Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na tym forum, choć śledzę od dawna ten wątek. Od marca jeżdżę passatem B8 z silnikiem 1.4 tsi 125 km i jestem pod ogromnym wrażeniem stosunku osiągów do spalania tego silnika i oczywiście do ceny jaką zapłaciłem za ten samochód w porównaniu z osobami, które wybrały mocniejsze wersje silnikowe. Wcześniej jeździłem golfem V 1.4 tsi 140 km. Zatem teoretycznie przesiadłem się do wolniejszego auta. Jednak w praktyce zupełnie tego nie zauważyłem. Auto jest odpowiednio dynamiczne (poniżej 10 s do 100 km/h i V max pow. 200 km/h)i brak stresu przy wyprzedzaniu a spalenie pokazuje na poziomie 5.5 l/100 km (trasa) i w mieście w korkach 6,5 l/100 km. Największe spalanie jakie osiągnąłem to 7 l/100 km. Na baku pokonuję 1000 km. Przyznam się, że bałem się trochę zakupu tego silnika, ale dziś wiem, że to był dobry wybór. Jak zamawiałem tego passata z benzyn był do wyboru tylko 1.4 tsi 125 i 150 km (różnica była spora ok 6000 zł., a 1.8 tsi brak było w ofercie). Przekonało mnie to, że ten model passata z tym silnikiem waży 1367 kg co oznacza że jest porównywalny do golfa 7 kombi oraz do vw jetty, a tam ten silnik daje radę i jest często wybierany przez nabywców. Przedłużyłem oczywiście gwarancję do 5 lat, aby spać spokojnie, choć myślę że ten silnik nie jest obarczony dużym ryzykiem po zmianie z łańcucha na pasek(moim zdaniem 1.4 tsi 150 km oraz 1.8 tsi jest bardziej ryzykowny) Poza tym d jakiegoś czasu już jeździ w golfach i podobno nic się nie dzieje. Co do komfortu jazdy to jest bardzo cicho nawet przy prędkości 160 -180 km/h. Generalnie polecam to auto i ten silnik. Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników B8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok 11l/100km

 

A B8kowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy oprócz tego nieszczęsnego stukania i rezonujących drzwi z tyłu są jakieś niedociągnięcia w spasowaniu materiałów?

 

Poza tymi defektami wszystko gra :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,w związku z zamiarem kupna b8 ,mam pytanie , może ktoś z was też to rozważał ,mianowicie . W moich planach był zakup b8 190km tdi ,ale przez ten cały Ad Blue, i całe te dolewki , brak pewnośći co w zimie jak tak przyciśnie -20, pomyślałem o zakupie wrsji 150km i po gwarancji (albo i wcześniej) wymienić turbo na to z 190km i zrobić nową mape. Będzie 190 i zero problemów z Ad Blue,a cenowo to powinno wyjść nawet taniej niż różnica w cenie między 150km a 190km . Co o tym myślicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam, ponieważ pewnie po nowym roku będziemy szukać samochodu do firmy, który jeździ wokół komina + trochę tras (max. 15- 20kkm/rocznie)

i tak pomyślałem, że może jakieś przyzwoite pieniądze możnaby wyrwać Passka 1.4 TSI 125KM. W sumie na miasto rakieta byc nie musi, a w trasie pewnie do tych 150-160 się na luzie rozpędzi, spalając przy tym przyzwoicie (z tego co piszą koledzy). Jak się taki silnik sprawuje w sprincie 0-100km/h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja zapytam, ponieważ pewnie po nowym roku będziemy szukać samochodu do firmy, który jeździ wokół komina + trochę tras (max. 15- 20kkm/rocznie)

i tak pomyślałem, że może jakieś przyzwoite pieniądze możnaby wyrwać Passka 1.4 TSI 125KM. W sumie na miasto rakieta byc nie musi, a w trasie pewnie do tych 150-160 się na luzie rozpędzi, spalając przy tym przyzwoicie (z tego co piszą koledzy). Jak się taki silnik sprawuje w sprincie 0-100km/h?

 

4 posty wyżej Maciuś opisuje swoje 1,4 125KM chyba wyczerpująco ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, przegapiłem. Napiszę PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza próba, warunki słabe, myślę, że wynik będzie o wiele lepszy przy idealnych warunkach ;-)

[video=youtube;5MFzY-_7a44]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie widziałem swoje auto.

[ATTACH=CONFIG]132535[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]132536[/ATTACH]

 

Niestety odbiór w następnym tygodniu, gdyż trzeba wymienić przednią szybę :wsciekly

[ATTACH=CONFIG]132537[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby mieli szybę... bo jest mega problem z częściami do B8... tak jak z samymi samochodami... trzymam kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety odbiór w następnym tygodniu, gdyż trzeba wymienić przednią szybę

 

Jechałeś na odbiór z jakimś fachowcem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oby mieli szybę... bo jest mega problem z częściami do B8... tak jak z samymi samochodami... trzymam kciuki!

Szyba ma być w ciągu 7 dni. Mam nadzieję.

 

a czemu wymienic

Uszkodzona jest lewa wycieraczka. Prawdopodobnie wycieraczki włączyły się podczas transportu i jedna z nich porysowała szybę. Rysa długości ok. 30cm, szerokość ok 5cm. Auto w tym stanie nie nadaje się do odbioru.

 

echałeś na odbiór z jakimś fachowcem?

Nie. Siedzę w tej branży i wiem na co mam zwracać uwagę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakieś kiepskie tłumaczenie z tymi wycieraczkami , to tylko żle swiadczy o elektronice , za chwile auto samo odpali i odjedzie . Jak może coś się włączyć podczas transportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak może coś się włączyć podczas transportu.

Podczas transportu ktoś musi autem wjechać na lawetę samochodową, czy kolejową, a później z niej zjechać. Jeżeli wycieraczki ustawione były na auto i padał deszcz to efekt będzie taki jak widać na załączonym obrazku.

W wycieraczce brakuje gumy i to jest ewidentna wina VW:

[ATTACH=CONFIG]132542[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak jak by byla guma to nic by sie nie stalo a kontrola jakosci gdzie byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczas transportu ktoś musi autem wjechać na lawetę samochodową, czy kolejową, a później z niej zjechać. Jeżeli wycieraczki ustawione były na auto i padał deszcz to efekt będzie taki jak widać na załączonym obrazku.

W wycieraczce brakuje gumy i to jest ewidentna wina VW:

[ATTACH=CONFIG]132542[/ATTACH]

 

Oby bylo tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrola jakości widzę szwankuje - u mnie nie pali się jedno pokrętło nawiewu... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, właśnie odebrałem swojego B8. Na liczniku nabite aż 6 km ;) Auto nawet zatankowane na lekko ponad 100 km co mnie zdziwiło bo zazwyczaj to ledwo do stacji starcza. Nie obyło się bez kłopotu oczywiście, jakieś błędy elektroniki wyświetlały się na wyświetlaczu ale podobno zapomnieli jednej rzeczy zrobić i auto w ekspresowym tempie poszło do serwisu :)

Za 10 min było gotowe.

Na samochód czekałem równy tydzień od zamówienia ale to dlatego, że brałem co było i nie wybrzydzałem bo nie miałem zamiaru czekać minimum 3 miesiące. Przez to poszedłem na pewne kompromisy ale co zrobić jak się jest w gorącej wodzie kąpanym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności