Skocz do zawartości
Gość Mildek

Czy w B4 były podgrzewane spryskiwacze?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, to w B4 raczej nie było podgrzewanych.

 

Moze najpierw przeczytasz to, co sie w watku wypisalo? Jasno bylo wymienione, ze byly takowe i jeszcze napisalem w jaki sposob sa sterowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z B3/B4 zdjąłem taką fajną szpiralę zakładaną na wąż od chłodnicy a w tej szpirali płynie sobie płyn od sprysków. Czyli idzie płyn ze zbiorniczka przez tą grzałkę i dopiero do dyszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno jak i w golfach III tak i w passatach b4 a chyba nawet w b3 są podgrzewane spryskiwacze bo to auta na tych samych czesciach produkowane prawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam miałem w golfinie z 94r i działały razem z szybą:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem ze podgrzewane spryskiwacze były montowane w bogatych wersjach takich jak GT, EXCLUSIV, highline i jeszcze paru innych, podstawowe wersje takie jak CL oraz GL nie spotkałem się żeby miały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Classic Line i mam podgrzewane:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podgrzewane spryskiwacze były już w B-3 ,silnik 2.0 16V oraz w VR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bylo już tyle razy a tu co raz ktoś dorabia swoja teorie do banałów.

 

Wyposażenie passatow z tamtych lat można było konfigurować prawie dowolnie.

 

W CL mogło nie być wspomagania ale jeżeli klient sobie zażyczył to zamontowano grzane spryski i klimatyzacje ( lub cokolwiek innego za co nabywca zapłacił).

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazlem troche czasu aby pobawic sie z tymi podgrzewanymi dyszami spryskiwaczy. W miedzy czasie znalazlem na necie taki o to link: http://www.superczesci.eu/katalog/a_a_121_423_1914/175/96727/VW_PASSAT_Variant_%283A5,%2035I%29%201.9_TDI_%281993.10_-%201997.05%2090_KM%29/Wycieraczki_szyby_reflektory/Czyszczenie_szyb_%28Spryskiwacz_szyb%29/VEMO-V10-08-0292_%28Dysza_spryskiwacza_szyby%29.html#

I tak właśnie te dysze z wtycznką wyglądają.

A teraz jak to u mnie działa. Przy włączonym silniku napięcie od razu jest podawane na dysze (bez względu na to czy jest włączone ogrzewanie szyby tylniej czy nie). Oczywiście podczas mrozów dysze były zamarznięte, a i jak sprawdziłem omomierzem same dysze, to nic miernik nie wskazał. Znaczy obydwie dysze są przepalone.

Ot taki mały szczegół w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma tego bajeru ale nigdy ze spryskiwaczami nie miałem problemu, oczywiście dobry płyn trzeba zalać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem swoją strzałę w b3 :P to też miałem podgrzewane z tym tylko, że były pozatykane:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tuner63 jesteś pewien że w 2,0 16v i VR6?? ja mam b3 z silnikiem 1,8 i też mam więc takie dopisywanie że takie modele miały a takie nie miały to tylko świadczy o wiedzy forumowiczów którzy tak piszą, jak napisał kolega herflik00 jest to jak w każdej szanowanej marce jak klient chce to się założy/dołoży. więc B3/B4 czy golfy 3 miały podgrzewane dysze już nawet z własnych obserwacji passat B3 '92 wersja CL. Pozdrawiam znawców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności