Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamawiałem 1.8 TSI + manual. Na początku stycznia zmieniłem na DSG a 3 dni przed prezentacją osiągów silników czyli w zeszłym tygodniu znowu zmieniłem na manuala.

Jak składałem zamówienie w grudniu to mi handlowiec powiedział ze produkcja będzie 9-15 tydzień. Wiele się nie pomylił bo teraz mówi że jest pewny 14. Więc raczej nie licz na przyspieszenie.

 

Są już osiągi 1.8 TSI? Jeśli tak to gdzie, bo na stronie VW nie mogę znaleźć...

 

EDIT: Znalazłem już na niemieckiej stronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też rozmyślam nad dorzuceniem jednego dodatku ale bardzo boję się czy przypadkiem taka modyfikacja nie przesunie wstępnie zaplanowanego już terminu produkcji.....

 

Z ciekawości co chcesz dorzucić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości co chcesz dorzucić?

po prostu DISCOVER Pro.

mam w tej chwili skonfigurowaną wersję highline 1.8 TSI DSG ale praktycznie bez żadnych dodatków ze względu na pewne zmiany w ofertach leasingowych i wcześniejszą konieczność dostosowania wartości samochodu do oferty leasingodawcy. Teraz jednak uwarunkowania się trochę zmieniły i zastanawiam się ponownie czy nie wziąć DISCOVER PRO - generalnie nie trzeba mnie do tego przekonywać. Nie wiem natomiast czy w tym momencie nie wpłynie to w jakiś sposób na zmianę terminu...

 

W DISCOVER PRO jest w standardzie MIRRORLINK a na tym bardzo mi zależy. DISCOVER MEDIA też obsługuje mirrorlink sprzętowo ale w DE jest to opcja za dopłatą (do MEDIA). W Polsce, z tego co mi powiedzial dealer, mirrorlink nie jest dostępny w DISCOVER MEDIA a nie chcę już się nawet pytać czy za dopłatą później serwis zrobiłby mi jakiś upgrade aby wspierał on mirrorlink - domyślam się, że nikt mi nie udzieli odpowiedzi na to...

Edytowane przez matteo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam w tej chwili skonfigurowaną wersję highline 1.8 TSI DSG ale praktycznie bez żadnych dodatków ze względu na pewne zmiany w ofertach leasingowych i wcześniejszą konieczność dostosowania wartości samochodu do oferty leasingodawcy

w leasingu VW nie można dowolnie skonfigurować auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w leasingu VW nie można dowolnie skonfigurować auta?

 

W tej chwili nie będę już brał auta w VW Leasing i chyba nigdy w przyszłości nie skorzystam z ich produktów, biorę w innej firmie.

Sprawa jest bardzo zakręcona i szczerze mówiąc mam już dosyć tego leasingu i nawet nie chce mi się opisywać tego szczegółowo i wracać do tego.

Ale opiszę możliwie zwięźle: dostałem super ofertę z VW Leasing, na podstawie której zamówiłem auto. Okazało się jednak ostatecznie, już po zamówieniu auta, ze VW Bank wycofał się z warunków tej oferty, dostałem MAILOWE przeprosiny, setki klientów zostało na lodzie - niby błąd systemowy - wartość leasingu była błędnie wyliczana. Zaproponowali mi inną ofertę (niby na dobrych warunkach) - ale po analizie warunki fatalne. Uparłem się, ze chcę utrzymania tamtej oferty - i podobno jako wyjątek, zgodzili się na to w moim przypadku (sam dyrektor ponoć musiał podejmować decyzję). Pech chciał, ze Pani, która składała wniosek - podała bledną wartość do leasingu nie odpowiadająca wartości zamówionego auta (niższą) - mimo, że otrzymywałem od niej symulacje leasingowe na wartość faktyczną auta... Gdy już VW leasing zgodził się utrzymać mi pierwotną ofertę - to okazało się właśnie wtedy, ze wartość auta nie odpowiada temu co było we wniosku. Wykłócałem się, że to nie z mojej winy - ale to nie przeszło. Zatem kolejna próba - zmniejszyłem wartość auta, żeby spotkać się z nimi w połowie (sam to zaproponowałem - i mieli ponownie przeanalizować) i specjalnie pod tym kątem szybko zrezygnowałem z kilku dodatków. Mimo tego ponownie nie zgodzili się, uparli się, że leasing na tych warunkach dostanę tylko na 110 tys PLN (na taką kwotę był złożony wniosek). Generalnie sytuacja kuriozalna i aż wierzyć się nie chce, czego się dopuścili... totalna niekompetencja i ignorancja! Wielu klientów porezygnowało z zamówionych aut (z tego co słyszałem)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to co zrobili powinni dostać po mordach , na taka skale takich bledow nie powinni popelniac,w ogóle jak patrze na ta nasza siec dealerska to widze ze to lekka zenada jest, wszystko robia z musu a wiedza mniej niż klient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to ,że wiedza na temat produktów finansowych taka sama jak wiedza na temat passata ,obciach na całej linii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ktoś kto kupuje dany model auta zapoznaje się z nim wcześniej zaczyna się nim interesować, analizuje auto i jak już idzie zamawiac to wie wlasciwie czego chce, i ma bogatsza wiedze - informacje niż większość nygusów co tam za biórkami siedzi i kawke popija

 

mój sprzedawca niewiedzial nawet jaka jest pojemność bagażnika zalezalo mu7 tylko żeby jazde probna zrobić bo za to maja jakas tam kase

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

!!!!!!!!!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

to jest chyba 1.8 TSi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też podpisuję się pod tym, co piszecie na temat wiedzy sprzedawców.

Ja, żeby mieć konkret informacji, używam do tego:

1. forów internetowych

2. stron internetowych

3. dzwonię po kilku różnych salonach i dopytuję się o jakąś rzecz. Jeden telefon nie wystarczy bo zazwyczaj jest tak, że w jednym salonie mówią jedno, w drugim drugie.

Ostatni przykład niewiedzy to właśnie MIRRORLINK

w 3 salonach otrzymałem takie oto odpowiedzi:

SALON A: "MIRRORLINK na 100% jest dostępny w DISCOVER MEDIA, sprawdziłem w naszych wewnętrznych materiałach"

SALON B: "MIRRORLINK na 100% NIE JEST dostępny w DISCVOER MEDIA, sprawdziłem w samochodzie testowym"

SALON C: "Nie mam jak sprawdzić czy MIRRORLINK jest dostępny w DISCOVER MEDIA..."

 

po prostu żenada.... a to tylko jeden z wielu przykładów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro tak narzekacie to nie możecie poczekać trochę aż wszystko się wyjaśni? Sory ale gdyby to były moje pieniądze i brałbym nowe auto z salonu to jednak chciałbym wiedzieć za co płacę i ile za to płacę . Czytam ten temat codziennie i dziwie się że niektórzy pozamawiali samochody i tak na prawdę na 100% nikt nie wie jaka konfiguracja lub inne dodatki mają w nim być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też podpisuję się pod tym, co piszecie na temat wiedzy sprzedawców.

Ja, żeby mieć konkret informacji, używam do tego:

1. forów internetowych

2. stron internetowych

3. dzwonię po kilku różnych salonach i dopytuję się o jakąś rzecz. Jeden telefon nie wystarczy bo zazwyczaj jest tak, że w jednym salonie mówią jedno, w drugim drugie.

Ostatni przykład niewiedzy to właśnie MIRRORLINK

w 3 salonach otrzymałem takie oto odpowiedzi:

SALON A: "MIRRORLINK na 100% jest dostępny w DISCOVER MEDIA, sprawdziłem w naszych wewnętrznych materiałach"

SALON B: "MIRRORLINK na 100% NIE JEST dostępny w DISCVOER MEDIA, sprawdziłem w samochodzie testowym"

SALON C: "Nie mam jak sprawdzić czy MIRRORLINK jest dostępny w DISCOVER MEDIA..."

 

po prostu żenada.... a to tylko jeden z wielu przykładów:(

 

 

No szkoda slów, ja tez jestem handlowcem ale w zupełnie innej branzy i nie wobrazam sobie nie mieć całkowitej wiedzy o swoim produkcie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

!!!!!!!!!!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To skoro tak narzekacie to nie możecie poczekać trochę aż wszystko się wyjaśni? Sory ale gdyby to były moje pieniądze i brałbym nowe auto z salonu to jednak chciałbym wiedzieć za co płacę i ile za to płacę . Czytam ten temat codziennie i dziwie się że niektórzy pozamawiali samochody i tak na prawdę na 100% nikt nie wie jaka konfiguracja lub inne dodatki mają w nim być...

 

Nie no to co zamówiłem to to chciałem ale jeśli chcesz sobie cos domówić to się o to pytasz najlepiej sprzedawcy ale jeśli on nie ma o tej rzeczy pojęcia to jak to zamówić ? nie zamówisz bo niewiesz co do czego , dlatego jest to forum jeden drugiemu cos tam podpowie

Edytowane przez passacik b8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wycyganił przy zamówieniu Passata opony zimowe? :)

W salonie Skody nie ma z tym najmniejszego problemu a jak jest w Volkswagenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi handlowiec powiedział że jeśli nie auto nie jest w planie produkcji to mogę sobie wszystko zmieniać co chcę. I zmieniłem 5 albo 6 dodatków i skrzynie w tygodniu 2 i znowu w tygodniu 5.

W tygodniu 5 powiedział mi że lepiej żebym nie zmieniał sedana na kombi (też nad tym się zastanawiałem) bo kombi ze względu na popularność może nie wylądować na końcu kolejki.

 

Tak to wyglądało. Mam wolne 3 tysiące budżetu jeszcze i myślę żeby coś jeszcze dorzucić (podwójne szyby na przyklad) więc będę próbował jeszcze raz jeśli się da.

Tomek nie myślałeś o DCC? Wiesz kiedy będą dostępne podwójne szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z Was wycyganił przy zamówieniu Passata opony zimowe? :)

W salonie Skody nie ma z tym najmniejszego problemu a jak jest w Volkswagenie?

 

ja wyrwałem taki rabat ze już raczej nic nie dostane niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wyrwałem taki rabat ze już raczej nic nie dostane niestety

Powalcz o opony zimowe w cenie zakupu przez nich - o ile nie za free to może uda CI się wyrwać w super cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za opony 215 55 r17 chcieli 3500 zl dobre opony Pirelli soto zero 3 sa do kupienia w tym rozmiarze za 2200zl watpie żeby dali mi taki upust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec najlepiej wyrwac jak najwiecej a reszte zostawic na zimowki z alu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytank jak będę chciał inne felgi na kola zimowe naprzyklad firmy Dotz a nie oryginalne VW to czy musze tez kupować czujniki ciśnienia w oponach skoro je mam w kolach letnich ? czy będą mi w aucie jakies kontrolki migac jeśli nie będę miał tych czujnikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytank jak będę chciał inne felgi na kola zimowe naprzyklad firmy Dotz a nie oryginalne VW to czy musze tez kupować czujniki ciśnienia w oponach skoro je mam w kolach letnich ? czy będą mi w aucie jakies kontrolki migac jeśli nie będę miał tych czujnikow?

Jeżeli masz system z czujnikami w kołach to po prostu wyświetli sie ze system został wyłączony, natomiast jeżeli jest to system oparty na ESP to tylko trzeba będzie skalibrować system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności