Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Ml000: czy ty jako wlasciciel 2.0tsi w Variancie moglbys zrobic fote swojej tabliczki z wartosciami cisnien w oponach ?

 

Mam identyczne parametry jak szylton, koło też 19'

 

[ATTACH=CONFIG]134710[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to teraz potrzeba nam parametrow dla 18cali 2.0tsi lub 1.8tsi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przyglądając się dogłębniej tej wlepce z ciśnieniem, wnioskuję ze dane z lewej strony są podane dla przednich kół, z prawej dla tylnych. Ciekawi mnie tylko ten piktogram instrukcji z literka "i" zapewne jest to odniesienie do instrukcji w której pewnie są rozpisane zalecane wartości ciśnienia dla każdego silnika i rozmiaru kół.

Moja uwagę zwraca również w lewym dolnym rogu wlepy oznaczenie R18, co by sugerowało wartości dla felg 18calowych. To by się pokrywało z tym co pokazuje komputer z TPMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak przyglądając się dogłębniej tej wlepce z ciśnieniem, wnioskuję ze dane z lewej strony są podane dla przednich kół, z prawej dla tylnych. Ciekawi mnie tylko ten piktogram instrukcji z literka "i" zapewne jest to odniesienie do instrukcji w której pewnie są rozpisane zalecane wartości ciśnienia dla każdego silnika i rozmiaru kół.

Moja uwagę zwraca również w lewym dolnym rogu wlepy oznaczenie R18, co by sugerowało wartości dla felg 18calowych. To by się pokrywało z tym co pokazuje komputer z TPMS

Pozycja z literka "i" oznacza po prostu ciśnienie "komfortowe" a ta bez ikonki ciśnienie standardowe. Tak to jest dokładnie opisane w instrukcji. Dodano tam też, że ciśnienie "komfortowe" może skutkować większym spalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie standardowe wynosi 2.6 a komfortowe 2.3. Z salonu wyjechałem z ciśnieniem niespełna 2.7. Wczoraj spuscilem w końcu nieco powietrza z kół do wartości 2.4 i odczułem zdecydowaną poprawę komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak przyglądając się dogłębniej tej wlepce z ciśnieniem, wnioskuję ze dane z lewej strony są podane dla przednich kół, z prawej dla tylnych. Ciekawi mnie tylko ten piktogram instrukcji z literka "i" zapewne jest to odniesienie do instrukcji w której pewnie są rozpisane zalecane wartości ciśnienia dla każdego silnika i rozmiaru kół.

Moja uwagę zwraca również w lewym dolnym rogu wlepy oznaczenie R18, co by sugerowało wartości dla felg 18calowych. To by się pokrywało z tym co pokazuje komputer z TPMS

 

T125/70 R18 to dojazdowka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie zagadkowa ta wlepa. Ja mam normalnego alusa 19" w zapasie. Może któryś z kolegów obeznanych w ETKAch może rozszyfrować te kody z prawego dolnego rogu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szylton, czy używasz mirrorlink'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szylton, czy używasz mirrorlink'a?

Bardzo rzadko, ale od czasu do czasu się bawię. Generalnie jego funkcjonalność tylko na postoju jest dla mnie mocno nietrafiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ma ktoś jakieś fotki / link do fotek jak wygląda "ambient Light" za te 900 pln ? Warto to brać ?

 

Pozdr.

SeB!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo rzadko, ale od czasu do czasu się bawię. Generalnie jego funkcjonalność tylko na postoju jest dla mnie mocno nietrafiona

Czyli jednak tylko na postoju.... Tez tak słyszałem... Ja muszę kupić upgrade żeby aktywowac mirrorlink ale waham się ze względu właśnie na to ograniczenie. Pytam się Ciebie bo ktoś inny na forum twierdzi, że mirrorlink działa podczas jazdy (w sensie, że działaja wszystkie aplikacje a przynajmniej np janosik) . W tej chwili czekam na odpowiedz na ten temat w innym dziale na tym forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak tylko na postoju.... Tez tak słyszałem... Ja muszę kupić upgrade żeby aktywowac mirrorlink ale waham się ze względu właśnie na to ograniczenie. Pytam się Ciebie bo ktoś inny na forum twierdzi, że mirrorlink działa podczas jazdy (w sensie, że działaja wszystkie aplikacje a przynajmniej np janosik) . W tej chwili czekam na odpowiedz na ten temat w innym dziale na tym forum...

Też to widziałem, ale jakoś nie chce mi się wierzyć. Choć może grzebali coś za pomocą oprogramowania VAG i aktywowali. Wiem ze można włączyć w ten sposób możliwość oglądania filmów podczas jazdy. Magik którego ja znalazłem o MirrorLinku nic nie wiedział wiec nie chciałem żeby się uczył na moim aucie i zdecydowałem zaczekać ostatecznie do listopada kiedy to wyjdzie druga aktualizacja map i liczę ze może z nią aktualizacja oprogramowania DP. A może podczas tej akcji serwisowej o której pisaliśmy wczoraj włącza App-Connect... No czekam z utęsknieniem bo sam MirrorLink nie jest nic wart wg. mnie. Juz bardziej sam Car Net który sprawdza korki, POI i stacje benzynowe online czy np. Google Earth ze Street View. Choć nie wiem czy jedno z drugim nie idzie w parze podczas zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a ma ktoś jakieś fotki / link do fotek jak wygląda "ambient Light" za te 900 pln ? Warto to brać ?

 

Pozdr.

SeB!

Warto [emoji4] fotki tego nie oddają, chociaż pojawiały się już w tym wątku sporo wcześniej. Udaj się do najbliższego dealera i sam oceń, na pewno będą mieli egzemplarz w to wyposażony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto [emoji4] fotki tego nie oddają, chociaż pojawiały się już w tym wątku sporo wcześniej. Udaj się do najbliższego dealera i sam oceń, na pewno będą mieli egzemplarz w to wyposażony

 

Kurcze no miałem przez 2 miesiące Merca E350 2014 z Ambient Led, co prawda w 3 kolorach do wyboru (ponoć w pasku tylko jeden) ale to w nocy wyglądało tak zaje#$%^&, że w każdym kolejnym aucie bym to chciał :)

 

Co tam 900 pln za namiastkę klasy premium ;) mimo silnika 1.4 .. ciii ;):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj odbyłem jazdy Superbem - auto całkiem poprawne, a nawet można powiedzieć że do bólu poprawne ;)

Passat lepszy wewnątrz, skoda ładniejsza na zewnątrz.

 

Na pełnym wypasie niecałe 180k PLN ( kombi, 4x4, 190km DSG na kołach 19") i od tego na dzień dobry rabat 7.5% bez większych dyskusji. Można jeszcze trochę urwać na flotę (min 4 auta w firmie) oraz pewnie kilka% jakby się zrobiło konkurs ofert :)

 

Poczekam na kombi jak się pojawi we wrześniu, ale na pewno jest to groźny konkurent dla B8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak tylko na postoju.... Tez tak słyszałem... Ja muszę kupić upgrade żeby aktywowac mirrorlink ale waham się ze względu właśnie na to ograniczenie. Pytam się Ciebie bo ktoś inny na forum twierdzi, że mirrorlink działa podczas jazdy (w sensie, że działaja wszystkie aplikacje a przynajmniej np janosik) . W tej chwili czekam na odpowiedz na ten temat w innym dziale na tym forum...

 

Panowie, zapewne nawiązujecie do moich postów,

to jeszcze raz powtórzę, tak konkretnie,

samochód odebrałem na początku czerwca w Opolu (VW Lellek). Mieszkam w Wawie, więc zaraz po odbiorze, przejechałem całą trasę Opole-Wwa,

przez połowę trasy jechałem z włączonym Janosikiem na ekranie DP, potem to wyłączyłem bo nie mogłem uruchomić jednocześnie muzyki z Radia, a spotyfi wtedy jeszcze nie miałem zainstalowanego. Więc no bez jaj.. nie mogło mi się to przyśnić. Teraz mam telefon S5 i tutaj MirrorLink działa fatalnie, ale XPerie Z cały czas mam, więc spróbuję jutro znaleźć chwilę i nagrać film jak to działa u mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, zapewne nawiązujecie do moich postów,

to jeszcze raz powtórzę, tak konkretnie,

samochód odebrałem na początku czerwca w Opolu (VW Lellek). Mieszkam w Wawie, więc zaraz po odbiorze, przejechałem całą trasę Opole-Wwa,

przez połowę trasy jechałem z włączonym Janosikiem na ekranie DP, potem to wyłączyłem bo nie mogłem uruchomić jednocześnie muzyki z Radia, a spotyfi wtedy jeszcze nie miałem zainstalowanego. Więc no bez jaj.. nie mogło mi się to przyśnić. Teraz mam telefon S5 i tutaj MirrorLink działa fatalnie, ale XPerie Z cały czas mam, więc spróbuję jutro znaleźć chwilę i nagrać film jak to działa u mnie...

Dzięki, niecierpliwie ja i pewnie wiele innych osób czeka na wynik Twojego testu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, niecierpliwie ja i pewnie wiele innych osób czeka na wynik Twojego testu :)

Mam DP, używam z iPhonem 6, oczywiście funkcja Mirrolink nie działa, ale używanie Yanosika jest bardzo wygodne ponieważ łączy się po BT i nadaje komunikaty przez system audio - przerywając np. muzykę, na ekranie wolę widzieć raczej nawigację z Google Earth ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko żeby to miało jakikolwiek sens to najpierw należałoby użyć pompy i wytworzyć w kole całkowitą próżnię....

jakby nie było to moim zdaniem większość to czysty marketing na wyciągnięcie kasy niż realne korzyści.......

o zawartości azotu w azocie też nie wspomnę bo to też tylko kilka zbędnych procent.. :D

 

znaczy też w kołach mam tylko trochę ponad 70% azotu.... :D

 

No wiec właśnie... idea może jest dobra ale z wykonaniem to wiadomo...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ok to teraz potrzeba nam parametrow dla 18cali 2.0tsi lub 1.8tsi

 

[ATTACH=CONFIG]134713[/ATTACH]

 

1.8TSI, sedan, manual, koła 18"

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, zapewne nawiązujecie do moich postów,

to jeszcze raz powtórzę, tak konkretnie,

samochód odebrałem na początku czerwca w Opolu (VW Lellek). Mieszkam w Wawie, więc zaraz po odbiorze, przejechałem całą trasę Opole-Wwa,

przez połowę trasy jechałem z włączonym Janosikiem na ekranie DP, potem to wyłączyłem bo nie mogłem uruchomić jednocześnie muzyki z Radia, a spotyfi wtedy jeszcze nie miałem zainstalowanego. Więc no bez jaj.. nie mogło mi się to przyśnić. Teraz mam telefon S5 i tutaj MirrorLink działa fatalnie, ale XPerie Z cały czas mam, więc spróbuję jutro znaleźć chwilę i nagrać film jak to działa u mnie...

A właśnie, kolega odebrał auto w czerwcu, to już jest MY2016, prawda? Czy ty się łączysz przez mirrorlink czy może Android Auto. Mógłbyś napisać jakaś masz wersje softu DP? Z góry dzięki i sorry za niedowierzanie, ale próbowałem na różne sposoby u siebie i nic, wiec może w nowym roczniku modelowym coś się zmieniło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności