Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

pompę wody też trzeba wymieniać z tego co się orientuję to pompa wody w tym silniku nie chodzi z rozrządem??
tak, w tym silniku napędzana jest paskiem klinowym, jeśli nie trzeba można nie wymieniać, chyba że już przelatała swoje np 150-180 tyś. Chodzi też że to jedna robota przy rozbieraniu przodu. Pytanie też czy nie bardziej od pompy nie trzeba wymienić paska wielorowkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciężko powiedzieć, zapytaj sprzedającego o inne zdjęcia. a nie lepiej takiego SKF-a kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić u kogoś sprawdzonego ? Polecam moją firmę (link w podpisie) a także innych sprzedających na naszym forum. Przynajmniej będziesz miał pewność ze kupujesz pewny towar z pewnego zrodla a nie coś co jest "rouvilem" albo "spadlo z tira" wczoraj i sprzedawca rachunku nie moze wystawic...

 

 

pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

icegoranet, a za ile miał byś do sprzedania kompletny rozrząd dobrej firmy do Passat 1.9 TDI AWX 130 KM 2002 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po sprowadzeniu auta zmieniałem rozrząd w moim pasku i już zrobiłem około 60 tysięcy na tym rozrządzie.

Teraz mam pytanie:

ile kilometrów można przejechać bezpiecznie maksymalnie na sklepowym rozrządzie?

Czy warto się bawić po raz drugi w rozrząd sklepowy, czy bezpieczniej i dłużej jeździł będę na serwisowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Po sprowadzeniu auta zmieniałem rozrząd w moim pasku i już zrobiłem około 60 tysięcy na tym rozrządzie.

Teraz mam pytanie:

ile kilometrów można przejechać bezpiecznie maksymalnie na sklepowym rozrządzie?

Czy warto się bawić po raz drugi w rozrząd sklepowy, czy bezpieczniej i dłużej jeździł będę na serwisowym?

na serwisowym czy sklepowym 80-90 tys km i zmiana inni jeżdżą do 100-120 tys ale to jazda z duszą na ramieniu jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mielke

Dzięki mielke za info.

Jeszcze trochę polatam na tym rozrządzie, ale powoli będę się rozglądał za kompletem.

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, powiedzcie mi taka rzecz. Czy do wymiany rozrzadu w 3BG trzeba sciagac caly przedni zderzak? Czy tylko grill?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: kompletny rozrząd w ASO 460zł i pompa wody 190zł. Oryginaly z ASO. Czy to dobra cena??? Silnik AVB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie: kompletny rozrząd w ASO 460zł i pompa wody 190zł. Oryginaly z ASO. Czy to dobra cena??? Silnik AVB.
jak na ASO to dobra cena tylko zależy co jest w tym komplecie z paskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie: kompletny rozrząd w ASO 460zł i pompa wody 190zł. Oryginaly z ASO. Czy to dobra cena??? Silnik AVB.

da się o 100 zł taniej z ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie: kompletny rozrząd w ASO 460zł i pompa wody 190zł. Oryginaly z ASO. Czy to dobra cena??? Silnik AVB.

 

Jak dla mnie drogo. Można mieć pełny zestaw za 495 PLN lub taniej szczegóły na PW :)

 

EDIT:

Muszę się poprawić, kolega ma "starszy"silnik i tam jeszcze jest tłumik drgań :/

ale zawsze można zrobić zestawik za trochę większa cenę niż wczesniej podałem z innymi podzespołami

Edytowane przez mariorally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do wymiany rozrzadu w 3BG trzeba sciagac caly przedni zderzak? Czy tylko grill?
Cały zderzak i nie tylko ,chłodnice również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Jedrzej Zobacz post

Czy do wymiany rozrzadu w 3BG trzeba sciagac caly przedni zderzak? Czy tylko grill?

Cały zderzak i nie tylko ,chłodnice również.

 

Podobno jest jakiś magik który to robi bez całkowitego zdejmowania ( ale ja tylko słyszałem) luzuje zderzak, chłodnice i chyba ręce składają mu się dodatkowo w 3 miejscach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam rozrządu i pompy wodnej w dobrej cenie i taki, który szedł na pierwszy montaż, a nie jakieś chińskie zamienniki. Widziałem, że paski to Dayco, albo Conti, a reszta to Ruville lub INA. Co moglibyście polecić? Mam silnik AWX 130 KM z 10.2002 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj forum !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam paska 1,9 tdi AVB 101KM. Na allegro sa rozne zestawy rozrzadu. Jedne z tlumnikiem srgan inne bez. Czy ja mam ten tlumnik drgan? Idzie to jakos sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie posiadam paska 1,9 tdi AVB 101KM. Na allegro sa rozne zestawy rozrzadu. Jedne z tlumnikiem srgan inne bez. Czy ja mam ten tlumnik drgan? Idzie to jakos sprawdzic?
w aso po nr VIN ewentualnie spytaj GURAL-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja mam ten tlumnik drgan? Idzie to jakos sprawdzic?
Tak owszem, jak podasz VIN samochodu to w ASO można sprawdzić, ale z tego co jestem w stanie na szybko sprawdzić, posiadasz u siebie w aucie właśnie taki tłumik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat 1.9 tdi AVB 101KM 2002r wvwzzz3bz3e172982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności