Skocz do zawartości
clipper

Prośba o analize 1.8T AWT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pacjent to 1.8T AWT. Kupiony w stanie mocno nieznanym za bardzo niewielkie pieniadze i powoli doprowadzany do porzadku :) Jakieś dwa tygodnie temu w czasie jazdy zaświecił się check engine. Silnik stracił moc, zaczął szarpać. Wymieniona cewka na pierwszym cylindrze. Niby jedzie ale brak mu mocy. Spalanie wzrosło. Nawet przy delikatnym wciśnięciu gazu przy chwilowe skacze do kosmicznych wartości (wiem że to tylko chwilowe ale skok do 16-18 litrów to chyba za dużo).

Logi z 002, 115 i 118. http://vaglog.pl/log_199293.html

 

Z góry wielkie dzięki.

 

Tomek

Edytowane przez clipper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aucie jest zalozony jakis zamiennik przeplywki, zaloz org. Boscha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bodzik. Przepływka zmieniona. Nie byl to zamiennik. Wg numeru na obudowie jest to czujnik od TDI. Nawet mnie to nie zdziwiło za mocno :) Obudowe filtru powietrza tez mam od innego modelu i poszukuje właśnie właściwej. Po zmianie czuć że moc wróciła. Spalanie okaże się za parę dni po tankowaniu. Oto nowe logi. Zaczynał sie ruch przede mną dlatego trochę krótkie. Czy teraz już w miarę poprawnie jest czy jeszcze coś do poprawki?

http://vaglog.pl/log_199641.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka teraz wlozyles? Bo nadal chyba nie taka jak trzeba, bosch 0280 218 063.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest to zamiennik. W sklepach kolo mnie nie mieli oryginalow. Jak widzieli ze do 1.8t jest pare rodzajow to nie wiedzieli ktory dac.. Dopiero po podaniu numeru znajdowali dobry. No nic. Jutro czeka mjie wizyta u dealera vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z 18t awt z lpg.Wydaje mi się że pompa paliwa pada .Była wymieniana rok temu jakis tani zamiennik od nowości wyjątkowo głośna.Nieszczelności nie widzę świece nowe cewki też.Wypadają zapłony na 3 cylindrze i bład system too lean. Maf bosch po regeneracji.Mam tez uszkodzony ezektor w odmie ale na dniach bedzie nowy.Logi na pb po resecie. http://vaglog.pl/log_199691.html

http://vaglog.pl/log_199689.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliwa Ci brakuje w całym zakresie, ale zanim wziąłbym się za pompę to sprawdziłbym jakie ciśnienie daje. Jeżeli to faktycznie ona jest powodem ubogiej mieszanki to padła na dobre, a to też trochę dziwne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam sprzęt do pomiaru cisnienia tyle że ciężko się jest wpiąc w awt no chyba że przy wyjsciu z baku. Jeśli by była duża nieszczelność w kolektorze to regulator ciśnienia paliwa by fałszował a silnik nie pracował by równo na biegu jałowym. Pompa od nowości głośno pracuje i ze zmienną charakterystyką dzwięku na wolnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś było grzebane ostatnio przy sondach czy cokolwiek innego? daj jeszcze loga z pb 002+033 na wolnych obr. i taki samy dynamicznie na lpg, sonda ma dziwne napiecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro je zdziałam.Sądy mam dwie używane oryginalne wczoraj założyłem tą druga.Kata brak.Czasami pojawia się błąd od podgrzewania drugiej sądy ale to nie istotne. Na lpg jakoś jezdzi ale paliwo bardziej wymagające wiec gożej niż na pb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej sondzie było tak samo? Sonda ma dziwne napiecie bo wskazuje na bogata mieszanke a korekta idzie na ubogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem sondy podpiętej pod LPG??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w instalacji minisec v3 nie ma opcji podpięcia pod sondę.Założe inna ta którą miałem w aucie od dwóch lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności