Skocz do zawartości
ptaku

Opony i Felgi - wszystko na temat

Rekomendowane odpowiedzi

Z oponami nie ma problemu. Szukam cały czas felg - odbieram samochód jutro i przydałoby się założyć przed wyjazdem na święta zimowe gumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi super ofertami na opony jest ten problem, że sprzedają opony 2-3 letnie, więc warto przed zakupem zapytać o ten detal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to co podał cronosik to cena odpowiednia za nowe opony. Ja dałem nawet nieco mniej za te opony z 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale to co podał cronosik to cena odpowiednia za nowe opony.

 

Możliwe, że robią jakąś promocję na allegro i sprzedają opony po 472zł za sztukę, bo te same opony na stronie tegoż sprzedawcy są po 526zł. Sprawdzić rocznik przed zakupem nic nie kosztuje, więc warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze tak. Tego nie kwestionuję. Ja akurat kupowałem przez sklep internetowy. Teraz niestety opony zimowe już idą z ceną w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem rocznik 2015 ale to się zmienia więc trzeba pytać przed zamówieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey , sluchajacie, przymierzam się do kupna opon do paska ale chciałbym zakupić opony całoroczne, które zyskują na popularności (wzmianka w najnowszym numerze Motoru), jednakże nie mogę znaleźc takich opon, felga będzie 18 calowa.

Ktos cos zagłębiał się w ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie np. na ceneo i jest trochę do wyboru. Nie sprawdzałem jaką szerokość i wysokość maja 18-tki do B8, ale znajdziesz coś.

Jak przed zakupem paska oglądałem oferty jednorocznych audi A6 z prog. audi select to dużo było na całorocznych dunlopach lub goodyearach (nie pamiętam). Chociaż teraz mocno promują Michelin Crossclimate

Moim zdaniem wszystko zależy od tego jak dużo jeździsz i po jakich drogach. Bo jak niezbyt dużo i np. w większości miasto to warto rozważyć całoroczne. Główne oszczędności to brak problemów/kosztów przechowywania, wymiany sezonowej, ewentualnego drugiego kompletu felg, bo jeśli chodzi o sam koszt opon to mniej więcej chyba i tak w podobnym czasie/przebiegu zużyjesz podobną ilość opon (podwójny komplet L/Z lub dwa komplety wielosezonowych). Chyba, że długo auta nie trzymasz to przy wielosezonowych nie oddajesz później niezużytego kompletu zimowych niemal za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie patrze patrze i nic nie ma,no chyba ze źle patrze. Rozmiar 235/45/18. Może tego rozmiaru nie robią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie. Dokładnie w tym rozmiarze też nie dostrzegam. Tu był szkopuł, bo nie pamiętałem szerokości/wysokości dla 18-ek.

Są za to 225/45/18 i generalnie jako zamiennik mogłyby być, bo mieszczą się w tolerancji. A takie już są, ale też szału wyboru nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanie

Czy takie felgi (jak na fotce) strukturalne vw R16 5x112 ET50 z oponą 205/55 podejdą bez dodatkowego zachodu do passata b5?

felga 5x112 ET50.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Może ktoś dysponuje fotkami na których widnieje pasek z takimi felgami :D

Edytowane przez Cinek2102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

Mam pytanie

Czy takie felgi (jak na fotce) strukturalne vw R16 5x112 ET50 z oponą 205/55 podejdą bez dodatkowego zachodu do passata b5?

[ATTACH=CONFIG]140058[/ATTACH]

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Może ktoś dysponuje fotkami na których widnieje pasek z takimi felgami :D

 

To przecież wątek o B8?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do nokianów to na razie mogę polecić (w miarę ciche) co prawda z wizytą u wulkanizatora byłem 4 razy, ale jak się okazało trzeba było zmienić położenie opony względem felgi. A za nokiany dałem 490 zł (brutto) za sztukę więc cena jak dla mnie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem, miesiąc temu zakupiłem zimówki Dunlop Winter Sport 5. Powiem Wam szczerze, że nie sądziłem, iż opony zimowe mogą być tak ciche! Jest praktycznie tak samo cicho jak na letnich Dunlopach SportMaxx RT. Na autostradzie przy wysokich prędkościach zapomniałem, że w ogóle mam zimówki. Co prawda nie jechałem szybciej niż 170 km/h ale podejrzewam, że przy jeszcze większych prędkościach będzie równie wspaniale :)

Na śniegu sprawdzają się świetnie mimo, że często jeżdzę do znajomych gdzie jak to mówią "diabeł mówi dobranoc", nie mam żadnych problemów. Trzymają się podłoża rewelacyjnie :)

Jeżeli ktoś zastawiałby się jakie kupić zimowe opony premium to gorąco polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie VW uraczył gratisowymi Continental Wintercontact ts850p i jestem naprawdę zadowolony. Z czystym sumieniem mogę polecić te opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz żeby kupić jakiekolwiek opony to jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z nokia ów tez jestem bardzo zadowolony. Śnieg, autostrady, deszcz-wszystko bez problemów i cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z nokia ów tez jestem bardzo zadowolony. Śnieg, autostrady, deszcz-wszystko bez problemów i cicho

 

WR A3? Czy WR D4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR A3 235/45R18 98 V XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności