Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

ladny kolor

 

Crimson Red :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kilka obiecanych fotek.

[ATTACH=CONFIG]133230[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133229[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133231[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133232[/ATTACH]

 

Pierwsze auto w białym kolorze które mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Ale 90% przejazdów robię solo więc frajda z jazdy też się liczy, a kanapowaty Passat jej nie zapewnia na tym poziomie co Mazda.

Może passatowi brakuje trochę do e36 na glebie jeśli chodzi o "sztywność" ale na pewno nie jest kanapowaty...

Zresztą piszesz o przyjemności z jazdy- spójrz jakie osiągi ma przeciętna M6.

Kupujesz topową benzynę, płacisz tyle co za passata z 2.0 tsi a wyprzedza Cie gość z 1.8 tsi...

Mazda z 2.5 litrową benzyną zaczyna się od 140 tysięcy, jeśli rzeczywiście nie dają rabatów- lipa.

Jeśli chodzi o diesle- Zacharowi wyszło spalanie przy 140 bodajże 10 litrów- na co komu taki diesel?

 

Naprawdę nie zapominajmy, że pod toną gadżetów i designu jest samochód. Zwykłe auto, które ma dobrze jechać i mało spalać.

 

Ale czy brak teleskopu albo cofnięty podłokietnik to lata świetlne?

Na trasie podłokietnik to podstawa. Już klasa D zobowiązuje do tego, żeby auto dobrze sprawowało się w podróży.

 

3. Lane Assist powinni montować w każdym aucie - przynajmniej mistrzowie kierownicy nauczyliby się używać migaczy podczas zmiany pasa.

System przy próbie zmiany pasa bez użycia migaczy daje wyraźnie do zrozumienia, że auto ma zostać na obecnie używanym pasie. Wystarczy włączyć migacz i zmiana pasa odbywa się bezproblemowo.

Swoją droga to jest aktywne czyli jak puścisz kierę to sam prowadzi w miarę skutecznie?

 

Uwielbiam takie opowieści. Gwarantuję ci że mechanik nie ma pojęcia co mówi. Nie wiedzą tego sprzedawcy, nie wiedzą tego mechanicy.

Gość jest z zarządu VW a tak na co dzień robi jako tajny agent-mechanik ;)

 

Idąc tym tropem to może bezpieczny silnik to 1.4 TSI

Na 1.4 tsi bym uważał. Na wsi rozchodzą się plotki, że 50 tysięcy kilometrów i silnik eksploduje. W końcu w takim dużym aucie 1.4? Z takiego silniczka nawet te 150 koni?! Nie ma szans, żeby to pożyło dłużej niż 3 lata ;)

 

Co do rysy to sprawa załatwiona, generalnie musiałem okulary ściągnąć żeby coś dostrzec.

Sprawdź mocnym źródłem światła (np. flash w telefonie) czy nie masz hologramów i rys. Sprawdzałeś czujnikiem grubości lakieru czy coś robili?

Widziałem jak potrafi z salonu wyjść auto, które właśnie miało skazy na lakierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tylko doplacac 5k za inne zderzaki i niebieskie zaciski slabo. Wole pozostac przy oryxie na Veronach latem a na zime wpadna Ozety Omnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdź mocnym źródłem światła (np. flash w telefonie) czy nie masz hologramów i rys. Sprawdzałeś czujnikiem grubości lakieru czy coś robili?

Widziałem jak potrafi z salonu wyjść auto, które właśnie miało skazy na lakierze.

 

Sprawdziłem. klęczałem przy tym dobrą chwilę. To nawet nie jest rysa, tylko uderzenie punktowe. wyglądało to podobnie jakby ci kamyk spod nadjeżdżającego samochodu uderzył w błotnik. Oczywiście można zażądać wymiany drzwi na nowe. Ale po moich na prawdę dokładnych oględzinach pod każdym kątem i mocnym źródłem światła nie widzie uzasadnienia. Mimo tego sprzedawca zachował się na prawdę fair, trochę mnie to zdziwiło jak to zobaczyłem bo trzeba wiedzieć gdzie szukać i trochę zmrużyć oczy z odległości 10 cm żeby to dostrzec. Samochód, dobrą godzinę weryfikowaliśmy pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Dodatkowo dostałem satysfakcjonującą rekompensatę. Klamka jest również delikatnie - niezauważalnie punktowo zarysowana ale to do polakierowania jako oddzielny element.

 

Jeszcze jest jedna rzecz. Samochód zamawiałem 20 marca, czyli zgodnie z cennikiem 2015. Co ciekawe mam w samochodzie funkcje wyboru trybu jazdy - sport, eco, comfort i individual ( manualna skrzynia), a z tego co pamiętam ta funkcja jest standardem dla wersji highline ale dla cennika 2016..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją droga to jest aktywne czyli jak puścisz kierę to sam prowadzi w miarę skutecznie?

Tak prowadzi sam bez większych problemów. Nie można jednak na dłuższy okres puścić kierownicy, gdyż pojawi się komunikat aby przejąć kontrolę. Ale spokojnie można puścić kierownicę i np. otworzyć butelkę itp.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a z tego co pamiętam ta funkcja jest standardem dla wersji highline ale dla cennika 2016.

Nie dla cennika 2016 a dla MJ2016 - modelu rocznikowego 2016. W VW nowy model rocznikowy oznacza auta wybudowane bodajże od KW22/15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
modelu rocznikowego 2016

Roku modelowego 2016 ! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie czuć jakąkolwiek różnice w poszzególnych trybach przy manualnej skrzyni? Domyślam się że zmienia się jedynie lekko praca silnika, układ kierowniczy i zawieszenie pozostają bez zmian. Zgadza się?

 

Sprawdziłem. klęczałem przy tym dobrą chwilę. To nawet nie jest rysa, tylko uderzenie punktowe. wyglądało to podobnie jakby ci kamyk spod nadjeżdżającego samochodu uderzył w błotnik. Oczywiście można zażądać wymiany drzwi na nowe. Ale po moich na prawdę dokładnych oględzinach pod każdym kątem i mocnym źródłem światła nie widzie uzasadnienia. Mimo tego sprzedawca zachował się na prawdę fair, trochę mnie to zdziwiło jak to zobaczyłem bo trzeba wiedzieć gdzie szukać i trochę zmrużyć oczy z odległości 10 cm żeby to dostrzec. Samochód, dobrą godzinę weryfikowaliśmy pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Dodatkowo dostałem satysfakcjonującą rekompensatę. Klamka jest również delikatnie - niezauważalnie punktowo zarysowana ale to do polakierowania jako oddzielny element.

 

Jeszcze jest jedna rzecz. Samochód zamawiałem 20 marca, czyli zgodnie z cennikiem 2015. Co ciekawe mam w samochodzie funkcje wyboru trybu jazdy - sport, eco, comfort i individual ( manualna skrzynia), a z tego co pamiętam ta funkcja jest standardem dla wersji highline ale dla cennika 2016..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jak odbiorę samochód ... wkrótce :) Ale podejrzewam, że na skrzynie manualną wpływu to nie ma żadnego. Ale będę pamiętał. Po odbiorze napiszę jakie wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ha HA ja także uwielbiam opowieści z cyklu : ktoś mi powiedział .... . Wszak nasi mechanicy wszystko wiedzą najlepiej ...nie :)

 

zwłaszcza po gwarancji

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem. klęczałem przy tym dobrą chwilę. To nawet nie jest rysa, tylko uderzenie punktowe. wyglądało to podobnie jakby ci kamyk spod nadjeżdżającego samochodu uderzył w błotnik. Oczywiście można zażądać wymiany drzwi na nowe. Ale po moich na prawdę dokładnych oględzinach pod każdym kątem i mocnym źródłem światła nie widzie uzasadnienia. Mimo tego sprzedawca zachował się na prawdę fair, trochę mnie to zdziwiło jak to zobaczyłem bo trzeba wiedzieć gdzie szukać i trochę zmrużyć oczy z odległości 10 cm żeby to dostrzec. Samochód, dobrą godzinę weryfikowaliśmy pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Dodatkowo dostałem satysfakcjonującą rekompensatę. Klamka jest również delikatnie - niezauważalnie punktowo zarysowana ale to do polakierowania jako oddzielny element.

 

Jeszcze jest jedna rzecz. Samochód zamawiałem 20 marca, czyli zgodnie z cennikiem 2015. Co ciekawe mam w samochodzie funkcje wyboru trybu jazdy - sport, eco, comfort i individual ( manualna skrzynia), a z tego co pamiętam ta funkcja jest standardem dla wersji highline ale dla cennika 2016..

Ja zamawiałem na początku marca i ostatnio podano mi termin 43 tydzień ze względu na grafitowe dartfordy i AID. Widzę, że Ty masz takie felgi, więc to chyba ściema. Może tylko AID tak opóźnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka obiecanych fotek.

[ATTACH=CONFIG]133230[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133229[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133231[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133232[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133233[/ATTACH]

 

R-Line

 

Czy zderzak przedni twojego wymarzonego B8 jest inny od standardowego HL?, ma takie ciemne wstawki przy halogenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zamawiałem na początku marca i ostatnio podano mi termin 43 tydzień ze względu na grafitowe dartfordy i AID. Widzę, że Ty masz takie felgi, więc to chyba ściema. Może tylko AID tak opóźnia?

 

Z tego co wiem, to Dartfordy opóźniają o 2m-ce .. AID również. To w jakim terminie samochód dotarł do salonu, to raczej jest zasługa mojego sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest jedna rzecz. Samochód zamawiałem 20 marca, czyli zgodnie z cennikiem 2015. Co ciekawe mam w samochodzie funkcje wyboru trybu jazdy - sport, eco, comfort i individual ( manualna skrzynia), a z tego co pamiętam ta funkcja jest standardem dla wersji highline ale dla cennika 2016..

 

masz guzik wyboru profilu na tunelu srodkowym czy wyboru dokonuje sie z "radia"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zderzak przedni twojego wymarzonego B8 jest inny od standardowego HL?, ma takie ciemne wstawki przy halogenach.

 

R-Line ma zupełnie inny przedni zderzak, wszystkie wstawki w czarnym połysku.

[ATTACH=CONFIG]133240[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś już chyba kiedyś tu o tym pisał, ale nie mogę namierzyć; jak wygląda działanie automatycznego tempomatu (ACC) przy ręcznej skrzyni biegów? Komputer każe nam zmieniać biegi? Czy korzystanie z tej skrzyni z ręczną skrzynią biegów zdaje egzamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R-line w Polsce kupowany pod zamówienie ? p.s. coś szybko biorąc pod uwagę że w cenniku pojawił się dopiero co ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz guzik wyboru profilu na tunelu srodkowym czy wyboru dokonuje sie z "radia"?

Guzik umiejscowiony w/na tunelu środkowym koło lewarka :)

Edytowane przez Enduan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, ktoś już chyba kiedyś tu o tym pisał, ale nie mogę namierzyć; jak wygląda działanie automatycznego tempomatu (ACC) przy ręcznej skrzyni biegów? Komputer każe nam zmieniać biegi? Czy korzystanie z tej skrzyni z ręczną skrzynią biegów zdaje egzamin?

 

Aktywny tempomat - fajna sprawa. Włączasz i auto samo przyspiesza i zwalnia w zależności od prędkości zadanej i warunków przed Tobą. Na wyświetlaczu ( AID) masz pokazane o ile prędkość zadana odstaje od bieżącej. Im różnica jest większa - auto dynamiczniej reaguje ( hamuje lub przyspiesza). Zarówno w przypadku hamowania i przyspieszania auto sugeruje przejście na inny bieg ( np 5>6 na wskaźniku obrotomierza, ale robi to normalnie również bez aktywnego ACC ) . W przypadku zejścia do prędkości 1000obr/min (150TDI) auto wyświetla napis "Prędkość obrotowa" piszczy i dezaktywuje ( nie wyłącza) tempomatu. Wrócić do zapamiętanej prędkości można przyciskiem z kierownicy. Nie włączysz tempomatu poniżej 30 km/h bo dostaniesz komunikat - prędkość zbyt niska. Na sprzęgle wyhamuje gdzieś do 20-30km/h i pod koniec pokaże dużą czerwoną ikonę o tym, że należy nacisnąć pedał hamulca. Jazda z włączonym ale nie aktywnym tempomatem pokazuje ikony na AID - niebezpieczeństwo kolizji jak jesteś za blisko i wykryty pojazd przed Tobą. Co ciekawe jak szybko dojeżdżasz do wolnego auta na pasie lub ktoś Ci się właduje przed maskę, to auto gwałtownie hamuje. Jak włączysz migacz - auto odpuszcza hamowanie pozwalając na manewr wymijający. Jeśli normalnie Passat uspokaja to jazda na ACC rozleniwia aż za bardzo. Może na autostradzie będzie więcej adrenaliny bo prędkość większa. W każdym bądź razie na pewno powinno być mniej dziur na wycieraczce pod pedałem przyspieszenia :-)

Edytowane przez cayugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze dodać, że naciśniecie pedału hamulca dezaktywuje tempomat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności