Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie drogo, ceny trochę za wysokie... U nas na przykład są niższe ceny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, mi tez się zdaje, że nietanio. Niestety nie mogę odczytać Twojego linku dotyczącego części do Passatów bo chyba nie mam dostępu do tej części forum. Czy mógłbym prosić o wycenę pełnego zestawu rozrządu do silnika AVB (101 KM)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za Pasek Contitech rolki i napinacz INA pompa wody Ruville oraz do tego nowy płyn chłodniczy zapłaciłem 440 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja za Pasek Contitech rolki i napinacz INA pompa wody Ruville oraz do tego nowy płyn chłodniczy zapłaciłem 440 zł

 

Taka cena to tylko bez napinacza hydraulicznego (tłumika drgań). Razem z tą przyjemnością cena zestawu skacze niestety do powyżej 600 PLN. Oczywiście jest to cena z Allegro. No i tu pytanie: czy bezpiecznie jest kupić taki zestaw na Allegro? Np. taki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka cena to tylko bez napinacza hydraulicznego (tłumika drgań). Razem z tą przyjemnością cena zestawu skacze niestety do powyżej 600 PLN. Oczywiście jest to cena z Allegro. No i tu pytanie: czy bezpiecznie jest kupić taki zestaw na Allegro? Np. taki?

 

Kup oryginalny rozrząd z serwisu + pompa około 500-550 zł i dokup napinacz SKF za 200 zł i nie szukaj wynalazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kujon, no właśnie o to chodzi, że na tej aukcji to nie są wynalazki: pasek Conti a reszta Ruville. Wynalazki to są na przykład tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U wiekszosci sprzedawcow na forum mozna zakupić PEWNY rozrząd (w tym takze u mnie). Co do allegro - warto sprawdzić czy zestaw ma "ważność" paski z zestawow mają ważność bodajrze 5 lat, później mozna to wlozyc do muzeum a nie do auta - tyczy się głównie oryginalnych zestawów VW w super cenach na allegro (kupione ze śmietników w Niemczech i u nas sprzedawane jako okazja).

Tak wiec aby nie naciąć się - lepiej kupić u kogoś sprawdzonego. Czasem zaoszczedzone 50 czy 100zł moze pociagnac remont silnika po zerwanym paseczku z allegro ;)

 

Nie jest to reguła ale warto pomyslec.

 

pozdrawiam, Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U wiekszosci sprzedawcow na forum mozna zakupić PEWNY rozrząd (w tym takze u mnie). Co do allegro - warto sprawdzić czy zestaw ma "ważność" paski z zestawow mają ważność bodajrze 5 lat, później mozna to wlozyc do muzeum a nie do auta - tyczy się głównie oryginalnych zestawów VW w super cenach na allegro (kupione ze śmietników w Niemczech i u nas sprzedawane jako okazja).

Tak wiec aby nie naciąć się - lepiej kupić u kogoś sprawdzonego. Czasem zaoszczedzone 50 czy 100zł moze pociagnac remont silnika po zerwanym paseczku z allegro ;)

 

Nie jest to reguła ale warto pomyslec.

 

pozdrawiam, Paweł

Pawle,niektórzy potrafią czytać między wierszami,Ty draniu.Z resztą absolutnie się zgadzam:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do VW Wątarski - Włocławek.

 

Wymiana rozrządu do mojego AVF całkowity koszt ok 1450 PLN razem z częściami przy czym;

500 to hydrauliczny napinacz 590 zestaw naprawczy (pasek + rolki i napinacz paska) oraz 200 pompa wody...

 

Przy okazji zapytałęm o świece żarowe - 80zł/szt oraz potencjometr V68 zimno/ciepło - 630zł/szt !!!!!!!!!!!! Masakra :)

 

 

Dodam że np są takie oferty na alegroszu i nie wiem co o tym wszystkim sądzić czy warto czy nie warto. Wiem że dyskusja trwa na ten temat i mogą być to pozorne oszczędności ale kusi oj kusi :)

http://allegro.pl/rozrzad-kpl-pompa-vw-passat-1-9-tdi-avf-awx-i2862880214.html 649PLN

 

ALBO JESZCE LEPIEJ !!!!!

 

http://allegro.pl/rozrzad-pompa-wody-vw-audi-1-9-tdi-130km-avf-awx-i2897140320.html 660PLN

Edytowane przez Jacekkutno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem zestaw z Allegro do mojej V6-stki. Koszt w granicach 1200,00 zł za wszystkie elementy z pompą włącznie. Teraz wiem że lepiej było kupić porządne podzespoły za kwotę w granicach 1.800,00 zł. Po trzech miesiącach od wymiany, wczoraj robione: dwie rolki - śmietnik, dwa paski rozrządu - powycierane i piszczące i kilka innych bzdur :( Nie patrz na cenę bo tak czy inaczej zemści się to w najbliższej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zdrowy rozsądek też tak podpowiada :) Dzięki za opinie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Jacekkutno ja w tych cenach nic dziwnego nie widze:) można i taniej, są to normlne części stosowane na pierwszy montaż , tyle że nie nie przepłacasz za znaczek VW/Audi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem w moim AVB (101 km) zaraz po zakupie. Części kupowałem sam i ceny kształtowały się następująco: pasek CONTITECH: 120 zł, rolki SKF: jedna 110 zł druga 70 zł, pompa wody DOLZ: 105 zł, no i napinacz hydrauliczny już nie pamiętam firmy: 190 zł. Razem 595 zł + 200 zł dla mechanika. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego Jacekkutno ja w tych cenach nic dziwnego nie widze można i taniej, są to normlne części stosowane na pierwszy montaż , tyle że nie nie przepłacasz za znaczek VW/Audi

 

W takim razie jednak chyba sie temu lepiej przyjrzę.

Nie znam firmy INA i DAYCO

A pompa lepiej RUVILLE czy SKF.

 

Zapytałem tu na forum IZIE i czekam na odpowiedź ile u niej części.

 

Nie wiem dokładnie który rozrząd do mnie bo z tego co tu na forum wyczytałem to są różne rodzaje z tego rocznika 2002r. AVF

Są jakieś mniejsze i większe napinacze czy rolki.

Głównie wymieniam rozrząd bo drży mi auto... wykluczyłem juz wszystko w zasadzie poduszki pod silnikiem, skrzynią, wydech tłumik drgań na wydechu, wieszaki poduszka przednia silnika (ten bolec taki).

Zostało mi chyba wymienić rozrząd bo i mam nadzieje że mam padnięty ten duży napinaczy (tłumik drgań paska rozrządu).

 

Może ktoś mi powiedzieć konkretnie jakie cześci jak np. podam numer nadwozia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie jednak chyba sie temu lepiej przyjrzę.

Nie znam firmy INA i DAYCO

INA to dobra firma ale DAYCO odpuść sobie mi pasek wytrzymał 17 000 km. Kup lepiej Contitecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
INA to dobra firma ale DAYCO odpuść sobie mi pasek wytrzymał 17 000 km. Kup lepiej Contitecha

 

 

Czyli ten zestaw chyba lepszy pasek CONTINENTAL CONTITECH a reszta RUVILLA.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2862880214

 

Tylko jak agwarancja że będzie pasował... chciałbym uniknać tej sytuacji kiedy u mechanika cały przód rozkręcony a tu coś nie pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W serwisie VW Zduńska Wola wymiana kompletnego rozrzadu 1250 zł . Dwa lata gwarancji lub 90000 tyś.

Cana na allegro porzadnego ok 700 zł z przesyłka mechanik z 200-300 zeta wezmie. a w przypadku jakiego kolwiek uszkodzenia zerwania paska to do kogo pojdziecie watpie zeby sprzedawca mechanik zwrocił jakas kaske. A tu macmy FV gwarancje wszystko na piśmie. Chyba warto dolozyc te 200 zł. a rozrzad robimy raz na trzy cztery lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli ten zestaw chyba lepszy pasek CONTINENTAL CONTITECH a reszta RUVILLA.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2862880214

 

Tylko jak agwarancja że będzie pasował... chciałbym uniknać tej sytuacji kiedy u mechanika cały przód rozkręcony a tu coś nie pasuje

Skompletuj zestaw sam ja polecałbym Ci pasek contitecha a resztę ina lub skf bo oni robią na pierwszy montarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dayco jest obecnie paskiem idącym na pierwszy montaż, ja do swoich aut wsadzam tylko i wyłącznie Dayco, mam mechaników co mówią że te paski lepiej wyglądają od pasków conti po tych samcyh przebiegach, ale to jak wiadomo ile ludzi tyle opinie, sprzedaliśmy masę dayco/conti/gates i 0 reklamacji. Jeżeli już się coś działo zawsze była to wina za mocno napiętego paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dayco jest obecnie paskiem idącym na pierwszy montaż, ja do swoich aut wsadzam tylko i wyłącznie Dayco, mam mechaników co mówią że te paski lepiej wyglądają od pasków conti po tych samcyh przebiegach, ale to jak wiadomo ile ludzi tyle opinie, sprzedaliśmy masę dayco/conti/gates i 0 reklamacji. Jeżeli już się coś działo zawsze była to wina za mocno napiętego paska

Mój pasek poszedł na reklamację, wysłali go na jakieś ekspertyzy i gwarancję uznali. Poza tym też mam znajomych mechaników którzy pracowali w ASO Fiata (tam też montowali DAYCO) i mówili że rozrządy pękały po 30 tyś kilometrów. I jeszcze jedno jak kupiłem porządny pasek contitecha jak byk była na opakowaniu data przydatności, a na tym bublu DAYCO nic. Każdy zakłada co chce ale ja szczerze odradzam DAYCO. A tak wyglądał mój pasek po 17 000 km. http://forum.vw-passat.pl/threads/119540-Pekajacy-pasek-rozrzadu-czy-norma

Edytowane przez lancer83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności