Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Obniżonego mam golfa 7R. Alltrack podoba mi się wyższy.

 

Mam pytanie jak dołożyłeś dystanse to jest brak śrub zabezpieczających ? Czy mozna dokupić takie śruby ze sparowane z dystansami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie można dorwać takie świadectwo homologacji? Chciałbym zobaczyć dla Varianta 2.0 TSI.

 

W jaki sposób zarejestrowałeś samochód bez tego świadectwa...? Z samochodem otrzymujesz przecież oryginał (po niemiecku) i tłumaczone wystawiane przez VW Poznań. W homolagacji dla Varianta 2.0 tsi mam podany rozmiar ( pkt 35) 215/55 R17 94W/ 7Jx17 ET40

ale fabrycznie założone 18" których dane są umieszczone w uwagach (pkt 52)

IMG_20161012_123313_HDR.jpg

 

IMG_20161012_123330_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam śrub. Nie myślałem o dołożeniu. Interesował mnie tylko wygląd auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem takie Dunlopy. Moim zdaniem najlepszy wybór

Czy mają one rant ochronny?

W sumie z balonem 55 to nie wiem czy ma sens taki rant.

Najlepszy wybór, ale biorąc pod uwagę co konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają rant ochronny.

Zobacz etykietkę.

Bardzo dobre parametry odprowadzania wody i zużycia paliwa .

Dodatkowo są bardzo ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które zimówki polecacie?

dunlop-winter-sport-5-215-55-r17-98-v-xl-mfs (608zł/szt)

czy

nokian-wr-d4-215-55-r17-98-h-xl (478zł/szt)

?

 

210km/h spokojnie mi wystarczy, obie opony mają w opisie 69dB, a na ciszy mi zależy.

Dlaczego zatem miałbym wydać więcej na Dunlopy? :)

 

Ja kupilem tutaj logistykaopon.pl masz tańsze opony niż w OPONEO.

Edytowane przez cubable
Błąd w pisowni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie . Kupując samochód miałem do wyboru w zasadzie każdy rozmiar felg , począwszy od 16" do 20". Decydując się na zakup na 17" Soho nie mogę zgodnie z załączoną homologacją założyć 18-tek . To o co chodzi ? Kupując na 18, czy nawet 19" wszystko jest ok , a jak kupi się na 17" to nie ma możliwości zmiany na większe..Może to Ktoś wyjaśnić ? Może decydują o tym jakieś względy techniczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tymi homologacjami. Możesz założyć każdy rozmiar opony i felgi pod warunkiem zachowania całkowitej średnicy koła +-2% względem fabrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

a kupowaliście opony zimowe czy opony+felgi? koszt felg to 2k+czujniki. jak zamierzam trzymać auto trzy lata to chyba lepiej=taniej same opony

Edytowane przez skoczek1213

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kpl. Felga 19 plus opona 245/40 Pilot Alpin5 plus czujniki. 9k brutto niestety. Jak coś to mam nowe czujniki VW do sprzedania. (2kpl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam waszą niefrasobliwość, no chyba że nie używacie nigdy łańcuchów. Instrukcja auta jest jaśniutka:

IMG_20161015_014444.jpg

IMG_20161015_014452.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem potrzeby używania łańcuchów. Ani w Alpach ani w naszych Polskich górach. Dla mnie liczy się wygląd, a dodatkowo alltrack dużo lepiej wygląda na 19 niż na 18. Zawieszenie jest wystarczająco komfortowe więc zdecydowałem się na 19 cali. Koła mam już zmontowane, w przyszłym tygodniu pewnie zamontuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nie uzywalem łancuchów choć były sytuacje że bardzo by mi pomogły. bardzoej zastanawiam się gdzie jest techniczna przyczyna że VW nie uwzglednia możliwości montazu 18 i 19 calowych zimówek do passata. Na czym moze polegac problem? że na 18 calowym kole łańcuch moze uderzac/ocierac? sa przeciez łańcuchy specjalne o niskim 'profilu" tj cieńkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba o to chodzi, żeby opony było więcej. Skoro średnica koła zostaje ta sama bo musi to nie rozumiem tego toku myślenia. Z drugiej strony łańcuchy muszą być przecież przewidziane do każdego auta także o niskim profilu opony więc nie rozumiem ich za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o wiecej opony tylko o jej szerokosc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na opony 245/40 nie można założyć łańcuchów bo są za szerokie? To po co dają je na pierwszy montaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, są na rynku łańcuchy na koła 18 i 19 calowe

 

235

http://www.opomarket.pl/p4504,lancuchy-sniegowe-maggi-the-one-100-235-40r18.html

 

245

http://www.opomarket.pl/p482,lancuchy-sniegowe-thule-cb-12-100-245-45r18.html

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro sa na rynku opony 305/25 R19, to moze zaloz je do passata. sa tez na rynku chipy zwiekszajace znaczaco moc z Chin po 3$, tez sobie zaloz, jak cos sie zepsuje to powiesz w vw ze przeciez byly na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o konkretnym rozmiarze opon na których fabrycznie wychodzi auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, napisałeś że opony są za szerokie na możliwość założenia łańcucha. 18 calowe koła mają szerokość 235, dodatkowo są tez łańcuchy które NIE obejmują opony a są jedynie zakładane z zewnetrznej strony (nie z wewnetrznej) - np Thule Kette K-Summit XXL. Skąd więc taka pewność że o to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności