Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pewien czas temu załozyłem navi do mojego passata( 2003r). Wymieniłe tez licznik na pełny FIS. navi była w wersji G czyli teortycznie powinna miec tuner TMC zeby obsługiwać zegary. Ale po spolszczeniu wyświetla ze jest to C. I teraz tak wersja C nie wymagała TMC , wystarczyło połaczenie 3 kablowe. Podpiąłem tak , przekodowałem licznik ale i tak nie działa wyświetlanie w zegarach. W navi sa 2 błedy. 1. to właśnie brak zewnetrznego wyświetlacza , a drugi brak Tunera TMC. I tu moje pytanie

Czy ktoś wie jak Vagiem wyłaczyc na stałe Tuner TMC w navi i zewnetrzny wyświetlacz??? Moze po wykasowaniu tych błedów a potem po właczeniu tylko zew. wyswietlacza zacznie to działać. Jeżeki ktos ma jakies sugestie to barzdo prosze o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy komunikacja navi w wersji G z FISem poprzez TMC lub nie to tylko kwestia oprogramowania navi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz kriss555 wynika ze przed spolszczeniem miałeś wszystko OK i wyswielanie z navi w liczniku i inna wersję, a teraz wgranie spolszczenia to wszystko ci jak gdyby popsuło.

Nie mogę ci w tym temacie pomóc, ale jestem akurat przd operacją spolszczenia MENU i stąd moja troska.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej sory...

 

ostatnio przekopałem całe nasze forum i elektrode i wyczytałem, że

 

 

do wersji G nie ma (jeszcze) spolszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również słyszałem że spolszczenie jest do wersji G, ale jest to jakby 'downgrade', tzn. nie działają niektóre funkcje wersji G, kosztem polskiego menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie jak Vagiem wyłaczyc na stałe Tuner TMC w navi

Powinno zadziałać kodowanie navi 00001.

A jaki masz numer katalogowy licznika, tego aktualnego z FIS-em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem tego kodowania , nic nie daje

i moje pytanie , czy ma ktoś w swoim passacie navi MFD z polskim menu i działającym FISem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ma ktoś w swoim passacie navi MFD z polskim menu i działającym FISem???
Ma. Pisz na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej pisać na forum? a nie na pw? te informacje mogą być pomocne dla wielu innych osób :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie lepiej pisać na forum? a nie na pw? te informacje mogą być pomocne dla wielu innych osób :padam:

Na razie nie ma o czym pisać na forum. Aby cokolwiek zacząć analizować, musiałem dostać trochę informacji. Zapis kilkunastu minut tej rozmowy niewiele komuś da. Czy mam np napisać, że nie mam programu ELSA 3.30 . Nie mam, a przydałby się.

Kiedyś rozwiązałem problem podobnego typu, ale to było w innym liczniku.

Trzeba parę rzeczy sprawdzić i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwolę sobie odświeżyć ten temacik ponieważ wymieniłem sobie licznik z 1/2 fis na fis licznik o nr 949a i właśnie mam ten sam problem co kolega w pierwszym poście nie wyświetla mi się nic na liczniku--dodam ze wszystko podłączone zgodnie z opisem Pogromcy.Kontaktowałem się z nim i odpisał mi ze potrzebuje jakiś moduł TMC.Dodam jeszcze ze posiadam navi dokładaną ver. G z menu w pl wersji o ile się nie mylę to oprogramowanie z 2003r

Czy ktoś wie jak to zrobić żeby się radyjko i navi wyświetlała????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś że masz PL-menu, w takim razie masz zrobiony downgrade do D wersji.

Wiesz co, najlepiej będzie jak na razie zostawisz tak jak jest a w międzyczasie szukaj licznika 947 to sobie podmienisz i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mowisz??? Nie chcial bym znowu sie czyms zaskoczyc,ale dzieki za wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam pozwolę sobie odświeżyć ten temacik ponieważ wymieniłem sobie licznik z 1/2 fis na fis licznik o nr 949a i właśnie mam ten sam problem co kolega w pierwszym poście nie wyświetla mi się nic na liczniku--dodam ze wszystko podłączone zgodnie z opisem Pogromcy.Kontaktowałem się z nim i odpisał mi ze potrzebuje jakiś moduł TMC.Dodam jeszcze ze posiadam navi dokładaną ver. G z menu w pl wersji o ile się nie mylę to oprogramowanie z 2003r

Czy ktoś wie jak to zrobić żeby się radyjko i navi wyświetlała????

 

podobne pytanie jest na forum i już nie jeden znachor się wypowiadał jak ktoś robi takie przekładki to musi patrzeć na rocznik auta i na wersję navi nie każda navi obrazu się zgra z licznikiem i z tego te głupoty

04 wyżej g

04 niżej niższe wersje

teraz to podaj może nr licznika i opisz jak podłączyłeś to może coś zaradzimy ale myślę podobnie jak pogromca że bez wymiany licznika się nie obejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz to podaj może nr licznika i opisz jak podłączyłeś

jak bys czytal ze zrozumieniem to bys sie nie pytal o takie pierdoly Teraz juz wszystko dobrze wiem co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem pomóc bez przekładania licznika

Nie pisałeś że masz PL-menu, w takim razie masz zrobiony downgrade do D wersji.

Wiesz co, najlepiej będzie jak na razie zostawisz tak jak jest a w międzyczasie szukaj licznika 947 to sobie podmienisz i po kłopocie.

ale jak chcesz zmienić na 947 to twoja wola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie chcę zakładać nowego tematu bo w zasadzie mam podobny problem/pytanie : NAVI , TMC ,DUŻY FIS. Mianowicie chcę założyć do mojego paska 1.9 TDI AVB 2001 rok licznik z dużym FIS i jest tak, że na dzień dzisiejszy mam:

- NAVI  MFD ver G dokładana  niestety lub stety spolszczona i pod kompem pokazuje wersje D inna niż na obudowie navi tzn na nalepce jest litera G

-licznik 1/2 Fis  o nr 3B0920825A wszystko sprawne etc

-mam też tuner TMC  3B0919894A

Moje pytanie:

-jaki licznik z dużym FIS kupić najlepiej by z tym wszystkim działał ?

 -zakładając, że navi przeszła downgrade bo ma pl  czy jest potrzebny ten tuner TMC czy od razu pod licznik nowy się podłączyć?

Dzieki i pzdr

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności