Skocz do zawartości
jozef76

Wymiana lamp przednich B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niestety moje oryginalne lampy a dokładniej światła mijania świecą coraz gorzej. Od samego początku jak kupiłem paska w 2010r nie było za dobrze ale teraz za kilka miesięcy pasior skończy 10 lat już nie da sie bezpiecznie jeździć po zmroku. zaczołem szukać na allegro ale tak myśle kupić używkę na allegro za 300zł czyli za 2 szt 600zł a może sie okazać że lepiej nie będzie i znalazłem coś takiego

 

http://allegro.pl/lampy-soczewkowe-vw-passat-b6-05-10-chrome-led-i5563326137.html#tabsAnchor

 

a tu jest strona tej firmy

 

http://www.tuning-tec.pl/category_prod.php?prod_id=3676&catx=1&caty=58

 

zastanawiam się nad kupnem tych z aukcji co o nich sądzicie czy ktoś coś wie na temat tych lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do B6 nowych ori już raczej nie trafisz, używkę kupisz jak trafisz - może być ok, a może być gorzej niż obecnie. Ale w takie podróby to już bym się na pewno nie pchał bo jakość tych lamp wątpliwa. No i dobrze się zastanów czy na pewno będzie to dobrze wyglądać...:oszit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej dać lampy do regeneracji, zregenerować odblaski i miec ori niz kupować lampy z DEPO, podejrzewam ze nie beda lepiej swieciły niz te co masz teraz w takim stanie jakim są. poza tym koszta regeneracji dużo nizsze . wpisz w google regeneracja lamp i wyskoczy klilka firm. wielokrotnie gdzies widzialem w róznych wątkach że chwalą gościa z miejscowośći Turew

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam niestety moje oryginalne lampy a dokładniej światła mijania świecą coraz gorzej. Od samego początku jak kupiłem paska w 2010r nie było za dobrze ale teraz za kilka miesięcy pasior skończy 10 lat już nie da sie bezpiecznie jeździć po zmroku.

Opisz coś więcej odblaski do bani , czy klosze zrobiły się matowe :ocochodzi . Niemniej proponuje porządną regenerację :dobrze , temacik ogólnie jest znany , na rynku jest multum firm które mają w ofercie regeneracje - poczytaj opinie ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w żadne Depo, regeneruj odbłyski, przepoleruj lampe, ewentualnie wymień soczewkę na gładką i żadne depo Ci nie podskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim B5 szlifowałem dwa razy ale w B6 lampy są ok też mam z tego roku i nic się nie dzieje:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamawiam 2 ori lampy Valeo są dostępne i tańsze niż ta cała regeneracja. Panowie nie wprowadzamy kolegów w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

valeo 564zł szt x2 daje ponad 11 stówek wiec nie gadaj ze regeneracja jest drozsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zamawiam 2 ori lampy Valeo są dostępne i tańsze niż ta cała regeneracja. Panowie nie wprowadzamy kolegów w błąd.

 

Gdzie zamówiłeś?

jaka cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra może ciut droższe są lampy ale prócz odblysnikow są nowe klosze gwarancja i lampa szczelna. Wystarczy poszukać na allegro itp. A jak ma się znajomych to można załatwić taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam pytanie co tych reflektorach sądzicie

Światła pozycyjne: DIODY + RING

Światła mijania i drogowe: H9

jak myślicie h9 bedzie lepiej świecić niż h7?

 

http://www.tuning-tec.pl/vw_passat_b6_3c_03.0510_daylight_chrome_lpvwf6-3405i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam pytanie co tych reflektorach sądzicie

Józek, ja wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale te światła wyglądają jak kupa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie jest duży wybór reflektorów oryginalnych na allegro ale wersja Angielska

czy takie reflektory można zamontować ?

jeżeli tak to czy coś czeba przerabiać ewentualnie w elektronice zmieniać?

 

a tu znalazłem niby oryginalne w dobrej cenie co Wy na to cena ok?

https://www.czesci24.pl/szczegoly/616237/lampa_przednia_reflektor_swiatel_przednich-VOLKSWAGEN-PASSAT%20(B6%20(3C)),%2001.2005-07.2010-Reflektory%20i%20ich%20cz%C4%99%C5%9Bci

Edytowane przez jozef76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowac z anglika mozesz :) ale to ze bedziesz oslepial ludzi to inna kwestia, pamietaj ze angliki maja swiatla "odwrotnie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze takie pytanie jest duży wybór reflektorów oryginalnych na allegro ale wersja Angielska

czy takie reflektory można zamontować ?

 

zamontowac z anglika mozesz ale to ze bedziesz oslepial ludzi to inna kwestia, pamietaj ze angliki maja swiatla "odwrotnie"

to jedna sprawa , druga to przegląd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jedna sprawa , druga to przegląd ;)

 

Dlatego w końcu zdecydowałem sie na oryginalne Valeo zamówione z tej strony

 

https://www.czesci24.pl/szczegoly/616237/lampa_przednia_reflektor_swiatel_przednich-VOLKSWAGEN-PASSAT%20(B6%20(3C)),%2001.2005-07.2010-Reflektory%20i%20ich%20cz%C4%99%C5%9Bci

 

teraz wymiana spróbuję samodzielnie może sie uda!

Edytowane przez jozef76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja niedawno też miałem ten sam problem ponieważ wymieniałem obie lampy. Po przeczytaniu kilku opinii o tych, które podawałeś wcześniej "ala tuning" z allegro, to wiem że te diody które miały by spełniać zadanie świateł do jazdy dziennej, świecą porównywalnie do swiatła świeczki :\ i bardzo szybko się przepalają ( ktoś pisał że po 2 latch wywalił je z auta i znów powrócił do oryginału ). Co do ich wyglądu - to chyba kwestia gustu. Natomiast co do samodzielnej wymiany to myślę że w 100% dasz rade sam to wykonać, poczytaj na forum co i jak. Mi się udało :) Oczywiście po zabiegu wymiany -> stacja diagnostyczna i ustawienie. Ja swoje Valeo kupilem za 510zł x2. Czy oryginale nie wiem ale nie parują, i jak narazie jestem zadowolony. Po wymianie zainwestuj w lepsze żarówki ( ja polecam od siebie Tungsramy +90%) oczywiście tych 90% to one więcej światła nie dają, ale światło jest bielsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem Tungsramy Mega coś tam 120%. Jak się widoczność nie poprawi to też pomyśle o nowych Valeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności