Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

no w końcu się doczekałem , odbiór w przyszłym tygodniu :) ( wtorek ) . Wyprodukowany w 36 tygodniu , autko jedzie już z Poznania do salonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze, Dobry wieczór! Jestem nowym uczestnikiem Forum zainteresowanym zakupem nowego Passata w wersji TSI 1.8 DSG lub 2.0 220 km DSG. Moje pytanie dotyczy tylnej kanapy. Nie wiem czy będziecie w stanie odpowiedzieć, bo w końcu zasiadacie głównie za sterami :) ..., ale może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami. Mam wrażenie, że ta kanapa jest źle wyprofilowana i niezbyt wygodna. Jest oczywiście możliwość, że z moimi plecami jest coś nie tak, a kanapa jest całkiem w porządku. Proszę o Wasze, bądź Waszych pasażerów opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni Forumowicze, Dobry wieczór! Jestem nowym uczestnikiem Forum zainteresowanym zakupem nowego Passata w wersji TSI 1.8 DSG lub 2.0 220 km DSG. Moje pytanie dotyczy tylnej kanapy. Nie wiem czy będziecie w stanie odpowiedzieć, bo w końcu zasiadacie głównie za sterami :) ..., ale może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami. Mam wrażenie, że ta kanapa jest źle wyprofilowana i niezbyt wygodna. Jest oczywiście możliwość, że z moimi plecami jest coś nie tak, a kanapa jest całkiem w porządku. Proszę o Wasze, bądź Waszych pasażerów opinie.

 

może i jest kolego w tym coś co piszesz...

podróż 2k kilometrów z dwójką dzieci (9 i 13l) i pełen luz, nie narzekały,

ale... podróż 100km z moją siostrą i pod koniec marudziła, że ją plecy bolą...

zrzuciłem to na jej ogólnie markotny charakter, ale może faktycznie z tyłu mimo dużej przestrzeni najwygodniej nie jest,

też jestem ciekaw opinii innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie, po jeździe próbnej żona twierdziła że z tyłu jest nie wygodnie a córka mówiła że ok też stwierdziłem że przesadza i tak będzie z przodu jeździć... Ale jest to ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z właścicieli może wytłumaczyć co wchodzi w skład Pakietu oświetlenia Ambient ( 990PL z konfiguratora ).

Czy tylko światełka w drzwiach ? Jeśli tak to jakie ?

Tylko przód ? czy też tył ?

 

No i ogólnie czy to ładnie wygląda a może zupełna strata kasy ?

 

Cytat z konfiguratora :

" Oświetlenie wnętrza ambient w panelach drzwi, jednokolorowe

Światła LED otwartych drzwi, ostrzegawcze, we wszystkich drzwiach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może interesował się jaka jest różnica pomiędzy światłami Top LED a LED Basic. Jeździłem B8 BiTb i tam właśnie były LB, które świeciły rewelacyjnie. Pojawiła się jednak wątpliwość co do TL czy będą działały podobnie? Nie wiem gdzie tkwi różnica w funkcjonowaniu oby rodzajów świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może i jest kolego w tym coś co piszesz...

podróż 2k kilometrów z dwójką dzieci (9 i 13l) i pełen luz, nie narzekały,

ale... podróż 100km z moją siostrą i pod koniec marudziła, że ją plecy bolą...

zrzuciłem to na jej ogólnie markotny charakter, ale może faktycznie z tyłu mimo dużej przestrzeni najwygodniej nie jest,

też jestem ciekaw opinii innych

 

Wygląda na to, że nie jestem odosobniony w tej opinii. Wcale mnie to jednak nie pociesza, bo z założenia chciałem kupić komfortowy samochód dla całej rodziny służący również do dalekich podróży, a tutaj jednak pasażerowie mogą narzekać. A np. niezadowolona żona to nie jest najlepsza opcja:). Co ciekawe, ale i bardzo subiektywne, tylna kanapa bywa bardziej komfortowa w samochodach o klasę niższych (jako punkt odniesienia samochód mojej żony - Toyota Corolla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia wzrostu ale moja żona 177cm właśnie zachwala wygodę tylnej kanapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem gdzie tkwi różnica w funkcjonowaniu oby rodzajów świateł.

 

Z tego co pamiętam to tylne klosze lamp są ledowe dla Led Top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basic LED Przód:

[ATTACH=CONFIG]136217[/ATTACH]

Top LED Przód:

[ATTACH=CONFIG]136219[/ATTACH]

Basic LED Tył:

[ATTACH=CONFIG]136218[/ATTACH]

Top LED Tył + Top LED STOP:

[ATTACH=CONFIG]136220[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]136221[/ATTACH]

 

TOP przód ma full LEDy również światła mijania i drogowe, BASIC ma tylko LEDy do jazdy dziennej i zwykłe Halogeny mijania/drogowe.

Do BASIC chyba nie można zamówić aktywnych świateł drogowych.

Konfiguracja cennika w Polsce wydaje mi się świetnie zorganizowana pod kątem TOP LED, za niewielką dopłatą PAKIET BUSINESS można mieć do dyspozycji naprawdę świetną elektrownię w nocy gdzie ciągle można jechać na długich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam to tylne klosze lamp są ledowe dla Led Top

 

Za Led Basic trzeba dopłacić i to sporo, więc pytanie co te światła takiego mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za Led Basic trzeba dopłacić i to sporo, więc pytanie co te światła takiego mają?

 

Tylko i wyłącznie LEDowe światła do jazdy dziennej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Basic LED Przód:

[ATTACH=CONFIG]136217[/ATTACH]

Top LED Przód:

[ATTACH=CONFIG]136219[/ATTACH]

Basic LED Tył:

[ATTACH=CONFIG]136218[/ATTACH]

Top LED Tył + Top LED STOP:

[ATTACH=CONFIG]136220[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]136221[/ATTACH]

 

TOP przód ma full LEDy również światła mijania i drogowe, BASIC ma tylko LEDy do jazdy dziennej i zwykłe Halogeny mijania/drogowe.

Do BASIC chyba nie można zamówić aktywnych świateł drogowych.

Konfiguracja cennika w Polsce wydaje mi się świetnie zorganizowana pod kątem TOP LED, za niewielką dopłatą PAKIET BUSINESS można mieć do dyspozycji naprawdę świetną elektrownię w nocy gdzie ciągle można jechać na długich

 

Szylton tylko czy nam się nie mylą Led Basic z Led Basis, które są w podstawowej wersji pakietu biznes ?W cenniku za Led Basic trzeba dopłacić ok 3,5k, chyba że ja coś pomieszałem?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Basic LED Przód:

[ATTACH=CONFIG]136217[/ATTACH]

Top LED Przód:

[ATTACH=CONFIG]136219[/ATTACH]

Basic LED Tył:

[ATTACH=CONFIG]136218[/ATTACH]

Top LED Tył + Top LED STOP:

[ATTACH=CONFIG]136220[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]136221[/ATTACH]

 

TOP przód ma full LEDy również światła mijania i drogowe, BASIC ma tylko LEDy do jazdy dziennej i zwykłe Halogeny mijania/drogowe.

Do BASIC chyba nie można zamówić aktywnych świateł drogowych.

Konfiguracja cennika w Polsce wydaje mi się świetnie zorganizowana pod kątem TOP LED, za niewielką dopłatą PAKIET BUSINESS można mieć do dyspozycji naprawdę świetną elektrownię w nocy gdzie ciągle można jechać na długich

 

Szylton tylko czy nam się nie mylą Led Basic z Led Basis, które są w podstawowej wersji pakietu biznes ?W cenniku za Led Basic trzeba dopłacić ok 3,5k, chyba że ja coś pomieszałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zrobili literówkę w cenniku i LED Basis to to samo co LED Basic. W Passacie są 3 rodzaje reflektorów: Full Halogen, LED Basic, LED Top.

Ale faktycznie nie zwróciłem uwagi na różne dopłaty do pakietu Business w zależności od wersji wyposażenia.

Tak czy inaczej chyba nie opłaca się dokupywać osobno LED Basic/Top w pakiecie Business jest to i więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem zrobili literówkę w cenniku i LED Basis to to samo co LED Basic. W Passacie są 3 rodzaje reflektorów: Full Halogen, LED Basic, LED Top.

Ale faktycznie nie zwróciłem uwagi na różne dopłaty do pakietu Business w zależności od wersji wyposażenia.

Tak czy inaczej chyba nie opłaca się dokupywać osobno LED Basic/Top w pakiecie Business jest to i więcej...

 

Dzięki za rozpoznanie tematu. Rzeczywiście TL to najwyższa opcja; ja poprostu myślałem, że jest coś lepszego niż TL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pozdrowieniami dla wszystkich oczekujących ;)

[ATTACH=CONFIG]136251[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]136305[/ATTACH]

A tu Ciekawa alternatywa - jeśli ktoś wybierze Tiguana XL - podobno ma 4,75m (tak jak Passat). Zwykły Tiguan jest też 7mm szerszy od Passata, ale rozstaw osi krótszy o 11cm (pewnie XL będzie miał wydłużony). Mi się bardzo podoba :D

http://www.netcarshow.com/volkswagen/2017-tiguan/

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]136305[/ATTACH]

A tu Ciekawa alternatywa - jeśli ktoś wybierze Tiguana XL - podobno ma 4,75m (tak jak Passat). Zwykły Tiguan jest też 7mm szerszy od Passata, ale rozstaw osi krótszy o 11cm (pewnie XL będzie miał wydłużony). Mi się bardzo podoba :D

http://www.netcarshow.com/volkswagen/2017-tiguan/

 

Niezły, ciekawe jak cenowo wyjdzie z napędem na 4 koła, patrząc na cennik obecnego modelu to alternatywa może być kusząca ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakuje w VW czegoś pomiędzy tiguanem a touranem... to może być świetna alternatywa za 3 lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności