Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

... w jakim kierunku podąża Imperium Inwigilacji

 

To straszne! Do tej pory przed wyjazdem z garażu chowałem telefon do klatki Faradaya, by mnie nikt nie śledził w czasie jazdy, a niebawem to już na nic się nie zda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam B8 rok modelowy 2017; zamówiłem 9WT/UI4 Car-Net: App-Connect

Discover Media

W Menu mam widoczne Media Control. Ściągnąłem aplikację Volkswagen Media Control na IPhone oraz IPad i nie chce mi się łączyć.

Jak połączę IPada kablem to urządzenie jest w Menu/Media Control przez 2-3 sekundy widoczne i potem każe się zgłosić do partnera VW. Czasami pobierze aktualne dane GPS oraz spalanie i przejechane km, ale dane te się nie zmieniają.

Czy ktoś może pomóc w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam B8 rok modelowy 2017; zamówiłem 9WT/UI4 Car-Net: App-Connect

Discover Media

W Menu mam widoczne Media Control. Ściągnąłem aplikację Volkswagen Media Control na IPhone oraz IPad i nie chce mi się łączyć.

Jak połączę IPada kablem to urządzenie jest w Menu/Media Control przez 2-3 sekundy widoczne i potem każe się zgłosić do partnera VW. Czasami pobierze aktualne dane GPS oraz spalanie i przejechane km, ale dane te się nie zmieniają.

Czy ktoś może pomóc w tym temacie?

 

jesli zamówiłes sam AppConect - to nie masz Media Control.

to jest osobna funkcjonalnośc do zamowienia (chyba za ok 300 zł). Mozesz dodac po odbiorze auta, w ASO ci odblokują kodem, ale nie jest to jakaś super funkcjonalność

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli zamówiłes sam AppConect - to nie masz Media Control.

to jest osobna funkcjonalnośc do zamowienia (chyba za ok 300 zł). Mozesz dodac po odbiorze auta, w ASO ci odblokują kodem, ale nie jest to jakaś super funkcjonalność

 

Cześć. Masz potwierdzone info, ze można odblokować kodem? Byłem w serwisie, pytałem o to i powiedzieli, że nie można. Daj namiar na swój serwis, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Masz potwierdzone info, ze można odblokować kodem? Byłem w serwisie, pytałem o to i powiedzieli, że nie można. Daj namiar na swój serwis, dzięki.

 

raczej przypuszczam. sprawdz to:

 

"...Aby umożliwić działanie aplikacji Volkswagen Media Control dla: Discover Pro należy uwzględnić opcję: kod 9 WT/ UI2- drugie gniazdo USB w 2 rzędzie- obsługuje także połączenie iPhone

 

dla Discover Media należy uwzględnić opcję : kod 9 WX/ UI2/ YOH - zawiera dodatkowo App Connect - drugie gniazdo USB w 2 rzędzie- obsługuje także połączenie iPhone"

 

Przeszkoda mółgby byc brak gniazda USB obsługującego iPhona ale MY2017 ma je już standardowo, wiec sprawdz raz jeszcze w dziale akcesoriów (nie w serwisie). [informacja o gniazdach w 2 rzedzie dotyczy Tourana, ale nie ma to znaczenia - powinny być kody do odblokowania Media Control w passacie MY 2017)

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest rozwiązane w DM ale u mnie w DP Media Control działa po prostu po wifi, nasze urządzenie łączymy przez hotspot z DP i wtedy ma to wg mnie większy sens niż zabawa z kablami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to jest rozwiązane w DM ale u mnie w DP Media Control działa po prostu po wifi, nasze urządzenie łączymy przez hotspot z DP i wtedy ma to wg mnie większy sens niż zabawa z kablami

Masz MY16 czy MY17?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My2017

W DM powinno to działać chyba poprzez CarStick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My2017

W DM powinno to działać chyba poprzez CarStick

Ja mam MY16, może dlatego nie można u mnie aktywować tej opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ponieważ Media Control( opcja 9WX ) weszło dopiero od MY2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ponieważ Media Control( opcja 9WX ) weszło dopiero od MY2017

 

tak w MIB II

 

Ale generalna zasada jest taka:

Media Control łączy sie z navi (wszystko jedno DM lub DP) - poprzez wifi. Tj urzadzenie (DM lub DP) staje się reuterem - wysyła sygnał wifi do którego łączymy tablet z apką Media Control.

 

róznica miedzy DM a DP jest taka - że DM gdy wysyła sygnał wi-fi - nie może go jednocześnie odbierac np z hotspota w smartfonie. Wiec masz kontrolę za pomoca Media Control - ale tracisz internet w DM. Aby to obejść - używa się CarSticka który udostepnia internet urzadzeniu DM.

 

W DP nie ma tego kłopotu bo może ono jednoczesnie udostepniac wifi jak i przyjmować wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz oficjalnie dostepna w pl aplikacja carnet na iphona i androida.

Funkcjonalnosc w stosunku do amerykanskiej znacznie ograniczona, nie ma otwierania ani zamykania samochodu z telefonu, wlasciwie w passacie nie elektrycznym nie ma zadnej funkcjonalnosci, nie pokazuje nawet raportu o samochodzie, w nowym tiguanie jest lepiej, mozna odszukac samochod na parkingu, wlaczyc swiatla czy klakson zeby odszukac samochod, sprawdzic czy samochod jest zamkniety ile benzyny w baku, kiedy przeglad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już? Korzystam z tej aplikacji od kiedy odebrałem auto czyli już jakieś 2 miesiące, a z tego co kojarzę to była dostępna już wcześniej... Passat nie ma tych funkcjonalności co Tiguan albo elektryki, ponieważ nie ma modułu GSM. Ten moduł GSM z zestawu telefonicznego się nie liczy, do tych funkcjonalności jest potrzebny dodatkowy moduł z wbudowanym globalnym SIM'em i raczej nie da się tego dołożyć. Gdyby to było dodatkowo płatne to nie dopłaciłbym za to, niezbyt przydatne. Szczególnie, że nie ma jak działać na parkingu podziemnym, w którym mój samochód stoi niemal cały czas jak w nim nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby to faktycznie działało u nas to byłoby ekstra. Zobaczcie sobie tryb demo, dla np. Passat GTE. Można zdalnie włączyć klimatyzację, ogrzewanie szyb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już? Korzystam z tej aplikacji od kiedy odebrałem auto czyli już jakieś 2 miesiące, a z tego co kojarzę to była dostępna już wcześniej... Passat nie ma tych funkcjonalności co Tiguan albo elektryki, ponieważ nie ma modułu GSM. Ten moduł GSM z zestawu telefonicznego się nie liczy, do tych funkcjonalności jest potrzebny dodatkowy moduł z wbudowanym globalnym SIM'em i raczej nie da się tego dołożyć. Gdyby to było dodatkowo płatne to nie dopłaciłbym za to, niezbyt przydatne. Szczególnie, że nie ma jak działać na parkingu podziemnym, w którym mój samochód stoi niemal cały czas jak w nim nie jestem.

 

prawdziwym powodem montowania wewnętrznego modułu GSM (ukryty przed kierowcą) jest funkcjonalność e-call (https://pl.wikipedia.org/wiki/ECall) czyli automatyczne powiadamianie o wypadkach drogowych w celu skrócenia (wg badań o 40% w miescie i o 50% poza miastem) dojazdu słuzb ratowniczych do wypadku.

 

to jest funkcjonalność za jaką doplacasz :-)

Ten system miał byc obowiazkowy od 2015 w całej EU, potem dwa razy to przekładano. Obecnie wg zapisów prawa europejskiego WSZYSTKIE nowo homologowane auta po marcu 2018 muszą byc wyposazone w system eCall. Czyli każdy nowy model auta po tej dacie - czy to limuzyna merca czy auto miejskie Dacii bedą go miały. Pierwszy okres jest darmowy (tj w cenie auta) potem płacisz co rok lub 3 lata z przedłużenie monitoringu

 

odnajdywanie aut na parkingu, zdalne wysyłanie raportów o stanie auta do ASO, zdalne zamykanie auta --- to tylko dodatkowe uslugi przy okazji dodane do tego systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest faktycznie zintegrowane z eCall to wtedy rzeczywiście jest przydatne. Z tego co widzę to w Tiguanie powinno to działać. W e-up, którego używałem służyło to niestety tylko do e-remote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza implementacja eCall w VW to właśnie Tiguan (i to tez nie od początku produkcji tylko chyba jakieś 3 miesiace od rozpoczecia sprzedazy w PL). Elektryki maja moduł GSM jedynie do zdalnej kontroli statusu itp.

 

CarNet ma 4 duze funkcjonalności

carnet funkcjonalnosci.jpg

 

 

eCall jest częścią Security & Service (wymuszone przez EU na producentach, z popularnych marek Opel już swoją wdrożył)

 

carnet eCall.jpg

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się Wam połączyć Huawei P8 z App-connect?

Mam możliwość wyboru tego telefonu z listy ale ani przez android auto ani przez mirror link się nie łączy.

W telefonie mam komunikat, że działa android auto. Próba połączenia kończy się komunikatem na DP o konieczności odblokowania telefonu (czy jakoś tak podobnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy udało się Wam połączyć Huawei P8 z App-connect?

Mam możliwość wyboru tego telefonu z listy ale ani przez android auto ani przez mirror link się nie łączy.

W telefonie mam komunikat, że działa android auto. Próba połączenia kończy się komunikatem na DP o konieczności odblokowania telefonu (czy jakoś tak podobnie).

 

1. sciagnij najnowsza apke AA

2. gdy łlaczysz tel z DP , telefon musi byc odblokowany tj ekran aktywny

3. przy pierwszym połaceniu AA musisz zaakceptowac zgode na udostepnianie ekranu - robisz to na smartfonie po podląłczeniu kabla USB

 

zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności