Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

[...] i chciałbym sam kupić rozrząd żeby trochę zaoszczędzić [...]

 

Grzesiu ja również chciałem zaoszczędzić i trafiłem na promocję w ASO :) dziś oddałem autko do serwisu - popołudniu odbiór. Kompletny rozrząd wraz z pompą wody i robocizną ma mnie wynieść 1050zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu ja również chciałem zaoszczędzić i trafiłem na promocję w ASO dziś oddałem autko do serwisu - popołudniu odbiór. Kompletny rozrząd wraz z pompą wody i robocizną ma mnie wynieść 1050zł

w Lublinie serwis robi to za 950 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Lublinie serwis robi to za 950 zł

tylko że trochę daleko mam do Lublina :)

I już mi mina zrzedła, bo właśnie zadzwonił Pan z serwisu i powiedział, że napinacz jest do wymiany, a nie wchodzi on w cenę zestawu :( i będą go mieli dopiero na jutro :( :(

fajnie, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko że trochę daleko mam do Lublina :)

I już mi mina zrzedła, bo właśnie zadzwonił Pan z serwisu i powiedział, że napinacz jest do wymiany, a nie wchodzi on w cenę zestawu :( i będą go mieli dopiero na jutro :( :(

fajnie, co?

 

No dla mnie to już w ogóle za daleko. Jak robiłem rozrząd w serwisie VW 2 lata temu, to mnie skroili na 350 funtów, a potem musiałem i tak sobie lampy przykręcić bo śruby tylko rzucili na gniazda i zapomnieli poprzykręcać...idioci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do wymiany rozrządu, znalazłem warsztat w którym chcą 350zł za robociznę teraz szukam części. Czy te z allegro będą pasować do mojego 1.9TDI 130km silnik AVF i czy są to dobre części, który kompletny zestaw zamówić?? Proszę o waszą opinię...Z góry dziękuję.

1. http://allegro.pl/rozrzad-pompa-passat-golf-a3-101-130-km-1-9-tdi-i1792138745.html

2. http://allegro.pl/rozrzad-pompa-vw-passat-1-9-tdi-101-130km-avb-ajm-i1796725581.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
itam. Przymierzam się do wymiany rozrządu, znalazłem warsztat w którym chcą 350zł za robociznę teraz szukam części. Czy te z allegro będą pasować do mojego 1.9TDI 130km silnik AVF i czy są to dobre części, który kompletny zestaw zamówić?? Proszę o waszą opinię...Z góry dziękuję.

1. http://allegro.pl/rozrzad-pompa-pass...792138745.html

2. http://allegro.pl/rozrzad-pompa-vw-p...796725581.html

 

350zł to dużo za wymianę.

Ja zmieniałem w tym roku za 160zł w V-tech powiedzieli mi 250zł także coś drogo się cenią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w ASO w promocji za 1050zł, na ORI częściach z robociązną... byłem szczęśliwy do czasu, kiedy nie okazało się, że napinacz jest walnięty i jego również trzeba wymieniać.

Nie licz kosztów tak od złotówki do złotówki, bo nagle może się okazać jakieś niemiłe rozczarowanie - jak u mnie :)

Jestem jednak zadowolony, że robiłem w ASO na ORI częściach.

Powodzenia Kolego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kolego ceny w ASO. Ja w zeszłym roku kupiłem komplet z pompą wody za 550PLN. Cena za robicizne w nieautoryzowanym serwisie 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplet oryginalnego rozrządu z pompą z serwisu VW to około 540 zł + około 250 zł robocizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przy jakim przebiegu serwis VW zaleca wymianę rozrządu dla mojego silniczka? Jakie są koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Przy jakim przebiegu serwis VW zaleca wymianę rozrządu dla mojego silniczka? Jakie są koszty?

Zalecenie serwisu tj producenta do silnika CBA to 150 tyś km. Koszt rozrząd + pompa w serwisie to około 1260 zł, lub jak wiemy gdzie załatwić tzn. dostać zniżkę to 950 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie napinacza, jaki powinien być odpowiedni, bo sprzedający oferują 2 rodzaje:

1.

średnica zewnętrzna [mm]:

67

Szerokość [mm]:

25,5

 

2.

średnica zewnętrzna [mm]:

77,5

Szerokość [mm]:

30

 

Mowa oczywiście o Passacie 1.9 TDI AFN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie napinacza, jaki powinien być odpowiedni, bo sprzedający oferują 2 rodzaje:

o jaki napinacz chodzi?

 

wydaje mi się, że drogo, są to 2 różne rodzaje rozrządów i żaden nie jest do silnika AFN.

Jak chcesz kolego, to napisz mi PW to zrobię Ci wycenę i jak bedziesz chciał to podam link do aukcji

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Gr@rM! Zobacz post

Mam pytanie odnośnie napinacza, jaki powinien być odpowiedni, bo sprzedający oferują 2 rodzaje:

o jaki napinacz chodzi?

 

Chodzi o rolkę napinającą INA 531025130 oraz SKF VKM11014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o rolkę napinającą INA 531025130 oraz SKF VKM11014

średnica zewnętrzna [mm] 77,5

Szerokość [mm] 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rolki INA czy FEBI nie wchodzą w grę?

 

To dlaczego rolka INA 531025130 jest stosowana jako zamiennik Ruville EVR55426? Skoro ina ma średnicę 67 a ruville 77?

Edytowane przez Gr@rM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest prawdopodobnie zwykły błąd w opisie.

Jest to jedna z rolek której potrzebujesz i bez względu na to czy kupisz INE, Ruville Febi czy SKF to będzie to taka sama rolka o takich samych wymiarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na stronę intercarsa, Ruville, Skf oraz Autlog mają 77,5 mm reszta 67 mm. Błąd w opisie? W jednym przypadku mógłby się zdarzyć, ale nie w tylu. W dodatku również na allegro czy w innych sklepach internetowych te dane się pokrywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności