Skocz do zawartości
pakarod

Passat AJM 115PS - stage1 , stage2 str 5, 190KM

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki jest czas reakcji zalaczania tylniej osi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hurra: brawo haldex w passacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DigiTech

Passat B5 napęd 4x4 zrobiony jest na Torsenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak CTV tutaj zaglada :)

 

Pawel oczywiscie ze jest torsen w naszych passatach i to jest duzo lepsze rozwiazanie niz hladex.

Z tego co sie orientuje to wlasnie ctv montowal/montuje/bedzie montowal w swojej A4 torsena a mial ośkę. Moze rzuci troche swiatla na sprawe....

 

Pawel i tak taniej bedzie kupic gotowego paska na torsenie, tyko ze bedziesz mial +200kg wagi wiecej :)

 

zostaw ten biedny samochod w spokoju ;) dla mojego juz cos praktycznie plynie z usa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze w passatach uzywano torsena ale ja jestem bardziej przekonany do haldexa bo nie chce miec stalego napedu na 4x4 torsen jest prawie zlaczony na stale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projekt kozak.passat z silnikiem poprzecznym,powodzenia

ja zmieniam auto ale wszystkie zabawki pod 4x4 leza w garazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pewnie torsen? A mozesz cos wiecej powiedziec o podmiance na torsena? ile roboty? jaki efekt? Co trzeba zrobic (tak rzucajac tylko haslami) no i jaki koszt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba ciac płyte podlogowa wymienic skrzynie zbiornik paliwa zawieszenie tyl,troszke jest do zabawy,sadze ze 10 bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakarod: załóż porzadne turbo i wystrój auto jak do ścigania się jeżeli interesuje Cie krecenie takich czasów. Soft opracowuje się inaczej i inaczej przebiegają krzywe mocy i momentu obrotowego. Najmocniejsze jakie zrobiłem 1.9 VP (231Ps) i 1.9 PD (248Ps) to zwykłe ośki a jakoś nie ma gigantycznego problemu z ruszaniem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel w haldexie i tak wal sie obraca wiec straty sa :) zmien fure :) i tak mnie nie dogonisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pakarod: załóż porzadne turbo i wystrój auto jak do ścigania się jeżeli interesuje Cie krecenie takich czasów. Soft opracowuje się inaczej i inaczej przebiegają krzywe mocy i momentu obrotowego. Najmocniejsze jakie zrobiłem 1.9 VP (231Ps) i 1.9 PD (248Ps) to zwykłe ośki a jakoś nie ma gigantycznego problemu z ruszaniem.

 

Pozdrawiam

 

Turbo i tak juz jest w drodze tylko poprostu wiele czytalem nt. haldexa i mnie przekonal do siebie. Ale widze, ze sprawa nie jest taka prosta.

 

the.wolf moze jakbysmy szli driftem to bym Cie nie dogonil... Ale jedziemy na wprost i wcale mnie twoje odglosy z turbawki nie przerazaja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro bede we wrocku, jak bede mogl na chwile sie wyrwac to sie odezwe. ale wiem ze krucho z czasem bedzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam te srednio 15,5s znajde ale skoro mowisz, ze twoje 16,5 bedzie ciezko wyrwac to trudno... :cwaniak:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i auto sie wysralo ;( we wtorek szacowanie szkod. napewno skonczylo sie turbo a nie wiem co z reszta ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sie stalo? na drodze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no paweł pochwal się co rozwaliles...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DigiTech

Jeśli tylko padło turbo, to nie ma powodów dramatyzować, ważne by reszta motorowni była w całości (nie pogięło korby)

to się stało na trasie czy w mieście, olej poszedł w dolot czy w wydech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera
Turbo i tak juz jest w drodze tylko poprostu wiele czytalem nt. haldexa i mnie przekonal do siebie. Ale widze, ze sprawa nie jest taka prosta.

Czym Cie kolego przekonał?? Haldex to taka tania atrapa 4x4 i nie ma praktycznie żadnych zalet w porównaniu do torsena. Poza kosztami produkcji.

Pierwsza sensowa opcja dla Ciebieo to:

Poszukaj lepiej gotowego passata 4motion.

Przeróbka nie ma sensu bo to Paskowi 4motion bliżej jest do audi A6 quattro od którego rózni sie tylko skróconym o 7cm rozstawem osi. Od "ośki" 4motion rózni sie wszystkim: płyta podłogowa, całym tylnym zawiasem, zbiornikiem paliwa, ukladem wydechowym podłoga bagaznika.. . Ten model montowany jest zreszta na oddzielnej linni produkcyjnej. Tak ze bez zaawansowanych przeróbek blacharki sie nie obedzie - koszty beda kosmiczne a Ty będziesz mial praktycznie niesprzedawane auto, ponizej wartości rynkowej auta seryjnego.

A4 CTV to inna bajka tam płyta podłogowa jest taka sama dla wersji FWD i quattro. różnice sa "tylko" w zawieszeniu i układzie transmisyjnym.

Druga opcja dla Ciebie to włożenie dyferencjału z wiskoza typu KAAZ albo helikalny dyfer Peloquin albo ATB firmy Quaife

 

PS Co sie przytrafiło Twojemu silnikowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności