Skocz do zawartości
Gość ePiotr

pytanie o klime w pasku B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ePiotr

witam,w zwiazku z tym ze mam zamiar kupic paska B4 mam pytanie dotyczace klimy,czy klimatronik jest jest na tyle malo awaryjny ze oplaca sie wziasc auto z nim czy lepiej klima na przycisk(chce uniknac ewentualnych niespodzianek i kosztow w przyszlosci)mimo ze jest mniej wygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rad83

Jak dla mnie to wybor jest taki: wybieram auto w lepszym stanie technicznym z dzialajaca klimatyzacja.Ja mam manualna i jestem b. zadowolony. W lecie chlodzenie mam ustawione w jednej pozycji,wszystkie kratki do gory i jedynie jak wsiadam do nagrzanego to puszczam wentylator na maxa , a tak to pokretla dla mnie nie istnieja.

Wszytko sie psuje,im mniej rzeczy do popsucia tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zasadniczej różnicy bo jak się psuje to najczęściej skraplacz klimy lub kompresor, jeżeli masz klimatronik i coś jest nie tak w klimie to po przekręceniu zapłonu wyświetlacz mruga przez jakieś 15 sekund, jak masz manual to bez podłączenia waga się nie dowiesz czy wszystko jest ok. U mnie na lcd od climatronika nie świecą 2 znaki ale to tylko wizualna usterka, gumka przewodząca, nie przeszkadza mi to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ePiotr, klimatronic a thermotronic to jak nieba i ziemia, jezdzilem autkiem ze zwykla klima i tam albo daje na maksa gorące albo na maksa zimne. Natomiast odkąd mam B4 z klimatronikiem to nie wyobrażam siebie innego rozwiązania. Ustawiasz sobie 19,22 stopnie, czy ile tam chcesz (skala od LO przez 17,18 do 23,24 i HI) i tyle ci daje. Odparowanie szyby - mała chwilunia i po sprawie. Oczywiscie wszystko moze sie popsuc. Radzę wybrać passka w jak najlepszym stanie technicznym a czy to bedzie termotronic czy klimatronic to juz kwestia szczescia.

W klimatroniku jest jeszcze jeden mały szkopuł, tylko ostatnie wersje klimatronika,bodajze z 96 roku wychodziły z przyciskiem ECON, który wyłączał sprężarke klimy, wcześniejsze wersje maja tak, że albo klima chodzi albo nie. A wystarczy że w samochodzie siedzą 2 osoby i już musisz włączyć klime bo szyby parują. Czytałem różne opinie że dla klimy jest dobrze jak chodzi często gęsto bo się smaruje - bynajmniej ja jestem takiego zdania. Jeżdżę swoim pasiem od maja z klimą włączoną non stop i nic sie nie dzieje więc jeżeli tak wymyslili to tak ma być.

no ale wybór i tak należy do ciebie

pozdro i udanego zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Thermotronic to nie klimatyzacja tylko ogrzewanie regulowanie elektrycznie, na środkowym pokrętle jest co prawda skala w stopniach ale nie ma tam układu klimatyzacyjnego z kompresorem, parownikiem, chłodnicą itp. Jesli zadasz mu temperaturę niższą niż na zewnątrz to przecież nie schłodzi ;) bo czym? Pytanie dotyczyło klimatyzacji manualnej bądź automatycznej, ja posiadam w swoim samochodzie thermotronic i nie ma on nic wspólnego z klimatyzacją. Moja koleżnaka w B4 posiada klimę manualną (tę na przycisk) i jest ok, nie poradzę bo nie mam porównania z automatyczną, z pewnością koledzy forumowicze mogą się wypowiedzieć dokładniej nad ewentualną wyższością jednego rozwiązania nad drugim! Pozdrawiam :vw:

 

thermotronicmh8.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafalito, nie chciałbym robić z tego posta OT ale popatrz na różne paski a nie tylko na swojego. W tych paskach co mają klimę "nazwijmy ją półałtomatyczną" też pod spodem jest napis thermotronic. Poszukam zdjęcie to zamieszczę. Na pewno mam w książce obsługi do samochodu. Zadam sobie trochę trudu i jak znajde czas to zrobie skana.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Oczywiście, nie miałem zamiaru prowadzenia jakiejś niezdrowej polemiki, ot, kupiwszy auto udałem się do zaprzyjaźnionego serwisu VW Autorud w Stalowej Woli z prośbą o wytłumaczenie zjawiska thermotronic, z którym wcześniej nie miałem do czynienia. Zapewniono mnie, że nie ma to nic wspólnego z klimatyzacją, jest to wentylacja i ogrzewanie regulowane elektronicznie. Osobiście spotkałem jeszcze 2 auta vw passat B3 (bo to forum dotyczy tego auta, może w innych tak nazwana jest klimatyzacja, nie wiem) posiadające thermotronic a nie mające klimatyzacji (manualnej bądź climatronic) Stąd niemal moja pewność odnośnie tegoż tematu. Również pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafalito, no właśnie kolega ePiotr, zadał pytanko odnośnie B4, szukałem w samochodzie ale książke obsługi zostawiłem w domu, jutro zapodam foto. Może jest tak że jest thermotronic z klimą i bez, już sam nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Ja raczej jestem pewien, że nie ma thermotronica w połączeniu z klimą. Pisząc odnośnie forum miałem na myśli passata b3 oraz b4 jako bliźniaczą konstrukcję tegoż auta (choć nie spotkałem się z termotronicem w B4 osobiście). Poczytałem również na forum http://www.elektroda.pl i dowiedziałem się, że był on stosowany napewno w VW Golf MkIII i Vento. Jest tam też opis działania a nawet niezła instrukcja demontażu systemu i jego naprawy z fotkami włącznie.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na wieści bo prawdę mówiąc frapuje mnie bardzo ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafalito, oka dzis zrobiłem skany. No i biję się w pierś i przyznaję do błędu. Jest tak jak mówisz. Thermotronic to zwykły nawiew. Klima zwykła ma napis pod spodem AIRcindition, foto poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Mimo wszystko bardzo dziękuję za przemiłą wymianę zdań, jeśli ktoś będzie miał podobne dylematy, to z pewnością natknie się na naszą rozmowę i coś mu się wyjaśni. Ja nie ukrywam, że to forum jest kopalnią wiedzy dla mnie w przeróżnych tematach dotyczących naszych pięknych aut, wiele się tu dowiaduję i przy okazji mam przyjemność podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Chociaż oddaliliśmy się od tematu ocierając się niemal o OT to myślę, że jest warto. Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam

rafalito :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poskładałem taki układ - dołożyłem thermotronic do manualnej klimy. Pierwsze wrażenia pozytywne - chętnie podzielę się spostrzeżeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności