Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Dach: do 100kmh jest spoko, potem hałas i ogólnie nie polecam.

 

Masz kombi czy sedana?

Hałas jest przy zamkniętym dachu?

Dlaczego "ogólnie nie polecasz" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji - może się komuś przyda:

 

https://www.fueleconomy.gov/feg/bymodel/bymakemodelNF.shtml

 

Testy amerykańskiej EPA, nieco bardziej realistyczne niż europejskie pomiary spalania. Wyniki pokrywają się z podawanymi na forum. Wyniki dla Diesli, khekhm, tylko dla starszych lat modelowych (i amerykańskiego odpowiednika B7).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

A z ciekawości - dlaczego Twoim zdaniem TDI ma sens tylko z automatem?

 

Dziki na co odpowiedziałeś??? Twoja odpowiedź jest dla mnie czysta i klarowna. Myślę ,że większość formułowiczów odebrała Twój przekaz tak jak ja. Może rozwiniesz swą myśl. Co poeta miał na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości - dlaczego Twoim zdaniem TDI ma sens tylko z automatem?

 

Bardzo mały zakres użytecznych obrotów. Jazda po mieście to ciągła zmiana biegów. I ta powszechna opinia że diesel jest "elastyczny". Nie jest elastyczny, wystarczy porównać go do turbo benzyny w całym zakresie obrotów. W klekocie maks moc masz przy ok 3500, powyżej to już przeciąganie. W benzyniaku ciągnie do odcinki przy 7000rpm. Wystarczy porównać ile trzeba zmian biegów by przyspieszyć sprawnie 50-150. W TSI zrobisz to na jednym biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz kombi czy sedana?

Hałas jest przy zamkniętym dachu?

Dlaczego "ogólnie nie polecasz" ?

 

Kombi.

 

Hałas przy otwartym :-) Powyżej 100 szumi wiatr, a powyżej 160 wszystko ;-)

 

Ogólnie polecam (źle mi sie wyedytowało z komórki, przepraszam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi.

Hałas przy otwartym :-) Powyżej 100 szumi wiatr, a powyżej 160 wszystko ;-)

QUOTE]

 

Powyżej 100 i powyżej 160 to przy otwartym dachu?

A jak jest przy zamkniętym?

Mam otwierany dach w B6 ale mam sztywną zasłonę i przy zamkniętym dachu chyba jest trochę głośniej niż bez dachu.

Jak odsunę twardą zasłonę to jest głośniej (czyli szklany dach nawet zamknięty daje większy hałas.

W B8 chyba jest lekka (materiałowa) zasłona.

Jest różnica (przy zamkniętym dachu) zasłona odsunięta i zasunięta ?

 

Mam szklany dach i polecam ;-)

Edytowane przez d7d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już swój konfig (Variant HL 1.8TSI manual + DPro) i zastanawiam się nad dodaniem jednej rzeczy jeszcze tak do 2k zł.

Aktualnie wydaje mi się, że najsensowniej byłoby dołożyć do Active Info Display, bo jednak z tym obcujemy najwięcej i samochód inaczej się odbiera (przyjemniej?).

Co ewentualnie wybralibyście w cenie do ~2000zł?

AID? Kamera cofania? Keyless? Pzzyciemniane szyby? Coś innego?

 

Wcześniej poważnie zastanawiałem się nad 18stkami Dartford, jednak 3900 to już za dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Keyless

2. Kamera cofania

3. Przyciemniane szyba lub AID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam już swój konfig (Variant HL 1.8TSI manual + DPro) i zastanawiam się nad dodaniem jednej rzeczy jeszcze tak do 2k zł.

Aktualnie wydaje mi się, że najsensowniej byłoby dołożyć do Active Info Display, bo jednak z tym obcujemy najwięcej i samochód inaczej się odbiera (przyjemniej?).

Co ewentualnie wybralibyście w cenie do ~2000zł?

AID? Kamera cofania? Keyless? Pzzyciemniane szyby? Coś innego?

 

Wcześniej poważnie zastanawiałem się nad 18stkami Dartford, jednak 3900 to już za dużo...

 

Felgi czy folie na szyby zawsze możesz zrobić pózniej. Z wymienionych rzeczy najbardziej przydatna wydaje sie kamera cofania.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kombi.

Hałas przy otwartym :-) Powyżej 100 szumi wiatr, a powyżej 160 wszystko ;-)

QUOTE]

 

Powyżej 100 i powyżej 160 to przy otwartym dachu?

A jak jest przy zamkniętym?

Mam otwierany dach w B6 ale mam sztywną zasłonę i przy zamkniętym dachu chyba jest trochę głośniej niż bez dachu.

Jak odsunę twardą zasłonę to jest głośniej (czyli szklany dach nawet zamknięty daje większy hałas.

W B8 chyba jest lekka (materiałowa) zasłona.

Jest różnica (przy zamkniętym dachu) zasłona odsunięta i zasunięta ?

 

Mam szklany dach i polecam ;-)

 

To jeszcze raz: przy zamkniętym dachu oraz zasłoniętej żaluzji jest cicho.

 

Przy otwartym dachu jest ok tak do 100 km/h. Potem głośno.

 

Powyżej 160 km/h u mnie to w ogóle jest głośno, także z zamkniętym dachem: hałas z silnika, od opon, wiatru itd.

 

Jeszcze dwa małe szczegóły, żebyś potem sie nie dziwił: w B8 otwarcie dachu wymusza otwarcie żaluzji (nie we wszystkich autach tak jest). Tak wiec jak sie otworzy dach, to słońce swieci prosto w czachę. Po drugie: w my17 a we wcześniejszych rocznikach po updacie nie ma możliwości zamknięcia dachu kluczykiem.

Edytowane przez Macmaciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując kwestię dodatku za 2k zł.

Keyless jak sprawdzałem to tylko brak potrzeby klikania kluczyka do otwierania / zamykania auta, bo w standardzie nie ma "stacyjki". Czyli raczej keyless jest na końcu listy.

Szyby, koła to fakt, można zrobić / kupić później...

Pozostaje AID kontra kamera cofania.

Czy faktycznie mając czujniki używacie kamery cofania i jest ona realnie użyteczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kamerę cofania w A6 C7.Fajna sprawa.....ale w b8 już jej nie zamówiłem. Dla mnie zbędny wydatek. AIDS dla mnie ważniejszy. Fajny gadżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam inne zdanie.

 

AID zamienia klasyczne zegary - tj masz w zasadzie funkcjonalność podobna tylko nowocześniej. Bajer. DP da ci dobry widok navi, wystarczy

 

Kamera dodaje ci cos nowego - komfort kamery jest świetny, parkowanie jest zdecydowanie prostsze, cofanie łatwe.

 

Innymi słowy - nie kupiłbym passka Varianta bez kamery. A bez AID tak.

(dodam tylko że ja zamówiłem jedno i drugie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! :help

 

Po pogorszeniu warunkow finansowania w Skodzie, poważnie zastanawiam się nad zmiana ze Skody Superb 220KM na Passata, cena ok. max 155K po rabatach, jako ze nie chce zamawiać nowej konfiguracji będę szukał sztuki od "reki" .

 

Na ile aktualnie mogę liczyć , jesli chodzi o rabaty ?? Finansowanie: kredyt easy drive dla osoby fiycznej, macie może jakis kontakt do konkretnego salonu, gdzie warto kupic ?? :help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Superbie zakładam, że miałeś wersję L&K, a Passat w identycznej konfiguracji wychodzi około 10% drożej, więc wyposażenie lub silnik będą gorsze. Jakbyś poczytał forum to rabaty na Passata to jakieś 7-10%. Jeśli chodzi o wersje benzynowe na miejscu to ja widziałem ich najwięcej w Poznaniu na Krańcowej ale ja jestem z Polski północno-zachodniej, więc nie wiem jak sytuacja wygląda na drugim końcu kraju. Rabaty też dają dość dobre choć ostatecznie nie kupiłem tam auta bo dostałem podobną ofertę w swoim mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pogorszeniu warunkow finansowania w Skodzie, poważnie zastanawiam się nad zmiana ze Skody Superb 220KM na Passata, cena ok. max 155K po rabatach, jako ze nie chce zamawiać nowej konfiguracji będę szukał sztuki od "reki" .

 

Z placu po rabacie jak ma wyjść 155, to masz katalogowo 170~180 jakieś. 220 PS na pewno sie w tym zmieści. Pytanie, ile takich aut siedzi u dealerów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Superbie zakładam, że miałeś wersję L&K, a Passat w identycznej konfiguracji wychodzi około 10% drożej, więc wyposażenie lub silnik będą gorsze. Jakbyś poczytał forum to rabaty na Passata to jakieś 7-10%. Jeśli chodzi o wersje benzynowe na miejscu to ja widziałem ich najwięcej w Poznaniu na Krańcowej ale ja jestem z Polski północno-zachodniej, więc nie wiem jak sytuacja wygląda na drugim końcu kraju. Rabaty też dają dość dobre choć ostatecznie nie kupiłem tam auta bo dostałem podobną ofertę w swoim mieście.

z tym droższym Passatem to juz nie jest tak oczywiste :D passat highline 220 KM - 142K, superb LK 220KM -> 151k ... +nappa, nawigacja pro i mamy tyle samo :) . Ogólnie w lodzi jest jakaś masakra Pan z salonu jak pytałem kiedyś to mowi max Parę procent i ze wiecej po prostu jest to niemozliwe. :D .

 

 

Z placu po rabacie jak ma wyjść 155, to masz katalogowo 170~180 jakieś. 220 PS na pewno sie w tym zmieści. Pytanie, ile takich aut siedzi u dealerów...

 

to byloby rewelacyjnie, ale jakos nie widzę aż takich upustów jak patrze na otomoto... mam nadzieje, ze fakt ze brałbym jako easy drive - nie stawia mnie w jakimś gorszym świetle jeśli chodzi o możliwości rabatowania...

 

W skodzie odwalili straszna fuchę, został zmieniony wkład własny z 20% na 25% aby mieć ratę 1% wartości auta .... w moim przypadku jest to -8000zl w plecy ....... czyli tak jak bym kupil aute za cenę katalogowa + 1 procent :D

Edytowane przez sabrinq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passat highline 220 KM - 142K, superb LK 220KM -> 151k ... +nappa
Ale Passat Highline to raczej odpowiednik wersji "Style" w Superbie. Do HL musiałbyś jeszcze dołożyć pakiet drogowy, siedzenia, zimowy, audio itp. aby zrównać wyposażenie i wtedy wyjdzie drożej. Jeśli nie potrzebujesz części z tego wyposażenia to w Passacie możesz wybrać to co potrzebujesz i pewnie zmieścisz się w budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ! :help

 

Po pogorszeniu warunkow finansowania w Skodzie, poważnie zastanawiam się nad zmiana ze Skody Superb 220KM na Passata, cena ok. max 155K po rabatach, jako ze nie chce zamawiać nowej konfiguracji będę szukał sztuki od "reki" .

 

Na ile aktualnie mogę liczyć , jesli chodzi o rabaty ?? Finansowanie: kredyt easy drive dla osoby fiycznej, macie może jakis kontakt do konkretnego salonu, gdzie warto kupic ?? :help

 

na swojego VW - kredyt easy drive dla osoby fizycznej otrzymałem 18% rabatu ( na pracownika VW tyle się należy tyle, że ja nim nie jestem ale można taki rabat załatwić, jak chcesz wiedzieć więcej to daj znać na PW).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 5 sierpnia jak będę mial zaświadczenia z pracy, śmiało mogę składać wniosek kredytowy i szukam konkretnego egzemplarza.

@dandi brzmi troche niewarygodnie ale wyslalem priv :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skodzie odwalili straszna fuchę, został zmieniony wkład własny z 20% na 25% aby mieć ratę 1% wartości auta .... w moim przypadku jest to -8000zl w plecy ....... czyli tak jak bym kupil aute za cenę katalogowa + 1 procent :D

 

Porównałem właśnie ofertę i dla 200kPLN, 10%, 36mies, 30tys przebiegu masz:

VW: 2448

Skoda: 2342

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porównałem właśnie ofertę i dla 200kPLN, 10%, 36mies, 30tys przebiegu masz:

VW: 2448

Skoda: 2342

 

moje parametry: 48 miesięcy, przebieg 20k , kwota powiedzmy zostawmy te 200k,

 

Passat przy 20% wkładzie= rata 1 procent wartości 2000zl

Superb musi mieć 25% aby była taka sama rata teraz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności