Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie,mam podobne zdanie -120-130tys maks.A tu czasem trzeba wyłożyć okolice 200tys ,a za tyle można kupić 3 pokojowe mieszkanie !! W dowolnym powiatowym mieście i to nie z wielkiej płyty.A to jest tylko zwykły vw ,choćby,jak powiedziałeś miał zylion koni i całą elektronikę z MediaMarkt, a jakość nie wiem ,czy nie jest gorsza niż np Renault.Miałem Lagunę 3 2.0dci - zrobiłem 150tys od nowości ,nie zmieniłem nawet końcówki drążka.Kolega w tym czasie miał Scenica ostro zchipowanego ,zrobił 130tys -nie dotknął palcem,jego żona miała Clio w tym samym czasie kupowane ,również bez najmniejszej awarii

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dodam jeszcze,że np ja chciałem alltracka

 

Dacia ma super model. Jakość porónywalna z VW i o niebo tańsze. Kto by tam szedł w Volvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dacia ma super model. Jakość porónywalna z VW i o niebo tańsze. Kto by tam szedł w Volvo

Dominik - zgadzam się, widziałem ostatnio reklamę tej Dacii i generalnie żałuję teraz, że wybrałem Passata... Ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla porównania za 175 tys(po rabacie) można kupić Volvo xc 60 w najbogatszej odmianie Summum ze skórą,navi ,super grającym audio ,automatem i 5 cylindrowym dieslem 220KM i nie wiem czy tak nie zrobię

 

Jaka cena katalogowa tego Volvo ?? Jaki rabat zakładasz ??

Bo ja na początku roku zastanawiałem się nad V60, które chyba jest tańsze i ceny wychodziły spoooro wyższe od podobnej konfiguracji Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka cena katalogowa tego Volvo ?? Jaki rabat zakładasz ??

Bo ja na początku roku zastanawiałem się nad V60, które chyba jest tańsze i ceny wychodziły spoooro wyższe od podobnej konfiguracji Passata.

 

passat ALLT bitdi i vx60 summum wyjsciwo wychodza: 183k

moim zdaniem to dziala na niekorzysc VW ale widocznie sa klienci.

do v60 nie porownuje bo jest wielkosci golfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alltrack za 200k jest wyposażony podobnie do xc60 dopiero za jakieś 250k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passat ALLT bitdi i vx60 summum wyjsciwo wychodza: 183k

moim zdaniem to dziala na niekorzysc VW ale widocznie sa klienci.

do v60 nie porownuje bo jest wielkosci golfa

 

Dorzuć do tego kilka pakietów i robi się 250 tyś zł jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie Car Sticka do DP bo nie współpracuje z tym systemem, jedynie z DM. VW się specjalnie z tym nie afiszuje i się naciąłem.

 

Przy okazji, Cześć Wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolek kupowałeś kiedyś nowe auto za ponad 150tys? Z bzdur które mówicie widzę ,że nie.Albo pracujecie jako sprzedawcy w vw albo nigdy nie kupowaliście auta.Nie ma znaczenia konfigurator w internecie ,tylko to za ile można realnie kupić auto,bo różne firmy mają różną politykę rabatową.Jeśli ktoś nie potrafi się targować,to musi np w przypadku volvo odwiedzać stronę internetową i patrzeć ,bo często jest tzw promocja auta bez vat i xc60 można kupić z 23%rabatem.Wtedy najbogatsza wersja Summum ,która ma pełną skórę,nawigację,nagłośnienie fabryczne -które wyrzuci Cię z butów,automat,pamięc foteli ,zegary -wyświetlacz itp itd ,więc trzeba dobrze doposażyć Passata ,żeby to mieć,ma też porządnego 2.4 5 cylindrów diesla i kosztuje 175tys z metalikiem.Za 175 tys ,to cięzko jest skonfigurwać porządnego Passata-chore ceny ma to auto w lepszych wersjach.Już jezdzi widzę miliony jakiś bida wersji po 90 tys i jakiś białych przedstawicieli handlowych.

Przykład drugi - lexus nx 200t (benzyna 240KM ,oszczędna ,pracująca w cyklu Atkinsona-jeśli jest taka potrzeba np w mieście)- suv klasy xc60 - idz do salonu lexusa ,za 175 tys kupisz już fajną wersję.Tylko trzeba usiąść i rozmawiać w salonie,bo rabaty są jak w Volvo ,a nie patrzeć na konfigurator w internecie ,bo to bzdura jest.Może bezpośrednie porównanie z Passatem wykaże jakieś braki w wyposażeniu w szczegółach ,ale na litość, to jest jest Lexus i do tego suv a nie auto przedstawiciela handlowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolek kupowałeś kiedyś nowe auto za ponad 150tys? Z bzdur które mówicie widzę ,że nie.Albo pracujecie jako sprzedawcy w vw albo nigdy nie kupowaliście auta.Nie ma znaczenia konfigurator w internecie ,tylko to za ile można realnie kupić auto,bo różne firmy mają różną politykę rabatową.Jeśli ktoś nie potrafi się targować,to musi np w przypadku volvo odwiedzać stronę internetową i patrzeć ,bo często jest tzw promocja auta bez vat i xc60 można kupić z 23%rabatem.Wtedy najbogatsza wersja Summum ,która ma pełną skórę,nawigację,nagłośnienie fabryczne -które wyrzuci Cię z butów,automat,pamięc foteli ,zegary -wyświetlacz itp itd ,więc trzeba dobrze doposażyć Passata ,żeby to mieć,ma też porządnego 2.4 5 cylindrów diesla i kosztuje 175tys z metalikiem.Za 175 tys ,to cięzko jest skonfigurwać porządnego Passata-chore ceny ma to auto w lepszych wersjach.Już jezdzi widzę miliony jakiś bida wersji po 90 tys i jakiś białych przedstawicieli handlowych.

Przykład drugi - lexus nx 200t (benzyna 240KM ,oszczędna ,pracująca w cyklu Atkinsona-jeśli jest taka potrzeba np w mieście)- suv klasy xc60 - idz do salonu lexusa ,za 175 tys kupisz już fajną wersję.Tylko trzeba usiąść i rozmawiać w salonie,bo rabaty są jak w Volvo ,a nie patrzeć na konfigurator w internecie ,bo to bzdura jest.Może bezpośrednie porównanie z Passatem wykaże jakieś braki w wyposażeniu w szczegółach ,ale na litość, to jest jest Lexus i do tego suv a nie auto przedstawiciela handlowego

 

dobrze napisane. ja wlasnie o tym. kubel zimnej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek131 i Panny z Wilka to chyba ta sama osoba ;) Zawsze zgadzają się tylko z sobą wzajemnie.....

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek131 i Panny z Wilka to chyba ta sama osoba ;) Zawsze zgadzają się tylko z sobą wzajemnie.....

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

Raz ma bana na jedno konto raz na drugie, teraz obydwa aktywne, ma wiec z kim dyskutować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizowałem cenniki i brałem pod uwagę rabaty. W Lexusie np. "rozmiarowym" odpowiednikiem passata 2.0TSI 220KM jest GS 200t. Jeśli passat zostanie wyposażony bardzo dobrze, cennikowo za 190k to aby uzyskać podobny poziom wyposażenia w Lexusie (i tak cześci wyposażenia tam nie znajdziemy jak np. Area View czy CarPlay) cennikowo wychodzi już około 300k. Żaden rabat nie pokryje takiej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raz ma bana na jedno konto raz na drugie, teraz obydwa aktywne, ma wiec z kim dyskutować ;-)

 

Proponuję to sprawdzić i jeśli to prawda zablokować obydwa konta na stałe

Passat to b.fajne auto ,jeśli nie liczyć fatalnego zawieszenia i ogromnej głośności w bitdi ,ale w żadnej wersji nie wart zakresu 170-200tys ,bo to tylko zwykły Passat,ot auto dla ludu.I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ot auto dla ludu.I tyle
to dla ludu czy dla przedstawicieli handlowych w końcu? :what

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dla ludu czy dla przedstawicieli handlowych w końcu? :what

 

a to nie to samo?;)

oj dobra. temat przerabiany 100 razy tutaj. az zygac sie chce.

po prostu kolejne wtopy, w tym moje, utwierdzaja kilka osob ( wg was tylko mnie i tomka 131, bo to ta sama osoba przeciez) ze nie wystarczy bezczelnie machac haslem DAS AUTO i wmawiac ludziom ze robi sie najlepsze auta a potem do tego dopisywac wysoka cene. skonczylo sie babci s...anie

jeszcze kilka lat temu nie spojrzalbym na renault, peugota, forda ( na opla dalej nie moge patrzec.. ale pewnie sie to zmieni, bo jestem wyrozumialy).. bo rozne marki premium no i troche vw. a dzisiaj. czar prysl.

VW to wciaz fajne auto ale juz tylko przeciecietne. wiec nie widze uzasadnienia dla takich cen.

 

i mysle ze takie wypodziedzi maja wiekszy sens w dziale ... NA CO ZWROCIC UWAGE niz pieprzenie o tym kto sie pod kogo podszywa i inne brednie, bo poza stalymi passatowymi masturbatorami sa tutaj ludzie, ktorzy zajrzeli na forum tylko po to zeby podjac ostateczna decyzje o kupnie samochodu. i szukaja opini.

w mojej ocenie. czym dluzej jezdze tym gorzej. jesli balbym za ten woz 180-200k to chyba bym sie poplakal.

pozdro

Edytowane przez panny z wilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje, ze sa osoby ktore, kupuja samochody zeby nimi jezdzic i osoby wiecznie narzekajace. Zauwazylem tez pewna prawidlowosc, ze najwiecej narzekaczy jest majacych 1.8 benzyne:) nie wiem dokladnie z czego to wynika, ale moze to jest tak, ze to taka wersja ni w 5 ni w 9, bo taka po srodku czyli troche nijaka, i to moze powodowac u niektorych frustracje jakas. Ale to moje zdanie. ktos kto mowi ze BiTDI jest bardzo glosny, to chyba nim nie jechal, oczywiscie silnik slychac, ale czy to przeszkadza w jezdzie? wolne zarty. Przy spokojnej jezdzie nie slychac prawie nic, po wdepnieciu na gaz slychac prace silnika, przeciez to silnik Diesla, nie silnik elektryczny! Sluchajac muzyki w samochodzie, nawet cicho trzeba sie wsluchiwac, zeby uslyszec silnik! Po drugie silnik dysponuje duza moca to chaba normalne, ze wydaje odpowiednie do tego dzwieki, nie?Co do cen, nikt nikogo nie zmusza do placenia tyle za passata, jest demokracja, jestesmy dorosli, wolna wola. Pisanie ze to warte tyle czy tyle, swiadczy o tym ze nie stac cie na wydanie takiej kwoty, wszystko w temacie. To jest tylko samochod, i samochodem pozostanie. Narzekajacy zawsze beda narzekac, nic tego nie zmieni. Sa samochody po 40 tys zl, brac i kupowac, mozecie smiac sie z innych debili co wylozyli po 200 czy 300 tys. zl, wolna wola. Passat ma wady, pewnie ze ma, ale takich kwiatkow jak wlaczanie podgrzewania tylnej kanapy w podlokietniku to nie ma ( jak to wlaczyc jak ktos siedzi na srodku :)?), takze jest to dobrze przemyslany samochod, w odpowiedniej wersji mogacy sie podobac ( o gustach ciezko dyskutowac ), w cenie 1/10 wartosci 3 pokojowego mieszkania. Trzeba sie tylko zastanowic czy w okolicy mieszkania nie sa czasem za tanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paolokos, ale akurat ja na silnik i na naped nie narzekam. wogole!

narzekam na baze. i az mi szkoda ze tak fajne silniki jak w VW maja tak slaba baze.

mozliwe ze bitdi i 280 tsi to juz wogole tak fajne silniki ze nikt nie zauwaza slabosci samej konstrukcji nadwozia.

przeciez to nie sa tylko moje fanaberie. wiele osob pisze o szumach przy lusterkach, uszczelkach, o kwasach w elektronice, o tylnym zawiasie. to nie jest dyskwalifikujace ale kurde jest!

czy mnie nie stac na woz za 200k? no moze mnie nie stac. ale jeszcze bardziej mnie nie stac na zle wydane pieniedze. jakiekolwiek, w przedziale od 0 wzwyz.

 

widze ze masz sedana:

jak u ciebie z tylna klapa? schodzi sie przetloczenie z bokami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiele osob pisze o szumach przy lusterkach, uszczelkach, o kwasach w elektronice, o tylnym zawiasie.

 

Polecam zajrzeć na forum innych marek. Np. BMW 5er z początku produkcji było dużo bardziej awaryjne. BMW 3 jest droższe niż Passat i szumi bardziej. Trzeba też pamiętać, że na forum piszą ci, którym się coś zepsuło. Jeśli wszystko działa to po prostu ludzie jeżdżą i nie zaglądają na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak u ciebie z tylna klapa? schodzi sie przetloczenie z bokami?
możesz wyjaśnić o co dokładnie chodzi, może zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, co bys nie kupil to znajda sie powody do narzekan:), dzisiaj bylem w serwisie bo wymieniali mi opone, na jezdzie probnej z wylaczonym radiem dalo sie slyszec dzwieki tak jakby swierszczenie, gosc stwierdzil, ze to od szyberdachu, przesmarowal, i ustalo, cisza. Ja tego nie slyszalem wczesniej, bo zawsze slucham radia:) Jest tak z wieloma rzeczami, ze zaczynamy na cos zwracac uwage jak ktos nam to wskaze:), ja czerpie radosc z jazdy tym samochodem ( jak na razie ), kupilem go swiadomie, majac juz B7, przegladajac testy i opisy w internecie, wiedzialem co mnie spotka:) Pewnie, ze zawieszenie powinno byc lepsze, zawsze cos moze byc lepsze:) Konkurencja nie oferuje w tej cenie absolutnie nic lepszego, a samochody, ktore mi sie podobaja sa poza moim zasiegiem:) Jesli chodzi ci o linie na dole klapy bagaznika, to dopiero to zauwazylem jak zwrociles na to uwage:) jest minimlana roznica, ale czy to czasem nie jest tak specjalnie zrobione, tego nie wiem. ale jak bede w serwisie przy jakiejs okazji ( nie mam ich duzo ) to zapytam:)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

linia wytloczenia na klapie na dole jest delikatnie wyzej albo nizej niz na blotnikach. ( zaraz pojde do garazu i zrobie fotke:) ), ale wystarczy lekko nacisnac klape od gory i wszystko zaczyna pasowac idealnie:)IMG_20160603_135418[1].jpg

IMG_20160603_135638[1].jpg

IMG_20160603_135433[1].jpg

IMG_20160603_135549[1].jpg

IMG_20160603_135605[1].jpg

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności