Skocz do zawartości
Sebi_O

skrzynia automat - brak dobrego napięcia

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

 

Nigdzie nie znalazłem podobnego problemu, mianowicie na desce rozdzielczej świecą się wszystkie biegi, skrzynia pracuje dobrze poza redukowaniem biegu przy zatrzymaniu (szarpie).

Problem pojawia się wyrywkowo, raz przekręcę kluczyk i działa dobrze wskazuje dany bieg i lata. W czasie jazdy nie przeskakuje na tryb w którym jest problem, tylko po wyłączeniu zapłonu i włączeniu ponownie. Wtedy jest loteria zadziałą normalnie lub nie.

Mechanik po podłączeniu komputera stwierdził, że jest za małe napięcie (na skrzynie, na silnik nie wiem) wszystkie odbiorniki działają poprawnie.

 

Ktoś wie co może byc? gdzie zacząć sprawdzać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie, albo mechanik sprawdza do rzeczy albo go zmień, morze to jest głębokie i szerokie, konkretna diagnoza i możemy rozmawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To słabo szukałeś kolego, opisywałem ten problem, też błąd wskazywał zbyt niskie zasilanie, auto wchodziło podczas dłuższego postoju na "D" w tryb awaryjny czyli zapięty na sztywno 3ci bieg, miałem zalany komputer, jestem elektronikiem próbowałem go reanimować ale nic nie pomogło tylko wymiana komputera, na początek go wymontuj i zobacz czy nie jest zalany, komputer jest zamontowany pod nogami pasażera, musisz odkręcić boczek pod schowkiem (jedna śrubka) i ściągnąć plastikową nakładkę na progu, potem klucz chyba 10 łapy pod wykładzinę i odkręcasz plastikową puchę z komputerem. otwierasz ją odpinasz kompa, odginasz blaszki i widzisz górę płyty głównej, żeby zobaczyć spód trzeba rozwiercić 4 nity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności