Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgodzę sie z tym, ale ok. :) Jak dla mnie to względy bezpieczeństwa. A softem nie da sie tego ominąć ?

Nawet jesli, to i tak nie moge dokonywać żadnej ingerencji w samochod, wiec nic mi to nie pomoże.

U zachodnich sąsiadów istnieje możliwość zamówienia samochodu z tempomatem do 210 km/h. U nas tego nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam porównanie do 1.4. Tam w wersji 150 KM jest tyle samo nm

jeździłeś demo w DSG czy manual tym 1.4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawislem dzisiaj z handlowcem, daty dalej widnieja w systemie, moja stoi na pazdzierniku.

Z nowych rzeczy dodzedl przelacznik trybow jazdy bez dcc.

Natomiast podobno importer wycwanil sie i teraz w umowach jest zapis ze cena moze ulec zmianie...na mojej takiego zapisu nie ma wiec na pewno nie pozwole sobie zmienic ceny z lutego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam ledy oświetlające przestrzeń w koło drzwi a nie mam pakietu lusterek.

 

[ATTACH=CONFIG]131939[/ATTACH]

 

specyfikacja od handlowca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz swoje mondeo :)

Edytowane przez passacik b8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]131939[/ATTACH]

 

specyfikacja od handlowca :)

 

Możliwości są dwie:

1. w tych specyfikacjach są czasami błędy - pakiet zimowy 2 zawierał kiedyś ogrzewane dysze spryskiwaczy podczas, gdy były one darmowe (chyba nie mylę opcji, ale mogło być to potencjalnie coś innego - w każdym razie coś darmowego było wskazane jako element pakietu)

2. mówimy o różnych oświetleniach przestrzeni. Bo to w lusterkach to są lampki od dołu umieszczone, które oświetlają przestrzeń przy zamkniętych drzwiach; są jeszcze lampki oświetlające przestrzeń jak się otworzy drzwi i te są na pewno w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie

 

Należy się Wam moja relacja.

 

Samochód odebrałem 2 dni temu. zrobiłem dotychczas nim 600 km.

Samochód jest po prostu fantastyczny - wszystkim oczekującym jego od razu mówię, że warto czekaćwiczenia. ..

 

Matteo dzięki za recenzję, pozostaje mi tylko cierpliwie czekać. :) Napisz jakie zużycie paliwa miasto/ trasa i czy skrzynia DSG czasem szarpie , gdzieś czytałem że w korku lubi to robić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie jakie średnie spalanie ?

 

właśnie, właśnie jak wychodzi spalanie miasto/ trasa w normalnym trybie jazdy ?

 

Co do dokładnych danych wolałbym się jeszcze wstrzymać bo silnik jest "na dotarciu" a wiem, że po pewnym czasie spalanie nieco spada (miałem tak w Golfie 1.4 tsi 122 KM).

 

W każdym razie póki co wygląda to tak:

- przy jeździe na tempomacie równiutko 120 km/h na odcinku 30 km spalił 6,8 l

- w mieście w bardzo dużych korkach (dotychczas w zasadzie jeździłem tylko w dużych korkach) wychodziło ok 10 l

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mateusz, powiedz proszę czy miałes jakiś DriveMode włączony, albo AutoHold albo jeszcze StartStop.

Ja też doświadczyłem tej automatycznej jazdy w korkach, ale nie mogę jej powtórzyć. Bo kiedy auto zatrzyma sie już samo i silnik zgaśnie (S/S) to gdy poprzedzający samochód rusza, to fakt mój odpali ale nie rusza się dalej dopóki nie dam lekko gazu i nie zwolnię AutoHolda.

Zastanawiam się gdzie tkwi szkopuł.

 

Tak jak już ktoś inny odpisał to jest prawidłowe zachowanie i mam tak samo. Jeśli zatrzymanie trwa do 3 sekund - samochód sam ruszy. Jeśli dłużej - trzeba go pobudzić wciskając RES albo delikatnie pedał gazu. Mimo tego jednak uważam, że świetnie system ten wspomaga jazdę w korku.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jeździłeś demo w DSG czy manual tym 1.4 ?

 

Prawdę mówiąc jeździłem słabszą wersją tego silnika i w innym aucie ale zakładam, że ten 150 KM w Passacie brzmi pewnie podobnie. Jeździłem Jettą demo 1.4 TSI 125 KM a oprócz tego prywatnie posiadam jeszcze Golfa 1.4 TSI 122 KM.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Matteo dzięki za recenzję, pozostaje mi tylko cierpliwie czekać. Napisz jakie zużycie paliwa miasto/ trasa i czy skrzynia DSG czasem szarpie , gdzieś czytałem że w korku lubi to robić .

 

Spalanie - tak jak napisałem wyżej. Dokładniejsze wyniki podam za jakiś 1000 km.

Co do szarpania - absolutnie nic takiego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak już ktoś inny odpisał to jest prawidłowe zachowanie i mam tak samo. Jeśli zatrzymanie trwa do 3 sekund - samochód sam ruszy. Jeśli dłużej - trzeba go pobudzić wciskając RES albo delikatnie pedał gazu. Mimo tego jednak uważam, że świetnie system ten wspomaga jazdę w korku.

Dzięki za wyjaśnienie :) tak czy inaczej jest to bardzo wygodne ;)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

chciałem podzielić się też negatywnymi wrażaniami związanymi przynajmniej tylko z moim egzemplarzem B8.

Po kilku dniach zacząłem słyszeć takie stuki jak na filmiku (poniżej). Bardzo irytujące. Nie mogę znaleźć ich źródła. W serwisie powiedzieli, że może trzeba go jeszcze wyjeździć tak na 5tyś km, albo poczekac do cieplejszych dni, żeby szystko się ułożyło. Niemniej - jestem niezadowolony :( Czy ktoś doświadczył czegoś podobnego??

 

Jeśli kogoś to zainteresuje to pochwalę się, że odnalazłem w końcu źródło owych stuków. Nie miało to nic wspólnego z podłokietnikiem a z podsufitką i jej częścią przy oknie dachowym. Kiedy dociskam mocniej tą część między daszkiem pasażera a schowkiem na okulary - odglosy ustają. Także jakby ktoś miał coś podobnego - to wskazówka ;) Teraz tylko trzeba wrócić do serwisu i zobaczyć czy coś poradzą...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dla zainteresowanych zamieszczam świeże filmiki z pomiarów hałasu silnika 2.0 TSI na postoju, wewnątrz i na zewnątrz.

Dodatkowo dogłębny wgląd pod ogon i rozmieszczenie tłumików.

[video=youtube_share;nOiLheDANKE]

[video=youtube_share;Qo56Few6Fn0]
Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam juz swoje mondeo :)

 

No i jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4df343a79608b879fc87234d0aa7c2ca.jpg

Takie tam z trasy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4df343a79608b879fc87234d0aa7c2ca.jpg

Takie tam z trasy ;-)

Niezły wynik. A jaki masz przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]132033[/ATTACH]

 

Pochwale sie moim mondkiem tak jak mówiłem daleko mu do passata którego miałem mieć ale po 2 dniach zapoznania się z autem zaczynam dostrzegć plusy w tym fordziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]132033[/ATTACH]

 

Pochwale sie moim mondkiem tak jak mówiłem daleko mu do passata którego miałem mieć ale po 2 dniach zapoznania się z autem zaczynam dostrzegć plusy w tym fordziku

 

trudno nie dostrzegać plusów jak już się kase wydało......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim uważam ze auto wyglada na wieksze optycznie - dłuższe

prowadzenie zdecydowanie na plus

moc na minus bo mialem mieć 180 kucy w Passacie

wyciszenie jest niesamowite nawet ciezko usłyszec kiedy silnik sie włancza na swiatłach

napewno słabsza skrzynia niz w passacie manualna choc i tak jest dobra

mniejszy bagaznik w mondeo ale zato otwiera sie cała klapa z szybą i mozna tam wszystko włozyć

fordy mają zdecydowanie lepsze lakiery kolory - ciekawsze

przyciemnianie szyb też na plus w fordzie

audio lepsze w passacie

ogólne wykończenie tez lepsze w passacie - bardziej dostojne

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

no na minus to to ze nie mozna rejestracji z ramką na przód załozyc bo producent zabrania i tak chamsko sie blache przykręca

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

acha spalanie mnie dobija miało byc około 7 /100 a jest około 11/100 przy normalnej jeździe silnik 1.5 160km benz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to w trasie spalanie w trasie bedzie mniejsze. W Wawie realnie to jest 9,5-10,5l.

Z drugiej strony ile bedzie spalał 1.8 TSI? Chyba dość podobnie.

Edytowane przez Krycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja jeszcze dołożę z autostrady niemieckiej.

 

[ATTACH=CONFIG]132046[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f272a6e6d71d86bbd74659c5f7049835.jpg

Tak wyszło na koniec i nikt mnie nie wyprzedził ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niezły wynik. A jaki masz przebieg?

 

W tej chwili 7 tyś z kawałkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności