Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj zmieniłem opony .

Dane z faktury to 215/55R17 Goodyear UG Performance G1 FP98V XL /C/B/ (70 dB).

 

Na moje pytanie dlaczego 70 decybeli, dostałem odpowiedź " bo tylko z 70db są dostępne". Nie miałem czasu ciągnać dalej tej rozmowy.

Na forum czytałem ze te opony maja 68db.

Chyba czegoś nie dopatrzyłem. Pewnie , jakiś symbol robi różnicę.

Na szczęście te 70 db , moim zdaniem, dają radę. Moim zdaniem nie są głośniejsze od letnich continental-ów które dostałem od VW.

Zobaczymy jak będzie w warunkach zimowych kiedy sypnie śniegiem. Bo to jest jednak dla mnie najważniejsze.

 

Przy okazji. Znacie jakies stacjonarne sklepy z felgami Mak-a na śląsku?. Na lato chce kupic felgi 18'' z tej firmy,ale chciałbym je najpierw zobaczyć realnie.

 

Wpadły mi w oko Model: Wolf Kolor: Silver

Szerokość felgi: 8.00 Średnica felgi: 18 cali Rozstaw śrub: 5x112 Dostępne ET: 41

Czy powyższe wartości są OK? Czy jednak szerokość felgi musi być 7,5 jak mam w oryginalnych felgach otrzymanych z autem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj zmieniłem opony .

Dane z faktury to 215/55R17 Goodyear UG Performance G1 FP98V XL /C/B/ (70 dB).

 

Na moje pytanie dlaczego 70 decybeli, dostałem odpowiedź " bo tylko z 70db są dostępne". Nie miałem czasu ciągnać dalej tej rozmowy.

Na forum czytałem ze te opony maja 68db.

Chyba czegoś nie dopatrzyłem. Pewnie , jakiś symbol robi różnicę.

 

Może 68dB było podane dla mniejszego rozmiaru.

 

Przy okazji. Znacie jakies stacjonarne sklepy z felgami Mak-a na śląsku?. Na lato chce kupic felgi 18'' z tej firmy,ale chciałbym je najpierw zobaczyć realnie.

 

Importerem jest firma http://www.inbud-faro.pl/felgi-aluminiowe,99.html

Dystrybutorzy na śląsku: http://alufelgi.pl/?m=dystrybutorzy&wojewodztwo=12&d=slaskie

 

Wpadły mi w oko Model: Wolf Kolor: Silver

Szerokość felgi: 8.00 Średnica felgi: 18 cali Rozstaw śrub: 5x112 Dostępne ET: 41

Czy powyższe wartości są OK?

 

Te felgi są też dostępne z et44 czyli takim samym jak fabryczne 18".

http://www.alusy.pl/fw,7,1140,18,10,44.00/felgi-aluminiowe-mak-wolf-silver.html

 

Czy jednak szerokość felgi musi być 7,5 jak mam w oryginalnych felgach otrzymanych z autem?

 

Jakie masz fabryczne koła? Bo 17" mają szerokość 7,00, 18" mają szerokość 8,00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opony zmienione.

Zimowe Continentale wydają się cichsze od letnich oryginalnych Pirelli. Pirellki miałem na Londonach, zimówki niestety na Corvanie. Oba zestawy to 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego zalezy ze opona jest glosniejsza ?;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja założyłem na oryginalne 18 Alu opony: Dunlop SP WINTER SPORT 5 235/45R18 98V.

Spisują się dobrze, są w miarę ciche.

 

Cichsze niż letnie Continentale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a co się dziwisz kupiłeś jakieś dziwne opony to taks jest kupiłbyś coś porządnego to by było cicho , jak zależy Ci na ciszy kup VREDESTEIN tylko nie licz , ze w cenie NOKiAN'ów je kupisz

 

Cześć, a jaki model Vredesteina polecasz? Bo ja miałem zamówione asymetryki Continentala TS 830P lub TS850P, ale że chwilowo są niedostępne to mogę jeszcze zmienić....

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Od czego zalezy ze opona jest glosniejsza ?;>

 

Asymetryczne są cichsze od kierunkowych. Ja miałem na pprzednim Pasacie B7 Continentale TS830P -bardzo ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opona napompowana 2,3 - 2,4 atmosfery jest cichsza czy głośniejsza od tej napompowanej na 26-2,7?

 

Bo dziś po obniżeniu w zimówkach ciśnienia stwierdziłem że chyba jest głośniej. Oczywiście czuć że jest bardziej komfortowo zwłaszcza na różnych poprzecznych dziurach ale jakoś głośniej. Jestem przeczulony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek , nieważne ile napompujesz ...nasze B8 TSI jest tak ciche ,że szum zimowych opon przeszkadza :) . Mam to samo , byle do wiosny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko o łańcuchy.

Felga niveles vw oryginalna 17

opony215/55

Da sie na to założyć lancuchy? W serwisie twierdza ze nie ale oni rowniez twierdza ze traiffic w pl nie dziala:debil

możecie cos polecic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie masz fabryczne koła? Bo 17" mają szerokość 7,00, 18" mają szerokość 8,00.

 

Dawid.

Po pierwsze dzięki za namiary. Niestety Radzionków nie ma wystawionych felg Mak-a do obejrzenia w realu. Będę próbować gdzies dalej.

 

Po drugie , nie wiem dlaczego napisałem 7,5 , skoro jak piszesz fabryczne są 7'', a ja mam fabryczne.

 

Jak rozumiem poniższe dane odpowiadają fabrycznym felgom, które chłopaki dostają biorac 18'' kółka :

 

Szerokość felgi: 8.00 / Średnica felgi: 18 cali / Rozstaw śrub: 5x112 / ET: 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ;), zakladacie zimowki na letnie felgi czy kupujecie drugi komplet felg? Nie ma stalowych 17" więc trzebaby kupić alu. Trochę droga impreza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Letnie mam akurat 18 wiec zdecydowałem się na zimowy komplet na alu 17'. Tak, droga impreza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówią że zimowe opony powinny mieć trochę wyższy bieżnik czyli felga numer mniejsza. Za rok może wyskocze z kasy. W tym już nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, warto też rozglądnąć się za używkami. Ja kupiłem 4 felgi 17 alu org VW z oponami pirelli, na felgach jeszcze od wew. strony były naklejki z VW, a opony praktycznie nowe. Komplet za 3k pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić warto na komplet felga + opona ale oczywiście to jest ektra koszt. Ja wybrałem Corvany z salonu bo dostałem dobrą cenę. Ale dużo bardziej mi się podobają oryginalne Londony które dostałem z autem na letnich oponach.

 

Poniżej zdjęcie auta jakby ktoś się zastanawiał.

Tylko nie piszcie ze paskudne. Wiem o tym :-)

london.jpg

corvana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę Wam zazdroszczę tych jasnych kolorów karoserii. Świetnie odznaczają się przetłoczenia ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówią że zimowe opony powinny mieć trochę wyższy bieżnik czyli felga numer mniejsza. Za rok może wyskocze z kasy. W tym już nie...

 

Ja w swoim Bitu zmieniłem tylko opony na ten sam rozmiar zimowe, tak samo robiłem przez minione 7 lat w kupionym również w salonie 3,2 FSi, nie widzę w takim rozwiązaniu minusów, jedynie plus w portfelu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, warto też rozglądnąć się za używkami. Ja kupiłem 4 felgi 17 alu org VW z oponami pirelli, na felgach jeszcze od wew. strony były naklejki z VW, a opony praktycznie nowe. Komplet za 3k pln.

 

Skoro za zimowe Nokiany 17' zapłacę 2,1k to faktycznie zrobiłeś dobry deal. A gdzie takie używki się kupuje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IQM1 ale ty masz 4x4 ... gdybym tak miał, to też bym 18" zostawił... :) Też mi się tak wydaje, że dobry deal.. Opony to pirelli winter sottozero3. Generalnie wpadłem na to przez przypadek... Szukałem na allegro kół do VW passat b8 i trafiłem na aukcje, gdzie jednego biednego passka:506: sprzedawali na części ..

 

IMAG0225.jpg

Edytowane przez sirocco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IQM1 ale ty masz 4x4 ... gdybym tak miał, to też bym 18" zostawił... :) Też mi się tak wydaje, że dobry deal.. Opony to pirelli winter sottozero3. Generalnie wpadłem na to przez przypadek... Szukałem na allegro kół do VW passat b8 i trafiłem na aukcje, gdzie jednego biednego passka:506: sprzedawali na części ..

 

[ATTACH=CONFIG]138691[/ATTACH]

 

Mam 17 na Soho i mi z tym całkiem dobrze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności