Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

121565a85f4530edddc6cb2a00fb6d81.jpg

Kolejny test na niemieckiej autostradzie, myślę że zegar spoko do zamknięcia, a instrukcja podaje 238km/h ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o głośność to mam pytanie odnośnie opon, które są standardowo dostępne przy 18 i 19 calach czyli ContiSportContact 5.

Czy to tylko ja miałem takie odczucie przy jeździe próbnej, że są one dosyć głośne?

Planuję zakupić komplet opon letnich do drugich felg 18 calowych ( 17 które będą fabrycznie wezmę na zimę). Czy macie jakieś doświadczenia z innymi oponami klasy premium, które są bardziej ciche i zapewniają równie dobre prowadzenie?

Zastanawiam się nad Dunlop Sport Maxx RT, mają bardzo dobre opinie (może oprócz tego, że się szybciej zużywają ale to akurat nie stanowi większego problemu jeżeli faktycznie są ciche i zapewniają świetne prowadzenie).

 

Ja wyjechałem na 19" Pirelkach P7 z salonu, jeszcze nie widziałem żeby ktoś miał Continentale na Veronach? W ogóle nie narzekam w nich na hałas toczenia.

@ml000: a ty jakie masz kapcie w swoim nowym nabytku?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kolejny test na niemieckiej autostradzie, myślę że zegar spoko do zamknięcia, a instrukcja podaje 238km/h

no ładnie :) ja doszedłem do 230 i odpuściłem, choć szedł by dalej, ale nie mam doświadczenia przy tego rodzaju prędkościach. Pole widzenia tak się zwęża, że jeszcze biorąc pod uwagę "te niemieckie autostrady" gdzie dużo Polaków jeździ to naprawdę strach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
121565a85f4530edddc6cb2a00fb6d81.jpg

Kolejny test na niemieckiej autostradzie, myślę że zegar spoko do zamknięcia, a instrukcja podaje 238km/h ;-)

 

Ładnie zapier... :D

Chyba bym się bał o żywotność silnika przy takich obrotach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
121565a85f4530edddc6cb2a00fb6d81.jpg

Kolejny test na niemieckiej autostradzie, myślę że zegar spoko do zamknięcia, a instrukcja podaje 238km/h ;-)

A od kiedy na niemieckiej autostradzie jest ograniczenie do 140 :jupi ?

A moj dalej stoi w sytstemie na pazdziernik.

Nie wiem czy zauwazyliscie ze wszedl do polskiego cennika r line pakiet zewnetrzny i nowy wzor 18ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładnie zapier... :D

Chyba bym się bał o żywotność silnika przy takich obrotach :P

 

Nie jeżdzę tak na codzień i na czerwone nawet nie wszedł ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A od kiedy na niemieckiej autostradzie jest ograniczenie do 140 :jupi ?

Jakiś błąd komputera ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No Panowie odebrane 2.0 tsi. Wszystkie gadżety są super !!!!

Ale wisienka na torcie to dźwięk z pod maski, rewelacja !!!, niejedna V6 gorzej brzmi.

[ATTACH=CONFIG]132553[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]132554[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]132555[/ATTACH]

 

:blink impreza w pełni, widać po zdjęciach :tankujemy:

[ATTACH=CONFIG]132556[/ATTACH]

Ooo Kolego piękna bestia..:ok gratulacje.tylko więcej fotek poproszę najlepiej z każdej strony bo zdecydowany już jestem tylko kolor zostaje a ta biel robi wrażenie.z tym że ja to 1.8tsi CL więc dużego wyboru w felgach nie mam bo max 17 cal a na twoich stoi idealnie no rewelacja jednym słowem.pozdrawiam i szerokości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jeżdzę tak na codzień i na czerwone nawet nie wszedł ;-)

Czyżby nie miał założonego ogranicznika do 250km/h ? :D To takie nieekologiczne! :P

Tak w ogóle to dziękuję za to ujęcie , gdyż dzięki temu nie będzie mnie już kusiło żeby sprawdzić ile ten silnik potrafi z siebie dać :paker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby nie miał założonego ogranicznika do 250km/h ? :D To takie nieekologiczne! :P

Tak w ogóle to dziękuję za to ujęcie , gdyż dzięki temu nie będzie mnie już kusiło żeby sprawdzić ile ten silnik potrafi z siebie dać :paker

 

Nie ma za co, a test będzie kontynuowany do zamknięcia budzika, ciekawe czy pokaże coś powyżej 260 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny test na niemieckiej autostradzie, myślę że zegar spoko do zamknięcia, a instrukcja podaje 238km/h

 

Prędkość z licznika nie jest równa prędkości wg GPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w piątek odebrałem auto po zabiegu nałożenia powłoki ceramicznej środkiem GYEON Q2 . Cena: 1200 zł brutto.

Efekt - rewelacja, auto błyszczy się dużo bardziej niż wcześniej, powłoka jest śliska, przez 2 dni auto w ogóle nie pobrudziło się.

Polecam wszystkima szczególnie tym, którzy posiadają ciemny lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prędkość z licznika nie jest równa prędkości wg GPS.

 

Jasne, różnica w moim aucie to około 3-5 km/h ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, w piątek odebrałem auto po zabiegu nałożenia powłoki ceramicznej środkiem GYEON Q2 . Cena: 1200 zł brutto.

Efekt - rewelacja, auto błyszczy się dużo bardziej niż wcześniej, powłoka jest śliska, przez 2 dni auto w ogóle nie pobrudziło się.

Polecam wszystkima szczególnie tym, którzy posiadają ciemny lakier.

 

a gdzie robiłes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie robiłes?

S PLUS w Sopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wyjechałem na 19" Pirelkach P7 z salonu, jeszcze nie widziałem żeby ktoś miał Continentale na Veronach? W ogóle nie narzekam w nich na hałas toczenia.

@ml000: a ty jakie masz kapcie w swoim nowym nabytku?

 

identyczne jak Ty Pire.P7

Edytowane przez ml000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki , dzisiaj u nas w firmie przyjechał na testy dla szefowej Lexus NX , powiem Wam kochani ze jak miał bym do wydania jak niektórzy z Was ,prawie 200 tyś to wybrałbym Lexusa NX zaje...., się prezentuje i ten środek cud miód ! Nie braliscie takiego samochodu pod uwagę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z innej beczki , dzisiaj u nas w firmie przyjechał na testy dla szefowej Lexus NX , powiem Wam kochani ze jak miał bym do wydania jak niektórzy z Was ,prawie 200 tyś to wybrałbym Lexusa NX zaje...., się prezentuje i ten środek cud miód ! Nie braliscie takiego samochodu pod uwagę ?

 

Mój egzemplarz B8 cennikowo kosztował nieco ponad 190tyś, ale Lexusa ani żadnej marki premium nie rozważałem za tą kwotę bo moim subiektywnym zdaniem żeby kupić auto premium to trzeba mieć już budżet od 250tyś. Ew. 200tyś za kompakt (AudiA3, Bmw1, Mercedes A)

Dla mnie liczy się wyposażenie (jestem gadżeciarzem) z którego w całości korzystam, musi być ładna felga, wszelkie możliwe sportowe pakiety optyczne, dobry silnik i naprawdę dobra skrzynia automatyczna. To wszystko dostałem w Passacie, bo za te pieniądze miałem wersję praktycznie maksymalnie wyposażoną.

Lexus NX rozpoczyna się od 175 tyś. ale żeby doposażyć go w to Co jest dostępne w Passacie to prawie 250tyś wyjdzie.

Pomijam fakt że potrzebowałem również auta gabarytów klasy średniej z dużym i foremnym bagażnikiem, a tego niestety w autach japońskich rzadko uświadczysz. NX jest krótszy o 13 cm od B8, konsekwentnie rozstaw osi ma krótszy o tyle samo.

 

Moją alternatywą, za równowartość tego co zapłaciłem za Passata było Infiniti Q50 2.0t, bardzo rzadko spotykany samochód na naszych drogach, w przeciwieństwie do Passata. Czuć w nim klasę premium. Świetnie się prowadził, napęd na tył, skrzynia i silnik od Mercedesa. Jedynymi punktami dyskwalifikującymi był właśnie nieforemny bagażnik, podobnie jak w Mazda 6 nadkola bardzo wchodziły w przestrzeń ładunkową, oraz mało miejsca nad głową z tyłu (wożę wysokich pasażerów).

 

Podsumowując, jak by nie było Lexus - piękne auto, zależy od potrzeb użytkownika. Ja wolałem kupić coś niżej pozycjonowanego ale maksymalnie doposażonego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Wszystkich ,

Mam pytanie dnia 01-04-2015 zamówiłem passata 2.0tdi 190 km 4motion fajna sztuka ;) oczywiście sporządziliśmy w salonie zamówienie oraz wpłaciłem zaliczkę . Czas oczekiwania wstępnie na wrzesień długgoooo… i tak kombinuję czy mogę zrezygnować z zamówienia oni oddadzą mi zaliczkę a ja poszukam w necie podobnej sztuki i kupie wcześniej , jak myślicie jest to możliwe ? oddadzą mi zaliczkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z innej beczki , dzisiaj u nas w firmie przyjechał na testy dla szefowej Lexus NX , powiem Wam kochani ze jak miał bym do wydania jak niektórzy z Was ,prawie 200 tyś to wybrałbym Lexusa NX zaje...., się prezentuje i ten środek cud miód ! Nie braliscie takiego samochodu pod uwagę ?

 

Jak dla mnie porównywanie tych dwóch samochodów mija się z celem - ZUPEŁNIE INNA KLASA SAMOCHODÓW.

 

Nawet jakbym miał już porównywać te samochody to:

1. Tak jak wspomniał Szylton - to samo wyposażenie - koszt 250 PLN!

2. Bagażnik - bez porównania na korzyść Passata

3. Wnętrze - więcej miejsca w B8

3. Wygląd - dla mnie za bardzo przekombinowany jest Lexus. Jak ktoś lubi KOSMOSAMOCHODY - OK.

Passat ze swoją sylwetką jest jak dla mnie ponadczasowy i zawsze będzie wyglądał dobrze, a Lexus niekoniecznie.

Wystarczy spojrzeć na starego RX'a. Kiedyś WOW, a dzisiaj.....

A Passat - B5 do dzisiaj wygląda dobrze.

4. Wiecie co zawsze denerwowało mnie w Lexusach.....

Są w nich te same elementy wnętrza co np. w Toyotach. Nie powinno być tak, że w Lexusie za ponad 250 tyś. PLN

włącznik do podnoszenia/opuszczania szyb jest identyczny jak w Toyocie Yaris lub innych modelach Toyoty.

Niech Toyota będzie Toyotą, a Lexus Lexusem. Nie sądzę żeby w Porsche były takie same przełączniki jak w VW.

Jeden koncern, ale rozgraniczenie według mnie musi być.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam Serdecznie Wszystkich ,

Mam pytanie dnia 01-04-2015 zamówiłem passata 2.0tdi 190 km 4motion fajna sztuka ;) oczywiście sporządziliśmy w salonie zamówienie oraz wpłaciłem zaliczkę . Czas oczekiwania wstępnie na wrzesień długgoooo… i tak kombinuję czy mogę zrezygnować z zamówienia oni oddadzą mi zaliczkę a ja poszukam w necie podobnej sztuki i kupie wcześniej , jak myślicie jest to możliwe ? oddadzą mi zaliczkę ?

 

Raczej nie ma takiej możliwości. Podpisując zamówienie zgodziłeś się na takie warunki.

Co innego tak jak w moim przypadku: termin w zamówieniu wpisany na max. 31.05.2015, a samochodu dalej nie ma i będzie dopiero na połowę lipca (jak dobrze pójdzie). Ale ja czekam na samochód z wyposażeniem, które chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie ma takiej możliwości. Podpisując zamówienie zgodziłeś się na takie warunki.

Co innego tak jak w moim przypadku: termin w zamówieniu wpisany na max. 31.05.2015, a samochodu dalej nie ma i będzie dopiero na połowę lipca (jak dobrze pójdzie). Ale ja czekam na samochód z wyposażeniem, które chciałem.

 

Łukasz ja też czekam na wyposażenie takie jakie chciałem ;) hmmm .... ciekawi mnie to moje zamówienie nigdzie na nim niema terminu realizacji !!!!!!!!!!!! a jak dzwoniłem to sprzedawca odpowiedział ze planują na wrzesień i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności