Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Alvaro - masz ten tłumik drgań , ja wlasnie ostatnio kupowalem rozrzad do tego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Passat B5FL Variant 131km, 6 biegów, silnik AVF z hydraulicznym tłumikiem drgań. Kompletny rozrząd przy przebiegu 179.000 (druga wymiana). Koszt części to 2135zł + 350 zł robocizna, robione na markowych klamotach (jak na I montaż):

2 x pasek wieloklinowy, rolka napinająca pasek wieloklinowy, pasek rozrządu, rolka prowadząca paska rozrządu, rolka napinająca paska rozrządu, koncentrat do układu chłodzenia G12, pompa cieczy chłodzącej, sprzęgiełko do alternatora, rolka z napinaczem, 2 x simering, napinacz hydrauliczny, klej (chyba coś typu silikon).

Wszystko zrobione bardzo profesjonalnie w warsztacie w Koszalinie, dla porównania inny warsztat (również dobry) chciał około 3000zł, serwis VW około 4000zł, serwis BOSCHa 3800zł.

Edytowane przez Trucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie jestem pewien ze mam bo w 2002 jakas zmiana byla i po vinie jedni pisza ze nie mam a z jedna osoba napisala ze mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego alvaro, nie masz tlumika, sprawdzalam dzisiaj w ASO. Z VINu wychodzi, ze nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak jest rocznik 2002 a model 2003 to nie ma tłumika drgań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym sie rozni model 2003 od 2002?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czym sie rozni model 2003 od 2002?

Model 2003 oznacza modele, które oficjalnie były produkowane od 2003 roku jednak już w 2002 roku od mniej więcej połowy roku albo troszke później zdarzały się tak jak u Ciebie modele 2003. Wyróżniały się między innymi o tym, że tłumienie drgań z tłumika zostało przeniesione na rolki.

I tak jest właśnie u Ciebie.

Izia wysyłała Ci już propozycje cenową Twojego rozrządu :)

Pozdrawiam

Piter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

orientuje sie ktos moze ile kosztuje pelny rozrzad do avf (130km) z pompa? chodzi mi o ASO we wro na pieknej.

pozdrawiam

 

ed. i szukac skf czesci czy ruville?

Edytowane przez matt_bd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

orientuje sie ktos moze ile kosztuje pelny rozrzad do avf (130km) z pompa? chodzi mi o ASO we wro na pieknej.

pozdrawiam

 

w aso zawsze są podobne niezależnie od miasta ... rozrząd około 480 zł + pompa około 190 zł

 

Poza aso oryginał to około 540 zł z pompą.... zawsze jest do zwrotu pompa wody.

 

ed. i szukac skf czesci czy ruville?

szukaj oryginału i taki kup

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, a mozesz podac nr poszczegolnych czesci z etki? ;) (jesli oczywiscie przy kupnie wypadaloby znac), bo nie chce zeby panowie z aso problemy mi robili.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek, a mozesz podac nr poszczegolnych czesci z etki? ;) (jesli oczywiscie przy kupnie wypadaloby znac), bo nie chce zeby panowie z aso problemy mi robili.

pozdrawiam

nr zestawu to 038198119A w skałd wchodzi pasek, rolka napinająca i odwracająca i dwie nakrętki M8, pompa wody to 038112011J/JX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serdeczne dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ed. i szukac skf czesci czy ruville?

Mateusz w peduełkach Ruville jest INA czyli dokładnie to samo to w ASO.

Do tego wystarczy kupić pasek Dayco który też znajdziesz w zestawach z logiem VW i już.

Jeśli natomiast chodzi o pompę to możesz kupić pompę Hepu i też będziesz miał to samo co kupisz w ASO a nie będziesz musiał oddawać starej pompy.

szukaj oryginału i taki kup

a dlaczego?

zawsze jest do zwrotu pompa wody.

a to już kompletna bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w aso i mily pan udzielil mi szczegolowych informacji wyczytujac wszystko z etki ;) zestaw rozrzadu kosztuje we Wroclawiu na ul. Pieknej 530zl (do tego dodatkowo 2x pasek 84 i 67zl) i pompa za 200zl ale musze oddac stara.

Myslalem ze nie bedzie koniecznosci oddania im starej, bo mialem nadzieje ze gdzies ja "puszcze"...

 

dlatego jeszcze musze sie zastanowic nad tym co kupic, zeby pozniej nie zalowac decyzji.

Mateusz w peduełkach Ruville jest INA czyli dokładnie to samo to w ASO.

Do tego wystarczy kupić pasek Dayco który też znajdziesz w zestawach z logiem VW i już.

Jeśli natomiast chodzi o pompę to możesz kupić pompę Hepu i też będziesz miał to samo co kupisz w ASO a nie będziesz musiał oddawać starej pompy.

a jak z jakoscia? to to samo co w aso maja? Bo juz kilka opini slyszalem na temat zamiennikow i nie zamiennikow.

 

 

Mialbym jeszcze do was jedna prosbe, a wlasciwie pytanie. W jakiej cenie powinny byc nowe przeguby? Bo jak patrzylem na znanym portalu uzywane chodza od 100-150zl a ja uslyszalem cene 958zl/szt (czy ja cos pomylilem, czy serwisant nie to sprawdzil?)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak z jakoscia? to to samo co w aso maja? Bo juz kilka opini slyszalem na temat zamiennikow i nie zamiennikow.

Jest to dokładnie to samo, tylko bez znaczków VW/Audi

 

Jeśli chodzi o przegub, to serwisant się nie pomylił, podał Ci dobrą cenę za oryginał.

Jeśli chcesz, napisz mi PW ze swoim numerem nadwozia, zrobię Ci wycenę na rozrząd i przegub.

Pozdrawiam

Piter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt wymiany rozrządu w pasacie Tdi 115KM??? Coś jeszcze trzeba tam wymieniać poza rolkami, napinaczem, paskiem,pompą??

Jestem w tym zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest koszt wymiany rozrządu w pasacie Tdi 115KM???

Krzysztof, koszty wymiany to już są zależne od mechanika, od 200zł do 500zł.

Musisz popytać.

A jeśli pytasz o cenę rozrządu, to ok 330zł, napinacz ok 190zł i pompa ok 130zł.

Jeśli chcesz dokładne ceny napisz do mnie PW, zrobię Ci ofertę.

Coś jeszcze trzeba tam wymieniać poza rolkami, napinaczem, paskiem,pompą??

Nie nie ma konieczności wymiany innych rzeczy. Najważniejszy jest rozrząd, czyli pasek i 2 rolki.

U Ciebie występuje tłumik drgań, którego teoretycznie nie trzeba wymieniać za każdym razem, jednak wielu mechaników to zaleca, a przy całej tej operacji 190zł więcej nie stanowi już chyba wielkiej różnicy.

Pompa wody to koszt (za dobrą pompę) od 130zł do 190-200zł za oryginał.

Nic więcej zmieniać nie trzeba.

Przy wymianie warto sprawdzić w jakim stanie jest napinacz paska alternatora i klimatyzacji oraz paski wielorowkowe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, co ile należy wymieniać rozrząd w 1.9 TDI AVF? Ja wymieniałem przy 190 000 km i teraz mam 260 000 km i coś czuję że niedługo....

 

EDIT//

 

mar0100, podałem Ci link do tematu gdzie masz wszystko wyjaśnione. Po co klepnąłeś tego posta tutaj?

 

GURAL

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukałem na forum ale jakoś nie mogę się dokopać do tego na czym mi zależy, więc może ktoś kto się zna, pomoże mi szybciej. Chodzi mi o to, że nadszedł czas na zmianę rozrządu w moim pasku. Mam 1.9TDI z 2001 roku i chciałbym sam kupić rozrząd żeby trochę zaoszczędzić, tylko nie wiem jak ze swojego auta dowiedzieć się jaki rozrząd mi potrzeba. Czy jak kupuję rozrząd do 1.9TDI dla roczników 2000-2005 to będzie taki sam dla różnych modeli 1.9TDI ? Wiem że są różne wersję, tylko nie wiem jak sprawdzić jaką wersję silnika ja posiadam. Gdzie mogę znaleźć te informacje? Dzięki za wszelkie wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Szukałem na forum ale jakoś nie mogę się dokopać do tego na czym mi zależy, więc może ktoś kto się zna, pomoże mi szybciej. Chodzi mi o to, że nadszedł czas na zmianę rozrządu w moim pasku. Mam 1.9TDI z 2001 roku i chciałbym sam kupić rozrząd żeby trochę zaoszczędzić, tylko nie wiem jak ze swojego auta dowiedzieć się jaki rozrząd mi potrzeba. Czy jak kupuję rozrząd do 1.9TDI dla roczników 2000-2005 to będzie taki sam dla różnych modeli 1.9TDI ? Wiem że są różne wersję, tylko nie wiem jak sprawdzić jaką wersję silnika ja posiadam. Gdzie mogę znaleźć te informacje? Dzięki za wszelkie wskazówki

 

Grzesiu napisz mi na PW swój numer VIN (numer nadwozia) to sprawdzimy czym śmigasz i dobierzemy Ci odpowiedni rozrząd :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności