chwili na 500+. po samym programie robi się ok 370KM, i o ile dobrze pamiętam ok 420-450Nm, jak zlikwiduje się zwężkę w środkowym tłumiku (najlepiej go wymienić na sportowy) otwierają się możliwości, które powiększa się dolotem. wiadomo, przy takich modach trzeba robić jednocześnie silnik i skrzynię, by to pochodziło trochę. w tej chwili docieram swojego, i chętnie go niedługo sprawdzę na hamowni, ile mu fabryka dała. a później - może pójdę w jego ślady. 3.x s do setki - to już fajnie jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box to nie przeprogramowanie silnika i nie widziałem boxa który daje 370 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box daje mniej, wiadomo, ale ostatnio gdzieś czytałem o boksie o ile dobrze pamietam za ponad 2000eur, który wpina się w can i zawiera swój procesor, czyli działa podobnie jak program, i podobno też jest nie do wykrycia, że był podłączany - wszystko na oryginalnych złączach. Wg mnie w dzisiejszych czasach nie można być pewnym, czy w aso wytropią box, kwestia jak bardzo będą chcieli i umieli. Z programem wiadomo - ilość wgrań jest rejestrowania. Kwestia czy ktoś to sprawdzi, czy umie i ma czym. Program silnika i skrzyni to ok 3500pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest do wykrycia, jesli bedzie tylko taka potrzeba czy to przy wypadku czy uszkodzenie silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240KM lub 280KM w Passacie to za mało?

To może nie trzeba kupować Passata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
240KM lub 280KM w Passacie to za mało?

To może nie trzeba kupować Passata ?

Tylko trzeba dołożyć 100k albo wybrać coś tak wyróżniającego się z tłumu jak Ford mustang.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
240KM lub 280KM w Passacie to za mało?

To może nie trzeba kupować Passata ?

 

Jeżeli silnik i skrzynia pozwala to czemu nie? Wiadomo, sportowe to nigdy nie będzie, ale mocy "autostradowej" nigdy za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności