Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos info od kiedy bedzie mozna w PL zamowic kolor Biały Oryx oraz czarna podsufitke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem i auto ma już nr silnika itp pewnie tydz max dwa i będzie odbiór

 

Ja jeżdżę już 3 miesiące i nr silnika nigdy nie dostałem i nie znam ...:lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek może opiszesz krótko wrażenia po 3 m-cach posiadania b8? Co ci się podoba a co nie? Plusy i minusy...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tej reklamie jak bym miał wybierac B8 czy mondeo kupilbym mondeo. Czemu vw takich fajnych reklam nie robi ? ;)

https://www.youtube.com/watch?v=YAqQTuIjGMw

 

A tak wgl to B8 jakieś takie nijakie pomijając paskudne B7 to vw jakby na B6 się zatrzymał ;)

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeżdżę już 3 miesiące i nr silnika nigdy nie dostałem i nie znam ...:lol3

 

Raczej chodziło o to że auto ma już nadany numer VIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Passata B8 Limusine 2.0 Tdi 150km z dsg na weekend do potraktowania także jakby ktoś coś chciał żebym sprawdził to proszę pisać. Tak na szybko rzeczy które zwróciły moja uwagę:

1) 14 kierunkowa regulacja fotelu ergoComfort dotyczy tylko fotela kierowcy. Fotel pasażera nie ma wysuwanej części pod uda.

2) Pakiet ambient to podświetlane klamki (te które otwierają drzwi od wewnatrz), uchwyty (te za które ciągniemy zamykając drzwi od srodka) listwy w drzwiach (podobnie do Seata Leona w wersji FR) oraz oświetlenie nóg z przodu. Oświetlenie listew i nóg możemy regulować w ustawieniach samochodu w zakładce ambient light. Nic nie świeci z góry na tunel środkowy.

3) nigdzie nie wyświetla się data mimo że w ustawieniach jest ustawiona

4) zawieszenie bez dcc jest twarde ale autko miło się prowadzi. Nie zauważyłem żeby cos dudnilo przy przejeżdżaniu poprzecznych nierówności. Słychać prace zawieszenia ale nie są to jakieś niepokojące lub denerwujące dźwięki. Felgi na testowany aucie to niestety 16"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem z samego rana w salonie i .....nie zamowilem ponieważ osłabiły mnie terminy oczekiwania dla hl 1.8 - sedan produkcja tydz 35 (ponad pol roku!!!), kombi tydz 27. Jestem w kropce i nie wiem co robić... Dizel 2.0 150 hl to tydz 25 sedan i 27 kombi. W takiej sytuacji lekko wzrastają szanse audi a4...ale sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem Passata B8 Limusine 2.0 Tdi 150km z dsg na weekend do potraktowania także jakby ktoś coś chciał żebym sprawdził to proszę pisać. Tak na szybko rzeczy które zwróciły moja uwagę:

1) 14 kierunkowa regulacja fotelu ergoComfort dotyczy tylko fotela kierowcy. Fotel pasażera nie ma wysuwanej części pod uda.

2) Pakiet ambient to podświetlane klamki (te które otwierają drzwi od wewnatrz), uchwyty (te za które ciągniemy zamykając drzwi od srodka) listwy w drzwiach (podobnie do Seata Leona w wersji FR) oraz oświetlenie nóg z przodu. Oświetlenie listew i nóg możemy regulować w ustawieniach samochodu w zakładce ambient light. Nic nie świeci z góry na tunel środkowy.

3) nigdzie nie wyświetla się data mimo że w ustawieniach jest ustawiona

4) zawieszenie bez dcc jest twarde ale autko miło się prowadzi. Nie zauważyłem żeby cos dudnilo przy przejeżdżaniu poprzecznych nierówności. Słychać prace zawieszenia ale nie są to jakieś niepokojące lub denerwujące dźwięki. Felgi na testowany aucie to niestety 16"

 

Jeśli możesz to sprawdź coś z tej listy:

 

1. Czy można zmieniać jasność zegarów Active Info Display?

2. Czy można załączyć normalny tempomat czy tylko ACC?

3. Czy można ustawić tempomat powyżej 160km/h np. na 180km/h?

4. Czy coś trzeszczy, skrzypi, puka w środku?

5. Głośność przy większych prędkościach?

6. Działanie świateł LED w nocy.

 

Chyba tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli możesz to sprawdź coś z tej listy:

do tej prośby o tempomat też się dołączam, ja bym jeszcze prosił o sprawdzenie, czy lewe lusterko ma funkcje automatycznego ściemniania, jak wewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziura75, ja wziąłem mondeło, ty bierz Audi ;-)))

Edytowane przez Luca.S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) 14 kierunkowa regulacja fotelu ergoComfort dotyczy tylko fotela kierowcy. Fotel pasażera nie ma wysuwanej części pod uda.

 

po wizycie w salonie, zauważyłem (możliwe, że to tylko moje błędne odczucie), że fotel kierowcy ergoComfort różni się od fotela pasażera i nie chodzi mi o ograniczoną regulację, ale tak jakby ten kierowcy był twardszy, wygodniejszy i bardziej wyprofilowany niż pasażera... a może tak ma być bo ten po stronie pasażera z tego co pamiętam nie jest oznaczony plakietką ergoComfort :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z podswietlaniem od spodu drzwi, sa lampki w drzwiach przednich i tylnych?

i jak jest z kwesia szumow powietrza przy wiekszych predkosciach?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Byłem z samego rana w salonie i .....nie zamowilem ponieważ osłabiły mnie terminy oczekiwania dla hl 1.8 - sedan produkcja tydz 35 (ponad pol roku!!!), kombi tydz 27. Jestem w kropce i nie wiem co robić... Dizel 2.0 150 hl to tydz 25 sedan i 27 kombi. W takiej sytuacji lekko wzrastają szanse audi a4...ale sam nie wiem...

A z jaka skrzynia chciales zamowic?

Edytowane przez kriss555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrissKriss: skrzynia manual , dsg jeszcze to lekko wydluza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radek może opiszesz krótko wrażenia po 3 m-cach posiadania b8? Co ci się podoba a co nie? Plusy i minusy...?

 

zaznaczam że to tylko moje zdanie

 

minusy

1. ciężko się zamyka kalpa bagażnika sedan. (za uchwyt energicznie lub dopychać za pokrywę z góry (można uszkodzić lakier)

2. w komorze silnika fartuchy błotników jakby nie wykończone można włożyć palce między kielich kolumny amortyzatora a błotnik

3. tam gdzie VIN i symetrycznie po drugiej stronie gąbka-pianka-uszczelka sądzę że po roku jej nie będzie

4. wywiało lub nie było jednej zapinki podbitki maski

5. DPF przy 5500 mi się zapalił

6. nie mogę ustawić sygnału dźwiękowego przy zamykaniu samochodu

7. DVD nie da się oglądać podczas jazdy - nie chodzi o mnie a o pasażerów. skoro mogę wyłączać różne systemy bezpieczeństwa świadomie podejmując ryzyko to to też powinno dać się wyłączyć

8. front asist nie zawsze działa i nie wiem od czego to zależy. nie raz podjeżdzam blisko do pojazdu jadącego przede mną i sygnalizuje a nieraz nie.

9. wyłączanie automatycznych świateł drogowych wymaga ich włączenia i wyłączenia

10 brak miejsca na gaśnicę

11. cienkie wycieraczki gumowe - padną (będzie dziura) po 2 sezonach

 

PLUSY

1. spalanie ON

2. spalanie ON

3.spalanie ON

4. dynanika silnika 2.0 150 KM manual

5. oświetlenie ambiente

6. Dynamic light asist - dla mnie rewelacja

7. asystent parkowania równoleglego - parkuje na raz

8. przestrzeń z tyłu dla pasażerów

9. wygodny fotel ergocomfort

10. pojemny bagażnik

11. navi bardzo szybka

12. gogle earth w navi

 

 

o szumach czy są czy nie i stukach w zawieszeniu z tyłu nie piszę to jest przewałkowane 8 razy w te i spowrotem

u mnie stuków nie ma felga 16, szumy są pow. 120 km/h

Edytowane przez RADEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli możesz to sprawdź coś z tej listy:

 

1. Czy można zmieniać jasność zegarów Active Info Display?

2. Czy można załączyć normalny tempomat czy tylko ACC?

3. Czy można ustawić tempomat powyżej 160km/h np. na 180km/h?

4. Czy coś trzeszczy, skrzypi, puka w środku?

5. Głośność przy większych prędkościach?

6. Działanie świateł LED w nocy.

 

Chyba tyle :)

 

Ad 1. - Samych zegarów nie, ale można ustawić siłę podświetlenia całego kokpitu i wtedy zmienia się tez siła podświetlenia zegarów.

Ad 2. - Grzebałem w opcjach i wygląda na to(ale ręki sobie nie dam uciąć), że tylko ACC lub limiter prędkości, normalny tempomat nie

Ad 3. - Nie sprawdzałem przy takich prędkościach ale jadąc za autem które limitowało moją prędkość próbowałem ustawić maksymalną zadaną prędkość klawiszem + i wyżej 160km/h nie idzie.

Ad 4. - Nic takiego nie zaobserwowałem. W testowym egzemplarzu nie działa przednia kamerka od systemu area view. Z zewnątrz nie wygląda na uszkodzoną mechanicznie.

Ad 5. - Nie sprawdzałem, może jutro się wybiorę na autostradę.

 

Ad 6. Jeździłem tylko po mieście wiec takich typowo nocnych warunków nie miałem. Oczywiście zdarzały się fragmenty uliczek osiedlowych bez latarni ale tam nie można było osiągnąć prędkości która w jakimkolwiek stopniu oddawałaby użytkowanie auta w nocy. Jednakże...światła LED wydają się bardzo białe (chyba nawet lepszy efekt niż w ksenonach - mam porównanie z AFS z Insignii) oraz mocne (sam fakt ze jednak mają spryskiwacze chyba o tym świadczy). No i wyglądają kosmicznie :D

Jak z zasięgiem w jeździe poza miastem sprawdzę być może jutro.

 

 

 

do tej prośby o tempomat też się dołączam, ja bym jeszcze prosił o sprawdzenie, czy lewe lusterko ma funkcje automatycznego ściemniania, jak wewnętrzne.

 

Ma. A wersja auta jest bez pakietu lusterka(nie składają się elektrycznie)

 

A jak jest z podswietlaniem od spodu drzwi, sa lampki w drzwiach przednich i tylnych?

i jak jest z kwestia szumów powietrza przy większych prędkościach?

 

Jest podświetlenie od spodu lusterek bocznych oraz ledowe we wszystkich czterech drzwiach. Szumy być może jutro jak uda mi się wyskoczyć na autostradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sidd :piwko

Zwróciłeś uwagę czy nawigację miedzy zegarami można przybliżać/oddalać?

Jak ogólnie Twoje wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Ja zamówiłem swojego Passat 29 listopada 2014 i po przebojach z Ambient Plus (w końcu z niego zrezygnowałem) mam podobno produkcję w przyszłym tygodniu - ciekawe czy nie będzie już obsuwy... Ile później trwa transport samochodu do salonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :)

 

Ja zamówiłem swojego Passat 29 listopada 2014 i po przebojach z Ambient Plus (w końcu z niego zrezygnowałem) mam podobno produkcję w przyszłym tygodniu - ciekawe czy nie będzie już obsuwy... Ile później trwa transport samochodu do salonu?

 

Transport trwa ok. 2 tygodni ze względu na to, że samochody przewożone są do Polski pociągiem (informacja od handlowca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :)

 

Ja zamówiłem swojego Passat 29 listopada 2014 i po przebojach z Ambient Plus (w końcu z niego zrezygnowałem) mam podobno produkcję w przyszłym tygodniu - ciekawe czy nie będzie już obsuwy... Ile później trwa transport samochodu do salonu?

 

Napisz jaką wersje zamówiłeś? To był diesel zapewne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zamówiony 10 października 2014 - 240 BiTurbo miał być produkowany w 9 tygodniu, przesunięty na 15 tydzień, ale bez potwierdzenia ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności