Skocz do zawartości
tom8823

Auto z komisu, komis chce dopłaty za fakturę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem i muszę się poradzić.

 

Znalazłem ładne auto w komisie sprowadzone z Niemiec, już sprawa dogadana, stargowałem nawet trochę kasy i nagle facet z komisu mówi, że czy sami rejestrujemy auto czy on ma to zrobić.

 

Powiedział, że jeśli my rejestrujemy to wpisuje w umowę, że kupiliśmy od Niemca (osoby prywatnej), oczywiście na to się nie chciałem zgodzić. Więc Pan stwierdził, że on auto zarejestruje i wystawi mi fakturę VAT pod warunkiem, że dopłacę mu 2000 złotych, 1400 na rejestrację w kraju i 600 dodatkowo bo on będzie musiał zapłacić podatek.

 

I tu mam wątpliwości, po to mam fakturę od niego aby podatku PCC nie płacić a tak czy siak mam zapłacić jemu. Czy on może przerzucić na mnie ten podatek.

 

Czy on może uzależnić mi wydanie faktury od tego czy wpiszemy na umowę Niemca i sami rejestrujemy czy on rejestruje i daje nam FV?

 

Przyznam, że jestem laikiem ale coś mi tu śmierdzi. I teraz wygląda na to, że mam dopłacić extra 6 stów aby czuć się spokojniejszy. Bo rozumiem, że jak na umowie będzie Niemiec to nie będzie mnie chroniła żadna ustawa.

 

Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale ja wiem, że auta na Niemca się nie kupuje i o tym napisałem. Ja pytam czy to w porządku, że komis chce extra dopłaty za fakturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w porządku ? Zapytaj się czy powiadomił US o swoich praktykach ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj handlarze sprowadzający auta sprzedają je na Niemca, nic nowego :)

Jeśli on auto zarejestruje i wystawi Ci fvat to nie zapłacisz PCC.

Jeśli zgodzisz się na umowę "na Niemca" to Sprzedawca (Handlarz w PL) będzie poza transakcja, tylko zbierze z tego profit.

Jeśli znowu nie zgodzisz się na to, on zarejestruje auto i te 600 bedzie pewnie do zapłacenia przez niego do US. Podatek od zysku (18%). Tak ja to widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko nagrać i zgłosić do urzędu skarbowego. To jest chore co w tym kraju się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ale ja wiem, że auta na Niemca się nie kupuje i o tym napisałem. Ja pytam czy to w porządku, że komis chce extra dopłaty za fakturę.

Tomek, daruj sobie tego handlarza. Jest nieuczciwy i narobisz sobie jeszcze kłopotów. Jak chcesz się pobawić to idź do US i zróbcie prowokację. Na drugi raz klient mocno się zastanowi zanim coś podobnego zaproponuje. Ale ja bym temu panu podziękował. Na "niemca" to sam mogę sobie auto sprowadzić. Poza tym ja swoje "paska" kupiłem od Polaka, bez tablic i rejestrowałem sam. Czyli można i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zrezygnowałem, Pan pod koniec był bardzo niemiły.

 

Powiedział, że stargowana cena obowiązuje tylko przy umowie na niemca a jak na fakturę to 2tys do oryginalnej ceny bez negocjacji. Olałem go. Auto było ładne ale jakiś honor trzeba mieć.

 

Dzięki za pomoc Wam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było powiedzieć że jutro przyjdzie do tego Pana Kontrola z Urzędu Skarbowego. Nie lubię takich skur....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że zrezygnowałeś z kupna tego auta - za dużo problemów. Jeżeli sprzedający nie jest w jakimkolwiek aspekcie wiarygodny najlepiej odpuścić. Znajomy kupił kilka lat temu auto, po roku okazało się, że kupił je od gościa, który robił jakieś przekręty. Wyglądał normalnie, wszystkie papiery się zgadzały. Na szczęście skończyło się na zeznaniach. Trzeba się strzec takich sytuacji jeżeli tylko można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności