Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

Turbina wymieniona, koszt prawie 10 tys stwierdzili luz ,natomiast w Poniedziałek padła klima ,sprężarka się załącza a wali gorącym z nawiewu wczorajsza wizyta w serwisie okazała sie klapą , przepompowali czynnik spałowali go komputerem i po 4 godzinach rozłożyli ręce. Autko zabrałem jutro jestem umówiony w ojczyźnie Paska na serwis......

przebieg 5200......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt? To nie na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koszt? To nie na gwarancji?

 

kOSZT SERWISU OCZYWIŚCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam standardowe audio i przy puszczaniu muzyki na 60% głośności gdzie jest troche więcej basu strasznie rezonują albo harczą nie wiem jak to nazwać głośniki w tylnych drzwiach - przerabiał ktoś ten problem?

 

Kolejny problem to taki gdy mam ustawiony nawiew na szybe to wali zimnym powietrzem cały czas, muszę dopiero podkręcić temp powyżej 24 i wtedy nagle zaczyna buchać gorącem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od jakiegoś czasu borykalem się z rezonansem nie wiadomo skąd, myślałem że z drzwi pasażera. Okazało się w końcu że to przewody paliwowe idące pod podwoziem pod drzwiami tak rezonowaly. Trafiłem z polecenia do ASO Auto Blak w Warszawie na ul. Farbiarskiej, chłopaki nie znają tam pojęcia TTTM... Roztrzaskali problem w trymiga a ja jeszcze nie ochłonąłem, bo wozilem się z tym tematem prawie 2lata. Wszystkim z Wawy i okolic bardzo polecam ten warsztat. Są autoryzowani przez VW ale mają sam serwis bez salonu. Co prawda nie dostaje auta zastępczego jak w poprzednim ASO, ale przynajmniej naprawiaja co fabryka spartolila ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kOSZT SERWISU OCZYWIŚCIE

 

Nie bardzo rozumiem. Koszt serwisu tzn ze serwis VW pokrywa ten koszt skoro auto jest na gwarancji a usterki są nie z twojej winy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, od jakiegoś czasu borykalem się z rezonansem nie wiadomo skąd, myślałem że z drzwi pasażera. Okazało się w końcu że to przewody paliwowe idące pod podwoziem pod drzwiami tak rezonowaly. Trafiłem z polecenia do ASO Auto Blak w Warszawie na ul. Farbiarskiej, chłopaki nie znają tam pojęcia TTTM... Roztrzaskali problem w trymiga a ja jeszcze nie ochłonąłem, bo wozilem się z tym tematem prawie 2lata. Wszystkim z Wawy i okolic bardzo polecam ten warsztat. Są autoryzowani przez VW ale mają sam serwis bez salonu. Co prawda nie dostaje auta zastępczego jak w poprzednim ASO, ale przynajmniej naprawiaja co fabryka spartolila ☺️

 

Dobrze wiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie po kilku miesiącach użytkowania na dolnych listwach drzwi z prawej strony, przód i tył zaczęła schodzić farba

Na piątek jestem umówiony na wymianę na nowe.

Podobno nie spotkali się z taki przypadkiem.

Dla mnie też to dziwne bo to tylko prawa strona..

[ATTACH=CONFIG]153429[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]153430[/ATTACH]

 

U mnie wymieniali tylna lewa tez były odpryski i niedomalowana :/

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrze powoli brakuje mi koncepcji na rozwiązanie problemu. Wczoraj przy temperaturze około 19 stopni buczenie pojawiło się już od 135 km/h . Dzisiaj rano temperatura wynosiła 6 stopni i do prędkości 150 km/h była cisza. Zaczyna się potwierdzać Twoja sugestia dotycząca plastyczności elementu wykonanego z tworzywa w zależności od temperatury. Tylko którego ? Co może powodować tak duże zawirowania powietrza ,że jazda samochodem staję się udręką

 

Koledzy mam lekarstwo na buczenie w waszych passatach powodem jest guma zamontowana na chłodnicy w górnej części :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie wymieniali tylna lewa tez były odpryski i niedomalowana :/

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

ja mam to samo zglosilem wlasnie na przegladzie i mnie lekko odbili ze nie znaja problemu i że to wina myjni, ale ich zgasiłem już. Wasze posty mi pomogą bo mam już dwóch kolejnych i to widzę z bialym samochodem tak jak mój.

 

Pozdrawiam

 

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem. Koszt serwisu tzn ze serwis VW pokrywa ten koszt skoro auto jest na gwarancji a usterki są nie z twojej winy?

Oczywiście koszty zostały w serwisie naprawa gwarancyjna..

klima, niestety auto stoi od Czwartku w Niemcowni i cisza nie wiedzą co jest ręce opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam to samo zglosilem wlasnie na przegladzie i mnie lekko odbili ze nie znaja problemu i że to wina myjni, ale ich zgasiłem już. Wasze posty mi pomogą bo mam już dwóch kolejnych i to widzę z bialym samochodem tak jak mój.

 

Pozdrawiam

 

Arek

 

Ja czekam na decyzje VW czy po demontażu tych listew można je z powrotem zamontować czy są jednorazowego użytku..

 

U mnie dodatkowo już dwa razy wymieniali plastik w rączce w drzwiach kierowcy bo w narożniku pęka.

Auto przyjechało z pękniętym plastikiem, dwa razy wymienili (ten obecnie zamontowany to trzeci) i za każdym razem pęka tego samego dnia po montażu w tym samym miejscu. Zasugerowałem żeby cały boczek wymienili bo może być wadliwy, czekam na decyzje

IMG_3075.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie mikropęknięcie. Szczerze mówiąc już drugi rok i nic więcej się z tym nie dzieje (nie postępuje). Jak się zrobiło tak jest i tylko dzięki postom na forum to zauważyłem. Czasami szkoda nerwów na drobiazgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam takie mikropęknięcie. Szczerze mówiąc już drugi rok i nic więcej się z tym nie dzieje (nie postępuje). Jak się zrobiło tak jest i tylko dzięki postom na forum to zauważyłem. Czasami szkoda nerwów na drobiazgi.

 

Mój z fabryki taki przyjechał i przy odbiorze zgłosiłem. Wymienili i myślałem ze będzie spokój ale okazuje się ze po wymianie pęka identycznie w tym samym miejscu. Gdyby to po jakimś czasie od wymiany tak się działo to bym odpuścił ale jak to po kilku godzinach od wymiany to strasznie irytuje i wkurza. Gdyby chociaż w innym miejscu lub inne pęknięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, mam to samo....ale już zapomniałem o tym. Taki urok dzisiejszych samochodów. Nie testuje się modeli jak kiedyś po kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam lekarstwo na buczenie w waszych passatach powodem jest guma zamontowana na chłodnicy w górnej części :hurra

 

Koledzy,

Buczenie jest znanym problemem (bynajmniej w niektórych serwisach). Odpowiada za stan rzeczy element zwany kierownicą powietrza. U mnie został wymieniony i buczenie ustąpiło. Wyminany dokonałem w serwisie na Połczyńskiej W-wa.

 

Pozdrawiam

Rafał

 

P.S. Coś nowego w kwestii zawieszenia? Wątek trochę ucichł... zawieszenie nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w serwisie wymienili mi na gwarancji siedzisko (nappa) fotela kierowcy. Trochę to trwało, ale da się.

 

Przy okazji zrobili mi akcję serwisową 64E4, która dotyczy sterownika drzwi, a dokładniej chodzi o sterowanie podnoszeniem szyb - w starych sterownikach istniało ryzyko, że siłownik za późno wykryje opór przeszkody przy podnoszeniu szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś w serwisie wymienili mi na gwarancji siedzisko (nappa) fotela kierowcy. Trochę to trwało, ale da się.

 

Przy okazji zrobili mi akcję serwisową 64E4, która dotyczy sterownika drzwi, a dokładniej chodzi o sterowanie podnoszeniem szyb - w starych sterownikach istniało ryzyko, że siłownik za późno wykryje opór przeszkody przy podnoszeniu szyby.

 

Mnie ostatnio przy okazji wymiany plastiku raczki drzwi zrobili akcje serwisowa hamulca ręcznego, podobno mógł nie łapać dobrze.. poza tym dowiedziałem się ze ostatnio mieli dwa przypadki "padniętej turbiny" w tsi przy przebiegach ok. 10-11 tysi, praktycznie jedna po drugiej, nie ma znaczenia czy manual czy dsg.. sprawdzili w serwisie i mój silnik jest tej samej serii (są dwa nr silnika ale nie pamietam jakie maja oznaczenia-jak będę następnym razem to zapisze).. aż się boje dojechać do tej "magicznej" granicy kilometrów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie ostatnio przy okazji wymiany plastiku raczki drzwi zrobili akcje serwisowa hamulca ręcznego, podobno mógł nie łapać dobrze.. poza tym dowiedziałem się ze ostatnio mieli dwa przypadki "padniętej turbiny" w tsi przy przebiegach ok. 10-11 tysi, praktycznie jedna po drugiej, nie ma znaczenia czy manual czy dsg.. sprawdzili w serwisie i mój silnik jest tej samej serii (są dwa nr silnika ale nie pamietam jakie maja oznaczenia-jak będę następnym razem to zapisze).. aż się boje dojechać do tej "magicznej" granicy kilometrów..

 

Moja turbina padła przy 4800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, bo też mam 1.8 TSI, '16 rok.. 26k przebiegu... w salonie jak trafie na bardziej kumatą osobę może sprawdzić po silniku czy istnieje zwiększona szansa na awarię :( w piątek jadę na akcje serwisową apropo hamulca postojowego (auto-hold,start-stop).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności