Skocz do zawartości
McBoss

Lampy przednie DEPO, a oryginalny xenon.

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy czy gdzieś da się dokupić te białe zębate regulacje do reflektorów? Jak to się fachowo nazywa nie wiem możecie podpowiedzieć gdzie to mógłbym znaleźć? bo ze starości mi się wykruszyło takie coś.

 

regulacja zębata.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. koledzy ma któryś z was może takie reflektory ? ciekawy jestem czy to dobrze oświetla drogę ? http://allegro.pl/vw-passat-b5-reflektory-kierunkowskazy-lampy-h1-h7-i5735217509.html

 

Szukaj z homologacją lamp bo te takowej nie posiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie soczewki lepsze pod zwykle żarówki Depo czy Sonary te drugie są droższe o polowe?będą dobrze swiecic na h1 czy trzeba założyć ksenon zeby byla roznica?

Edytowane przez kermit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sonary te drugie da droższe o polowe?będą dobrze swiecic na h1 czy trzeba założyć ksenon

To aby świeciło trzeba od razu wymienić całą soczewkę. Po za tym h1 nadaje się do oznaczania pozycji auta a nie oświetlania drogi po za tym sonary mają małą soczewkę a za nią jeszcze mniejszy odbłyśnik i to ma napędzać h1 a wkładając HID będziesz świecił po całej okolicy a nie na drogę, trzeba żarnikiem manewrować w gnieździe bo żarnik jest przesunięty i światło nie pada dobrze na odbłyśnik . Od biedy to już lepsze Depo a najlepiej to kupić soczewki BI i przeszczepić do lampy soczewkowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"najlepiej to kupić soczewki BI i przeszczepić do lampy soczewkowej" co to znaczy bo nie kumam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"najlepiej to kupić soczewki BI i przeszczepić do lampy soczewkowej" co to znaczy bo nie kumam?

 

W innym temacie pisałeś że masz jakieś lampy soczewkowe ale link nie bangla. Mając takie lampy masz bazę do moda https://hidretrofit.pl/kategoria-produktu/soczewki-2/ operacja wymagająca trochę pracy ale za to efekt powalający na forum nie brakuje takich przeszczepów, żadna lampa depo/sonar jest bez porównania z soczewką BI_XENON. A jak nie chcesz się bawić w przeróbki kup nowe zwykłe lampy za 250 i będą lepiej świecić niż te pseudo soczewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem pisałem w innym wątku ale to byl inny temat wiec wątpiłem ze ktos odp bo temat o swiatlach został zamknięty.Mam sonary ale takie byly gdy go kupiłem i byl założony ksenon ale po 3 stratach dowodu dalej za wygraną zalozylrm zwykly H1 ale to tragedia jak na postojowkach mój ojciec ma lepsze w golf 2.I mysle co zrobić piszesz ze lampy z H1 są do kitu wiec np takie http://allegro.pl/reflektory-mig-reflektor-vw-passat-b5-96-00-depo-i5674005886.html odpadają a ty które byś polecil np na H7 czy H4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które byś polecil np na H7 czy H4

 

H7 jest w standardzie w lampach odbłyśnikowych, Żarówka H4 w tych lampach realizuje dodatkowo światła przeciwmgielne ale pod warunkiem że masz auto wyposażone instalacje elektryczną pod przeciwmgielne przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co wymienić te moje sonary na jakas inna soczewke na h7 czy zwykle lampy halogen?O których zwykłych lampach za 250zl pisałeś masz jakiś link

Edytowane przez kermit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co wymienić te moje sonary na jakas inna soczewke na h7 czy zwykle lampy halogen?O których zwykłych lampach za 250zl pisałeś masz jakiś link

 

Jak dla mnie żadne lampy soczewkowe obecnie oferowane nie świecą za dobrze, one tylko ładnie wyglądają. Lepiej kupić zwykłe halogeny w cenie około 250 lub nawet widziałem za 200 firmy TYC które też dają radę. Jak chcesz mieć super światła to już trzeba rzeźbic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o halogenowe to żadne dupy nie będą urywać, bo to jednak halogen a nie ksenon. To co jest na plus przy lampie z klasycznym odbłyśnikiem bez zoczewki to jej sprawność - jeśli odbłyśnik jest w dobrym stanie to jest w stanie przekazać 90-95 procent światła, a soczewka ma mniejszą sprawność do przepuszczania światła i one przekazują ok 80-85 procent. Czyli przy soczewce światła i tak zawsze będzie mniej w stosunku do zwykłego tradycyjnego odbłyśnika jak jest np w standardzie w b5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat, i dochodzę do wniosku, że jeżeli tanim kosztem chce xenon to najlepiej kupić depo i przerobić na BI-XENON?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori helle kupić wypolerowac szklo reglektora, do tego albo nowe soczewki albo ori odblysniki soczewek do regeneracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletne Hella za 700 to tanio? Np. http://allegro.pl/passat-b5-97-00-rok-lampy-przod-przednie-xenon-i5909090162.html

lub coś takiego http://allegro.pl/lampa-przod-lewa-prawa-passat-b5-xenon-i5927103776.htmlhttp://allegro.pl/lampa-przod-lewa-prawa-passat-b5-xenon-i5927103776.html

A jeżeli kupować nie kompletne to w jakich kosztach? 500zł dwie lampy, a przetwornice w jakiej cenie powinny oscylować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem temat, i dochodzę do wniosku, że jeżeli tanim kosztem chce xenon to najlepiej kupić depo i przerobić na BI-XENON?

 

I to jest najlepsze rozwiązanie jeśli chcesz mieć prawdziwe światła. Ori helle nawet po regeneracji nie będą robić szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt wychodzi takiej przeróbki? Idzie zrobić to na używkach depo czy musi być nowa? Jakby ktoś podał koszt zwrotnic, kabli itd to byłbym widzęczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki koszt wychodzi takiej przeróbki? Idzie zrobić to na używkach depo czy musi być nowa? Jakby ktoś podał koszt zwrotnic, kabli itd to byłbym widzęczny.

 

Używane w depo 300, soczewki BI np fx--r 350, zestaw przetwornice i zarniki 300 plus wlasna w robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika ze żeby zrobić dobre swiatla trzeba zrobić biksenon i wydać około 1tys,i moje sonary po 10latach użytkowania maja i tak kiepskie odbysniki i raczej do przeróbki też sie nie nadają.Jeszcze jedno pytanie o zwykly halogen te co pisałeś firmy TYC i halogen firmy depo to to samo bo depo daje tez kierunki w cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego wynika ze żeby zrobić dobre swiatla trzeba zrobić biksenon i wydać około 1tys,i moje sonary po 10latach użytkowania maja i tak kiepskie odbysniki i raczej do przeróbki też sie nie nadają.Jeszcze jedno pytanie o zwykly halogen te co pisałeś firmy TYC i halogen firmy depo to to samo bo depo daje tez kierunki w cenie?

 

Sonary się nadają do przerobienia, klosz sam wypolerujesz, sonary mają fabrcznie fajne tuby aby umieścić tam soczewki a co do depo/TYC to niby to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności