Skocz do zawartości
widmo

Logi statyczne Passat b5 fl 1.9 130km AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Żadne to logi...

 

Pompki z #3 i #4 cylindra za dużo leją, ale jeszcze jest w granicach normy. Uszczelki pompowtryskiwaczy robione kiedyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik jak kupiłem go to wymieniał wałek rozrządu i mówił ze wymieniał uszczelki pompowtryskiwaczy, ale czy to prawda to tylko on wie. To nie ma tragedii? Nie bardzo się znam i nie wiem jaka powinna być norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest jak są wszystkie blisko 0 ;) Bardzo dobrze jest jak mieszczą się w granicy do +/- 0,5 a u Ciebie jeden ma już +1,7, więc sporo. Możesz profilaktycznie wyczyścić wtryski środkiem Liqui Moly - jest o tym temat w "warsztacie" działu b5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki wielkie :) postaram się to uczynić i wtedy wstawię jeszcze raz odczyty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapytam - nie zauważyłeś zwiększonego spalania? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka była temperatura silnika?

bo jak był zimny to nic z powyższych pomiarów nie wynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mic15hal -> a jesli mam tak: http://vaglog.pl/log_208604.html (calosc w http://forum.vw-passat.pl/threads/144514-Prosz%C4%99-o-analiz%C4%99-AVF-2001r-s%C5%82aby-po-walce-z-turbo) to bedzie wiecej palil? moj mi przepala ok 8.5-10 w miescie (czy zima czy lato noga z tych ciezszych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci w Twoim temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze zapytam - nie zauważyłeś zwiększonego spalania? :)

 

Powiem Ci tak spalanie mnie zadowala bo, przy spokojnej jeździe 90-100 km/h średnie spalanie wynosi 5.5-6 litra i to nie jest ze wskazań komputera pokładowego tylko z własnych obliczeń no to chyba nie jest tak źle :) na kompie na postoju wszystkie odbiorniki wyłączone wskazuje mi 1.1l/h nie wiem czemu tak dużo

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jaka była temperatura silnika?

bo jak był zimny to nic z powyższych pomiarów nie wynika

 

Samochód był po trasie 90 na wskazówce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pali bardzo mało , spalaniem na postoju nie sugeruj się.

Mi na postoju pokazuje 0,4l a średnie spalanie mam 1 litr więcej - ale ja jeżdżę po Wa-wie

 

Jak nie ma żadnych niepokojących objawów to nie szukaj dziury w całym tylko tankuj i jeździj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci tak spalanie mnie zadowala bo, przy spokojnej jeździe 90-100 km/h średnie spalanie wynosi 5.5-6 litra i to nie jest ze wskazań komputera pokładowego tylko z własnych obliczeń no to chyba nie jest tak źle :) na kompie na postoju wszystkie odbiorniki wyłączone wskazuje mi 1.1l/h nie wiem czemu tak dużo

 

Ilość spalanego paliwa wzorowa :) Spalaniem na postuju sie można nie sugerować, jednak gdyby wszystkie pompki miały korekcje bliską 0 to FIS pokazywałby pewnie okolice 0,5l/h ;)

 

Nie powiem że napewno że wszystko jest okay i zapomnieć o temacie, bo #4 wtryskiwacz ewidentnie odstaje od reszty - a to znak że warto się tym zainteresować. Najpierw najtańsze będzie czyszczenie preparatem Liqui Moly - on faktycznie działa i może pomóc (nie robie tutaj żadnej reklamy i nie mam z tą firmą nic wspólnego...) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :dobrze Jak użyje tego preparatu to wstawię zdjęcia zobaczymy czy będzie poprawa i powiem własne odczucia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności