Skocz do zawartości
vodzu413

nie działa wyświetlacz komputera-pasat tiptronic

Rekomendowane odpowiedzi

nie słyszałem by ktoś tak ręcznie włączał i wyłączał ten wyświetlacz :wstyd: jak coś to zabawa kabelkami, komputerem też można tam poustawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny dotycza uzywanych sprawnych liczników. Z kablami to raczej cięzko cos pomieszać bo KAŻDA wersja licznika ma dwie kostki zielona i fioletowa i tam nie ma co mieszczać. Ja myśę że licznik był wymienainy, ktoś włozył od manuala i nie przekodowasł żeby się skrzynia wyswietlała. A komputera w tej wersji może rzeczywiście nie było i dlatego sie nic nie wyświetla. we wklejce w bagażniku powinny byc kody wyposażenia i chyba komputer tez obejmowały , poszukaj oznaczeń na forum, sa cgyba w dziale ogólbym 3BG. Istnieje tez taka możliwośc ze licznik po prostu sie popsuł, też się zdarza. Podepnij pod vaga, zobaczysz jakie błedy wyjda, koszty akceptowalne przy cenie samochodu :rotfl: Ja przez sam licznik na poewno nie skreślałbym od razu samochodu. Jak masz możliwośc to wrzuć zdjecia tych kabli w bagazniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem,a mianowicie przestał działać wyświetlacz mfa.Wcześniej jak było mokro na dworze to gasł,a jak sucho to się zapalał.Dziś dla odmiany zadziałał.Bardzo proszę o poradę.Dzięki.

 

---------- Post added at 18:07 ---------- Previous post was at 16:45 ----------

 

to jak? pomoże ktoś?

 

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był podobny temat. Jakiś kolega pisał że trzeba go wyciągnąć i przeczyścić styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie są te styki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogła się jakaś nóżka od taśmy łączącej płytę licznika z wyświetlaczem odlutować i nie styka. Druga opcja to że wyświetlacz już "kończy się" i tylko wymiana pozostaje. One tak mają.

A styki no to trzeba całkowicie rozebrać licznik i wtedy można ujrzeć miejsce połączenia FIS-a z płytą.

fis.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Druga opcja to że wyświetlacz już "kończy się" i tylko wymiana pozostaje. One tak mają.
. Czy sam wyświetlacz big FIS występuje jako nowy element zamienny i gdzie go szukać - kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako oryginalna część zamienna-nie.

Są firmy które produkują takie wyświetlacze, ale pojedynczej sztuki nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukałem i szukałem i postanowiłem podpiąć się pod ten temat. Sprawa wygląda tak, kiedy temp. spada poniżej 0, przestawał mi działać wyświetlacz między licznikami, jednak gdy silnik się rozgrzał wyświetlacz wracał i wszystko było ok. wczoraj jadąc do pracy zdziwiłem się gdyż zamiast tego co zwykle, po rozgrzaniu silnika, wyświetlacz zaświecił się na czerwono i przez środek poszła pionowa kreska... Wyświetlacz nie reaguje na żadne resety i odpinanie akumulatora. Pasek 1,9 TDI 2000 r. przed lftem 90km. Jakieś podpowiedzi co do rozwiązania problemu? Obejdzie się bez elektronika?

Edytowane przez strzala320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Pozwolę sobie odświeżyć/podłączyć pod temat. Mianowicie, może ktoś potwierdzić, że w wersji BASIS ten "środkowy wyświetlacz" jest nieaktywny?

Według wydruku po numerze VIN:

123 9Q1 P MFA multi-function indicator/trip computer

Gdy odpalam w górnej części tego wyświetlacza pojawiają się kontrolki.

Dodam, że spalanie/godzinę mogę sprawdzić po lewym zegarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tycjan z tego co napisałeś nie masz wyświetlacza po środku. Masz tylko MFA, które informacje wyświetla na wyświetlaczu zegarka. 1/2 FiS tylko w liftach występowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tycjan z tego co napisałeś nie masz wyświetlacza po środku. Masz tylko MFA, które informacje wyświetla na wyświetlaczu zegarka. 1/2 FiS tylko w liftach występowały.

 

Dzięki za szybką odpowiedź teraz wszystko jasne. A mogę ten wyświetlacz jakoś wykorzystać domontować FIS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić cały licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności