Skocz do zawartości
Prim

Awarie, naprawy reklamacyjne B8

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do właścicieli Pasków z 4motion - tez słyszycie wyraźny dzwięk/hałas gdy napęd się włącza lub odłącza?. Czasem ledwo słyszalny, czasem (po gwałtownym przyspieszeniu i odpuszczeniu pedału gazu) - bardzo głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

 

Taka mała pierdoła, ale chciałem zapytać, poprosić o sprawdzenie.

 

Chodzi o szybkie (x3) w desce rozdzielczej od liczników prędkości, komputerka środkowego, prędkościomierza..... dzisiaj czyściłem w słońcu środek i kiedy mokrymi chusteczkami przetarłem te szybki, wyrałem chustkami do sucha... to pod pewnym kątem (nie na wprost) pod słońce widać że szybki te są mega porysowane. Oczywiście wcześniej tego nie widziałem, patrzyłem na wprost i nie pod śłońcem. Wątpię żeby taki efekt to moje prace (mokre chustki do plastików + do sucha chustkami)..... ale tak z ciekawości zapytam... czy u Was może ktoś również coś takiego zauwazył, ma jakieś doświadczenie skąd to cholerstwo się tak rysuje.

 

Potwierdzam, ja dodatkowo miałem zapaćkane jakimś klejem chyba z folii i usuwali mi to w ASO ale ryski było nadal widać pod słońce. Potem sam potraktowałem środkiem do deski - oparty na wosku pszczelim z Autolandu-matowy. Rys nie widać po wypolerowaniu i długo trzyma się w zasadzie 2 miesiące . Z resztą wszystko tym zabezpieczam i bardzo odnawia nawet zarysowane szybki zegarów czy ekranów. Dodatkowo zabezpieczam tym właśnie navi. i całą resztę delikatnych tworzyw.

Ponad to te szybki niestety nie są do kupienia osobno bo występują w komplecie z zegarami. Też dziwne podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@okiemserca - nic takiego nie przykuło mojej uwagi, więc chyba u mnie cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam, ja dodatkowo miałem zapaćkane jakimś klejem chyba z folii i usuwali mi to w ASO ale ryski było nadal widać pod słońce. Potem sam potraktowałem środkiem do deski - oparty na wosku pszczelim z Autolandu-matowy. Rys nie widać po wypolerowaniu i długo trzyma się w zasadzie 2 miesiące . Z resztą wszystko tym zabezpieczam i bardzo odnawia nawet zarysowane szybki zegarów czy ekranów. Dodatkowo zabezpieczam tym właśnie navi. i całą resztę delikatnych tworzyw.

Ponad to te szybki niestety nie są do kupienia osobno bo występują w komplecie z zegarami. Też dziwne podejście.

 

Wypolerowaniu ? Mechanicznym, czy właśnie jakimś środkiem.... jeśli zadziałało to daj znać, może też mi sie któregoś dnia zachce... chodz wole zdecydowanie ryski które wydiać tylko pod odpowiednim kątem w słońcu niż brudnu i zakurzony widok na te zegary, teraz przynajmniej jest czyściutko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Widziałem podobny temat w ramach tego wątku, ale nie mogę teraz odszukać. Może ktoś kojarzy albo miał podobny problem ?

 

Zauważyłem dziwny dźwięk, taki metaliczny/tarcia przy zmianie biegów z 2 na 3 i z 3 na 4 (automat). Co ciekawe, ma to miejsce wyłącznie przy agresywniejszym przyspieszaniu. Auto ma na liczniku 17 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypolerowaniu ? Mechanicznym, czy właśnie jakimś środkiem.... jeśli zadziałało to daj znać, może też mi sie któregoś dnia zachce

Nie polerowanie w sensie jakim myślisz tylko nałożenie środka i delikatną szmatką jak nakazuje instrukcja. Efekt super, nic nie widać pod słońce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik88

Komplet sprzęgieł do wymiany. U mnie pojawił się ten dźwięk przy 9.5 tys. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polerowanie w sensie jakim myślisz tylko nałożenie środka i delikatną szmatką jak nakazuje instrukcja. Efekt super, nic nie widać pod słońce.

 

To jeszcze raz zapytam/poproszę o konkretny link/nazwę.... jeśli temat przerobiony to nic tylko korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też bym prosił o nazwę tego specyfiku bo też mam porysowane zegary i dodatkowo dzisiaj lekko zarysowałem lusterko kierowcy od wewnętrznej strony wężem jak spłukiwałem samochód i chciałbym czymś to zatuszować a ten specyfik mógłby dać radę

 

nie chodzi czasem o te chusteczki? http://allegro.pl/autoland-chusteczki-do-kokpitu-wosk-pszczeli-25szt-i4947381643.html

Edytowane przez goalabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mleczko do deski -mat. I gładka szmatka do polerowania. Rysy fizycznie nie znikną ale ładnie je maskuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez matteo84

Czy wiesz przypadkiem czy jest to opisane jakimś konkretnym "TPI" w ASO?

zapytam w ASO

Miałeś może okazję dowiedzieć się coś w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie znika płyn chłodniczy bardzo powolutku , tak 6 dni i pusty zbiorniczek ... nic a nic nigdzie nie widać , żadnego wycieku pod samochodem sucho. Oleju nie przybywa , obstawiam kune ale jak bu to ona to w sumie by się lało nie ?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź dokręcenie korka zbiornika wyrównawczego

u mnie nie był dokręcony do końca "od nowości" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korek jest ok , potrzeba tygodnia aby całkowicie "osuszyć" zbiorniczek wyrównawczy .

jaki płyn jest wlany , muszę coś dolać a nie chce wodę.

Edytowane przez dzidekbeskid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przebiegu 10700 padła turbina - wirnik się urwał. Wcześniej, przy ok. 9500 km, zaczęły hałasować sprzęgła w DSG. W aucie jedno i drugie już wymienione z zapewnieniem, że jest lepiej niż z fabryki. To zapwnienie budzi trochę obaw o fabrykę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy przebiegu 10700 padła turbina - wirnik się urwał. Wcześniej, przy ok. 9500 km, zaczęły hałasować sprzęgła w DSG. W aucie jedno i drugie już wymienione z zapewnieniem, że jest lepiej niż z fabryki. To zapwnienie budzi trochę obaw o fabrykę :)

 

Sprzęgła wymieniałeś wcześniej czy razem z turbosprężarką podczas jednej naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgła razem z turbospreżarką podczas jednej naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy przebiegu 10700 padła turbina - wirnik się urwał. Wcześniej, przy ok. 9500 km, zaczęły hałasować sprzęgła w DSG. W aucie jedno i drugie już wymienione z zapewnieniem, że jest lepiej niż z fabryki. To zapwnienie budzi trochę obaw o fabrykę :)

 

Strach się bać. Mam auto z kwietnia '16, więc tej gwarancji tak dużo już nie zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy przebiegu 10700 padła turbina - wirnik się urwał. Wcześniej, przy ok. 9500 km, zaczęły hałasować sprzęgła w DSG. W aucie jedno i drugie już wymienione z zapewnieniem, że jest lepiej niż z fabryki. To zapwnienie budzi trochę obaw o fabrykę :)

 

mi też hałasują sprzęgła , ale VW twierdzi że to normalne i ne ma się czym martwić. Napisz mi proszę, jakich argumentów użyłeś że postanowili je wymienić .

Edytowane przez dzidekbeskid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy delikatne sciaganie w prawo w aucie odebranym w styczniu to normalna sprawa? Nie przypominam sobie zadnego uderzenia, opony sa OK (wywazne i przekladane z lewej na prawa, stan powietrza poprawny). Sciaganie odczuwalne jest przy wyzszych predkosciach (>80kmh)

Czy cos takiego podlega gwarancji, czy zostane poproszony o zaplate za ustawianie zbieznosci (650 brutto w serwisie VW)?

 

Dzieki

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności