Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę Ci tylko powiedzieć kilka moich spostrzeżeń odnoście tego silnika ale w manualu, bo takim jechałem....

 

Dzięki wielkie matteo84 , tak mało jest informacji dotyczącej tego silnika że każda opinia jest pomocna. Ja po kilku samochodach z silnikiem diesla , przesiadam się na benzynę , najważniejsze dla mnie to cisza ! i DSG :) . Jak dostaniesz swojego Passata to będę "mega" wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia . Swojego odbieram po 41 tygodniu , nie wiem czy się śmiać czy płakać :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie matteo84 , tak mało jest informacji dotyczącej tego silnika że każda opinia jest pomocna. Ja po kilku samochodach z silnikiem diesla , przesiadam się na benzynę , najważniejsze dla mnie to cisza ! i DSG :) . Jak dostaniesz swojego Passata to będę "mega" wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia . Swojego odbieram po 41 tygodniu , nie wiem czy się śmiać czy płakać :))

 

Od przyszłego tygodnia będę miał okazję od czasu do czasu jeździć Passatem 1.8 TSI z DSG jako pasażer, więc mogę zdać relację z punktu widzenia pasażera i przekazać informacje od kierowcy. Mam bezpośrednie porównanie do Mazdy 6 2.0 (165 KM w manualu), Hondy Accord 2.0 (155 KM w manualu). Liczę, że z racji turbo i nieco większej mocy będzie nieco dynamiczniejszy od wymienionych wyżej Mazdy i Hondy.

 

Na coś konkretnego zwrócić uwagę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od przyszłego tygodnia będę miał okazję od czasu do czasu jeździć Passatem 1.8 TSI z DSG jako pasażer, więc mogę zdać relację z punktu widzenia pasażera i przekazać informacje od kierowcy. Mam bezpośrednie porównanie do Mazdy 6 2.0 (165 KM w manualu), Hondy Accord 2.0 (155 KM w manualu). Liczę, że z racji turbo i nieco większej mocy będzie nieco dynamiczniejszy od wymienionych wyżej Mazdy i Hondy.

 

Na coś konkretnego zwrócić uwagę?

 

Wg danych technicznych wymienione przez Ciebie auta mają takie przyspieszenia:

Passat 1.8 TSI DSG: 7,9 s

Mazda 6 2.0 165 KM manual: 9,1 s

Honda Accord 2.0 156 KM manual: 9,3 s

 

Zatem wg tych danych Passat jest najbardziej dynamiczny. Ciekaw jestem jednak Twoich odczuć. Na pewno Passat jest dużo lepiej wyciszony od Mazdy (jeździłem nią kilkukrotnie) i z racji aksamitnej, cichej pracy silnika podejrzewam, że nie będziesz miał wrażenia, że przyspiesza lepiej niż Mazda, ale mogę się mylić... Jestem ciekaw twoich odczuć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śniło mi sie ze znowu zapomniałem wyłączyć start stop - masakra, juz nawet we śnie mnie to prześladuje. Nie ma jakiegoś triku zeby to wyłączyć na stałe?

Nie ma, było w zapytaj marke u zachara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma, było w zapytaj marke u zachara.

 

przecież oficjalnie nie odpowiedzą, że się da :P

 

swoją drogą ostatnio widziałem fakturę przeglądu Porsche, gdzie była pozycja "inwersja funkcji start/stop" - 300zł (faktura z ASO porsche)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie cos jak samoczynne domykanie szyb po zamknięciu auta? Da się jakoś ustawić? Mam fabryczny centralny i alarm. Wiem, że można je zamknąć z pilota ale chodzi mi o to, żeby same się zamykały.

Edytowane przez dziura75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież oficjalnie nie odpowiedzą, że się da :P

 

swoją drogą ostatnio widziałem fakturę przeglądu Porsche, gdzie była pozycja "inwersja funkcji start/stop" - 300zł (faktura z ASO porsche)

Wątpię by ci to w ASO zrobili. Zapewne się da przeprogramować, ale pytanie co z gwarancją jak to zrobisz na własną rękę. Pewnie masz już po gwarancji.....

Inwersja nie oznacza dezaktywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszul zwróć uwagę na wszystko :) , a tak na poważnie to na to co wcześniej napisał matteo ogólnie na komfort i zużycie paliwa itp. Panowie mam jeszcze jeden dylemat , może sie wydać wam śmieszny ale jednak, żonie nie podoba się ta "blacha" czyli listwa aluminiowa :)). Ma ktoś z was może listwy brillant pinie ? jak tak to będę ucieszony za jakieś foto jak to się ma do highlina. Szkoda że na polski rynek nie ma tej listwy z matowego drzewa .

Edytowane przez dzidekbeskid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki ...

Sprawdzał ktoś może czy discover pro odtwarza pliki audio typu FLAC????? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzał ktoś może czy discover pro odtwarza pliki audio typu FLAC?????

odtwarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg danych technicznych wymienione przez Ciebie auta mają takie przyspieszenia:

Passat 1.8 TSI DSG: 7,9 s

Mazda 6 2.0 165 KM manual: 9,1 s

Honda Accord 2.0 156 KM manual: 9,3 s

 

Zatem wg tych danych Passat jest najbardziej dynamiczny. Ciekaw jestem jednak Twoich odczuć. Na pewno Passat jest dużo lepiej wyciszony od Mazdy (jeździłem nią kilkukrotnie) i z racji aksamitnej, cichej pracy silnika podejrzewam, że nie będziesz miał wrażenia, że przyspiesza lepiej niż Mazda, ale mogę się mylić... Jestem ciekaw twoich odczuć...

 

A jaki jest moment obrotowy w tych silnikach? Mysle, ze to decyduje o finalnym odczuci dynamiki jazdy. 1.8TSI moze byc szybsze, ale 250Nm i rozlozona moc nie pozwoli pewnie poczuc wciskania w siedzenia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez matteo84 Zobacz posta

Wg danych technicznych wymienione przez Ciebie auta mają takie przyspieszenia:

Passat 1.8 TSI DSG: 7,9 s

Mazda 6 2.0 165 KM manual: 9,1 s

Honda Accord 2.0 156 KM manual: 9,3 s

 

Zatem wg tych danych Passat jest najbardziej dynamiczny. Ciekaw jestem jednak Twoich odczuć. Na pewno Passat jest dużo lepiej wyciszony od Mazdy (jeździłem nią kilkukrotnie) i z racji aksamitnej, cichej pracy silnika podejrzewam, że nie będziesz miał wrażenia, że przyspiesza lepiej niż Mazda, ale mogę się mylić... Jestem ciekaw twoich odczuć...

A jaki jest moment obrotowy w tych silnikach? Mysle, ze to decyduje o finalnym odczuci dynamiki jazdy. 1.8TSI moze byc szybsze, ale 250Nm i rozlozona moc nie pozwoli pewnie poczuc wciskania w siedzenia :/

 

 

Accord: 192 Nm przy 4100 obr/min

Mazda 6: 210 Nm przy 4000 obr/min

Passat B8: 249 Nm przy 1250-5000 obr/min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki jest moment obrotowy w tych silnikach? Mysle, ze to decyduje o finalnym odczuci dynamiki jazdy. 1.8TSI moze byc szybsze, ale 250Nm i rozlozona moc nie pozwoli pewnie poczuc wciskania w siedzenia :/

IMHO przy przeciąganiu do czerwonego pola bardziej dynamiczne okażą się japońskie konstrukcje, ale to będzie tylko subiektywne, bo tsi mają dość liniowo moc i moment, a ww. silniki atmosferyczne wręcz przeciwnie. Jednak dla mnie o wiele lepiej jeździ się takimi tsi, nie jestem fanem posiadania pełnej mocy na odcięciu i nigdy chyba nie pojmę tego na co to komu w normalnym samochodzie.

Ciekawym przykładem było porównanie bitdi do subaru sti.

I jeszcze na takie subiektywne odbieranie przyśpieszenia i prędkości wpływa głośność. Janusze w starych civicach jeżdżą na przelotach i myślą, że to coś im daje, jednak prawda jest z goła inna. Ale fakt faktem- im głośniej tym wydaje się szybciej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno 1,8 tsi manual ma 300 niutków

Nawet nie podobno, dane wzięte z konfiguratora:

320 / 1450 - 3500 obr./min. 5,7 s / 7,7 s 0-80/100 Manual

250 / 1250 - 5000 obr./min. 5,8 s / 7,9 s 0-80/100 DSG

Przy dsg zmniejszono moment dla lepszej żywotności skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakaś mocna benzyna w manualu ? Z tego co widzę w konfiguratorze z diesli max 2.0 150 km, a benzyna 1.8 180 km mocniejsze wersje tylko automat. Trochę vw zapomina o klientach wolących manualną skrzynię biegów (jeździłem autami z automatem i nigdy się do nich nie przekonam). Może nie tylko vw ale obecnie taki trend panuje na automaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych kolorem Biały Oryx to od dziś można go już zamówić :) Info z dzisiaj bo zmieniłem swoje zamówienie z Tungstena na Oryxa :) Cena 4620 z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...... Panowie mam jeszcze jeden dylemat , może sie wydać wam śmieszny ale jednak, żonie nie podoba się ta "blacha" czyli listwa aluminiowa :)). Ma ktoś z was może listwy brillant pinie ? jak tak to będę ucieszony za jakieś foto jak to się ma do highlina. Szkoda że na polski rynek nie ma tej listwy z matowego drzewa .

 

Przyjaciele ponawiam pytanie :) wybaczcie za upierdliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla zainteresowanych kolorem Biały Oryx to od dziś można go już zamówić :) Info z dzisiaj bo zmieniłem swoje zamówienie z Tungstena na Oryxa :) Cena 4620 z tego co pamiętam.

 

ciekawe jak ten oryx na zywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jak ten oryx na zywo

 

Lexusowa perla to nie jest ale wyglada zajebiscie. Rodzice maja ten kolor na swoim G7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności