Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

londony tak zle nie wygladaja ale najlepiej srebne 18 darford te 215\55r17 to widac taki balon

Balon balonem, ale wygodniej się jeździ. Ja u siebie (b7 co prawda, ale nie w tym rzecz) na lato mam 235x45x17 a na zimę 215x55x16 i po przejściu na zimówki czuć różnicę. Asfalt staje się bardziej gładki a progi zwalniające mniej kwadratowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie oświetlenia Ambient. W niemieckim konfiguratorze jest taka fotka

 

e999b3bbc88f361da8539d36951413eb.jpg

 

Wygląda jakby listwa na desce rozdzielczej też była podswietlona. Ktoś to może potwierdzić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest podświetlana - tylko na drzwiach.

 

Ciekawe czy taki pakiet ambient można by dołożyć po zakupie? Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jest duża szansa, że w DISCOVER MEDIA jest mirrorlink - właśnie sprzedawca poinformował mnie, że siedząc w samochodzie z DISCOVER MEDIA widzi opcję MIRRORLINK, którą tylko trzeba uaktywnić jakimś kodem :)

 

A skad ten kod wziac? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skad ten kod wziac?

Dobre pytanie :)

Sprzedawca mówił, że ten kod powinien być w zestawie z samochodem, aczkolwiek nie miał 100% pewności.

Tak czy inaczej cieszę, się, że ta opcja jest dostępna. Droga do zdobycia kodu, nawet jeśli by go nie było, na pewno jest prostsza niż próba instalowania całej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy taki pakiet ambient można by dołożyć po zakupie? Jak myslicie?

możesz, listwy są demontowane, tylko w aso musisz na nie odłożyć 4x664zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre pytanie :)

Sprzedawca mówił, że ten kod powinien być w zestawie z samochodem, aczkolwiek nie miał 100% pewności.

Tak czy inaczej cieszę, się, że ta opcja jest dostępna. Droga do zdobycia kodu, nawet jeśli by go nie było, na pewno jest prostsza niż próba instalowania całej funkcji.

 

A co w tym Mirror Link tak Ciebie urzekło? :-) Bo z programów Androida można korzystać tylko na postoju i to jest słabe, bo nie odpalę innej nawigacji, czy nawet google maps.

 

Nie jest podświetlana - tylko na drzwiach.

 

W sensie na drzwiach ta linia biała to światło led z ambient, tak? Przy tylnich drzwiach też jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co w tym Mirror Link tak Ciebie urzekło? :-) Bo z programów Androida można korzystać tylko na postoju i to jest słabe, bo nie odpalę innej nawigacji, czy nawet google maps.

Urzekło mnie to, że mam dostęp do wszystkich możliwości, jakie dają aplikację w telefonie nawet jeśli tylko na postoju - czy też w korku :)

Co do nawigacji - to wydaje mi się, że można z niej normalnie korzystać ponieważ podczas jazdy mamy do wyboru ograniczoną liczbę aplikacji ale wśród nich jest nawigacja :)

 

Co więcej - kto wie czy z czasem nie będzie sposobu na odblokowanie mirrorlinka w taki sposób aby dawał pełnego klona nawet podczas jazdy.

W innych samochodach są już patenty na to jak obchodzić to zabezpieczenie - w zasadzie sprowadza się ono nie tyle co modyfikacji w samochodzie co w aplikacji w telefonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bimbasz: a nie zapomniałeś wstawić gdzieś przecinka w tej cenie za listwy?:):) 2,5k za 4 listwy?? A te diody nad klamki i za uchwytem? Są w komplecie z listwami? A tak poważnie - orientujesz jak z podpięciem do instalacji. Po drugie co ze sterowaniem intensywnością świecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ktoś jakieś doświadczenia z felgami MAK? Rozglądam sie powoli za czymś na następna zimę do B8 i te maja fajne wzory,ale nie wiem jak z jakością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Miałem ostatnio okazję pojeździć sobie przez weekend B8 w TDi 150KM, wersja highline z DiscoverPro i dogłębnie się pobawić.

Jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie pomogę. MirrorLinkiem bawiłem się w zestawieniu z Sony Xperia Z3Compact i wszystkie funkcje działały, oczywiście na postoju. Kiedy tylko przekroczy się 5kmh system się wyłącza informując o zagrożeniu podczas prowadzenia :/

Odpaliłem nawet Yanosika i Automapę, ale jak piszę, tylko na postoju. Kiedy będzie już mój Pasek mam zamiar zakręcić mocno się za zdjęciem tej blokady bo funkcja bardzo użyteczna, ale wg. mnie bezsensowna na postoju.

Sprawdzałem też Lane i Side Assist, generalnie uważam to za stratę pieniędzy, kosztuje ok. 5tyś w pakiecie Drogowym a jedyne co jest użyteczne na bieżąco to ostrzeganie o pojeździe w martwym polu. Sam Lane Assist kiedy rozpozna pasy na jezdni faktycznie trzyma się ich, ale jeśli puścicie kierownicę na ok. 10 sekund system alarmuje i prosi o przejęcie kontroli (oczywiście nadal sterując kierownicą i pokonując zakręty) jeśli tego nie zrobimy auto przyhamowuje (próbując nas obudzić), jeśli i wtedy nie złapiemy za kierownicę - samochód włącza awaryjne i zatrzymuje się. Fajnie jako funkcja bezpieczeństwa na wypadek zaśnięcia czy zasłabnięcia, ale na co dzień (poza możliwością automatycznej jazdy w korku) wg. mnie mało użyteczne. Szkoda, że nie można wybrać taniej samego Side Assist.

Bardzo podobał mi się Activ Info Display, lubię takie gadżety. Jedyną rzeczą której mi brakowało to możliwość automatycznej jasności wyświetlacza. Można wybrać ją samodzielnie, ale trzeba przejść przez menu. Warto, aby w nocy sam się przyciemniał maksymalnie, bo może trochę razić a w dzień maksymalizował jasność.

Pakiet AmbientLight wygląda bardzo ciekawie, jest nienachalny i buduje we wnętrzu atmosferę, można dobrać intensywność oświetlenia, szkoda, że w PL wycofali pakiet AmbientPlus, no ale niestety rynek kieruje się swoimi prawami.

Zwróciłem też uwagę, że ktoś wcześniej pisał o wyborze felg i automatycznie bezpłatnym Pakiecie R idącym za tym. Chciałem to zdementować, w Polsce nie ma jeszcze R-Line :( nie ma się co sugerować konfiguratorem tak do końca, warto za to podpytać w salonie.

Kupiły mnie za to całkowicie relfektory LED z Activ Light Assist. Czegoś takiego jeszcze nie doświadczyłem. Można zapomnieć od włączaniu długich świateł. System samodzielnie steruje wiązką światła i kiedy rozpozna że ktoś jedzie z przeciwka, albo my zbliżamy się do kogoś, nie tyle co zmienia światła z drogowych na mijania... co steuje płynnie całą wiązką.

Kiedy ktoś jechał z naprzeciwka, prawy relfektor oświetlał całkowicie drogę, zaś lewy systematycznie śledził nadjeżdżający samochód i nie dopuszczał do oślepienia, kiedy auto mnie minęło od razu wrócił do drogowych świateł z lewej strony.

Znowu, gdy dojeżdżałem do poprzedzającego samochodu nagle zrobiła się mała przerwa na środku i tunel cienia się rozszerzał obejmując ten samochód, obydwa pobocza były zaś oświetlone światłami drogowymi. No bajka! Co prawda kierowca poprzedzający pewnie czuł się jakby jechał w tunelu świetlnym, ale jestem przekonany, że go nie oślepiałem :)

Moje 2.0 TSI właśnie się produkuje więc za jakieś 2-3 tygodnie powinienem mieć pierwsze wrażenia, planuje też nakręcić recenzję na YT :)

Będzie Tungsten, Verona 19", szklany dach, i tak naprawdę wszystko oprócz pakietu Drogowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szylton a jak sprawował się ten silnik? Czy jest odpowiedni do tego auta , to jest do normalnej jazdy ale takiej aby nie być zawalidrogą?

Planuję kupić taki w wersji Variant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpaliłem nawet Yanosika i Automapę, ale jak piszę, tylko na postoju.

 

Z tego co widziałem na filmikach to podczas jazdy mirrorlink działa na innej zasadzie i podobno widoczne są tylko ikony wybranych aplikacji - a wśród nich nawigacja. Czy na pewno podczas jazdy nie ma dostępu do nawigacji GOOGLE z telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bimbasz: a nie zapomniałeś wstawić gdzieś przecinka w tej cenie za listwy?:):) 2,5k za 4 listwy?? A te diody nad klamki i za uchwytem? Są w komplecie z listwami? A tak poważnie - orientujesz jak z podpięciem do instalacji. Po drugie co ze sterowaniem intensywnością świecenia?

 

Przecinek jest poprawnie wstawiony :)

Diody do klamek i za uchwytem to osobno.

Co do podpiecia w instalacje nie patrzalem na schematy. Ale mysle ze nie powinno byc problemu. Jak sie podlaczy tak jak w fabryce to sterowanie intensywnoscia bedzie powodowac ze listwy tez sie sciemniaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szkoda, że w PL wycofali pakiet AmbientPlus,

drobna korekta - nie tylko w PL, w DE też nie możesz zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile cali czy nie lepiej jakies ori

17ki , ori nie bardzo jest wybor, te co zaleca vw 6,5 cala srednio mi sie podobaja...a zaplacic ponad 4 tys to sie zastanawiam czy ma sens...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Będzie Tungsten, Verona 19", szklany dach, i tak naprawdę wszystko oprócz pakietu Drogowego :D

Ja wzialem za to wszystko oprocz szyberdachu, na poczatku mialem go w zamowieniu ale potem zrezygnowalem, na jasnym kolorze robi ladny kontrast, natomiast ja wzialem czarny wiec prawie nie widac a ten dach w passacie uchylony wyglada od przodu ok, z boku jako tako, natomiast odsuniety jest nieladny, ten wiatrolap jest za wysoki i wyglada po prostu zle, nie popisali sie, pozatym dach jest wielki a dziura w dachu mala...no i zrezygnowalem. A paliet drogowy wzialem tylko ze wzgledu na side assist z line assista chetnie bym zrezygnowal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szylton a jak sprawował się ten silnik? Czy jest odpowiedni do tego auta , to jest do normalnej jazdy ale takiej aby nie być zawalidrogą?

Planuję kupić taki w wersji Variant.

 

silnikiem byłem miło zaskoczony jeśli chodzi o osiągi. specyfikacja mówi 8,9sek. 0-100kmh, nie mierzyłem ale było czuć, że te dane nie są przesadzone. NA PEWNO nie jest się zawalidrogą a same wrażenia z przyśpieszenia są miłe :) Co prawda jechałem sedanem z 1 pasażerem i lekko obciążonym bagażnikiem, ale mokre DSG 6 biegowe pięknie współpracuje z tym silnikiem. Bawiłem się procedurą startową (launch control) Trzeba: ESP-off, tryb sport, hamulec i gaz do oporu, wkręca się na 3tyś. obr., po puszczeniu hamulca - wystrzeliwuje :)

Mnie osobiście trochę irytował sam dźwięk silnika, ale to subiektywne odczucie miłośnika benzyniaków ;) Wewnątrz praktycznie niesłyszalny, bardziej na zewnątrz.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Z tego co widziałem na filmikach to podczas jazdy mirrorlink działa na innej zasadzie i podobno widoczne są tylko ikony wybranych aplikacji - a wśród nich nawigacja. Czy na pewno podczas jazdy nie ma dostępu do nawigacji GOOGLE z telefonu?

 

długo męczyłem tego MirrorLinka bo też zależało mi na jego praktycznym wykorzystaniu podczas jazdy. Jest kilka autorskich aplikacji VW dostępnych w Sklepie Google Play które działają podczas jazdy, w stylu Think Blue Trainer, i jakiaś taka mierząca trasę, ale kiedy odpaliłem Google Maps i powolutku ruszałem z nadzieją, że się uda, dosłownie po przekroczeniu 5kmh pojawił się komunikat, że nie można używać tej aplikacji podczas jazdy. Nawet kiedy próbowałem podczas jazdy wchodzić w menu MirrorLink i odpalać GMaps stamtąd, pojawiał się ten sam komunikat :( Będę chciał to jakoś obejść.

Pociesza mnie to, że korzystając z zainstalowanej w aucie karty SIM, albo po sparowaniu hotspota w telefonie, nawigacja autorska VW działa praktycznie jak google maps, bardzo czytelna, widok może być satelitarny, pokazuje różne trasy z uwzględnieniem korków. Pokazuje stacje benzynowe i ceny paliw, pogodę itp. Ogólnie fajny gadżet, tylko ta dostępność podczas jazdy. Przecież wiadomo, że każdy kto chce korzystać z nawigacji np. w telefonie zdecydowanie bardziej będzie się rozpraszał doszukując się czegoś na małym ekranie gdzieś przyklejonym do szyby, niż spoglądając na konsolę centralna... no ale przecież wtedy nawigacje fabryczne za grube tysiące przestałyby być użyteczne, więc gdzie tu korzyść dla koncernu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,

Moje 2.0 TSI właśnie się produkuje więc za jakieś 2-3 tygodnie powinienem mieć pierwsze wrażenia, planuje też nakręcić recenzję na YT :)

Będzie Tungsten, Verona 19", szklany dach, i tak naprawdę wszystko oprócz pakietu Drogowego :D

 

Szybko masz produkcję, dawno zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17ki , ori nie bardzo jest wybor, te co zaleca vw 6,5 cala srednio mi sie podobaja...a zaplacic ponad 4 tys to sie zastanawiam czy ma sens...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Ja wzialem za to wszystko oprocz szyberdachu, na poczatku mialem go w zamowieniu ale potem zrezygnowalem, na jasnym kolorze robi ladny kontrast, natomiast ja wzialem czarny wiec prawie nie widac a ten dach w passacie uchylony wyglada od przodu ok, z boku jako tako, natomiast odsuniety jest nieladny, ten wiatrolap jest za wysoki i wyglada po prostu zle, nie popisali sie, pozatym dach jest wielki a dziura w dachu mala...no i zrezygnowalem. A paliet drogowy wzialem tylko ze wzgledu na side assist z line assista chetnie bym zrezygnowal...

 

dokładnie jak piszesz, mi się podobał ten jasny Tungsten i dach idealnie mi do niego pasował, ma pełnić raczej funkcję doświetlenia wnętrza (będzie brązowa wentylowana nappa) w niż wentylacji, ew. uchylany. Faktycznie ten wiatrołap nie jest super estetyczny, ale no kwestia osobistych upodobań. Miałem okazję jechać Superbem w kombi z takim oknem dachowym i tam robi to ogromne wrażenie. Dach na całej długości jest przejrzysty a do tego połowę można całkowicie odsunąć, szczególnie fajnie dla pasażerów z tyłu.

Co mnie jeszcze rozczarowało w VW to to, że nie dało się zestawić Nappy St. Tropaiz z pakietem Siedzenia i wentylowanymi fotelami oraz w PL nie ma listwy dekoru z matowego drzewa oliwnego (w DE jest) :( Moim pierwszym typem był właśnie ciemny lakier z jasnym wnętrzem.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Szybko masz produkcję, dawno zamawiałeś?

 

z tej perspektywy wydaje się, że szybko, ale zamawiałem jakoś na przełomie listopada/grudnia kiedy tylko dowiedziałem się o potwierdzonych cenach 2.0TSI. Moim wcześniejszym typem było 2.0TDI 190KM, ale, że wolę benzynkę to zdecydowałem się jeszcze trochę zaczekać.

Produkcja aut z tymi jednostkami ruszyła w ostatnim tygodniu lutego, więc biorąc pod uwagę, że mój już się robi to dość szybko.

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności