Skocz do zawartości
kdd35

Licznik okresowy - samokasowanie - czy tak ma być?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio chciałem sprawdzić w wakacje jaki przejechałem dystans km i postanowiłem sprawdzić to na liczniku okresowym

8.jpg to ten licznik pod TOTALEM z przebiegiem 1202 km.

 

Licznik ten samoczynnie skasował się po przejechaniu 2000 km i nie ma mowy żebym coś przez przypadek skasował gdyż stało się to w czasie jazdy na trasie.

 

Czy ktoś coś wie o samoczynnym kasowaniu się tego licznika przy określonym przebiegu? W instrukcji nie ma mowy o tym, że po jakimś przebiegu licznik ulega skasowaniu. Zakładałbym raczej 9999 km niż 2000 km (mogło być 1999 km nie zauważyłem).

 

Czy ktoś miał taki przypadek i co ewentualnie mogło spowodować skasowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się wskazanie samoczynnie kasuje, ale wydaje mi się że zrobię więcej niż 2000km.

Podróż do Chorwacji i powrót do Polski, razem jakieś 2400km i się nie skasował.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pozycji oznaczonej cyfrą "1" masz zapisywany przebieg okresowy.. nie kojarzę po jakim czasie się kasuję, u mnie w granicach 2 godzin. To jest normalne. Przyciskając "krótko" przycisk od kasowania wyników pokazują się Tobie parametry oznaczone cyfrą "2" i tutaj masz zapisany cały przebieg do momentu ostatniego kasowania ;) Ten wynik samoczynnie się nie kasuje, musisz go skasować samemu poprzez "dłuższe" wciśnięcie przycisku "kasowania parametrów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pozycji oznaczonej cyfrą "1" masz zapisywany przebieg okresowy.. nie kojarzę po jakim czasie się kasuję, u mnie w granicach 2 godzin. To jest normalne. Przyciskając "krótko" przycisk od kasowania wyników pokazują się Tobie parametry oznaczone cyfrą "2" i tutaj masz zapisany cały przebieg do momentu ostatniego kasowania ;) Ten wynik samoczynnie się nie kasuje, musisz go skasować samemu poprzez "dłuższe" wciśnięcie przycisku "kasowania parametrów"

 

Nie o ten licznik mi chodziło. Ten znam i wiem że się kasuje. Mi chodzi o licznik określany w instrukcji jako "licznik okresowy", a znajduje się on na tablicy pod licznikiem przebiegu ogólnego total. Na zdjęciu zamieszczonym w 1 poście ma on przebieg 1202,1 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ten licznik pod TOTALEM z przebiegiem 1202 km
W pozycji oznaczonej cyfrą "1" masz zapisywany przebieg okresowy.

 

:wmorde

 

Po 2000 km kasuje się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wynik samoczynnie się nie kasuje
kasuje sie samoczynnie po osiagnieciu 99godz jazdy i tak z cala reszta parametrow poprostu sie przekreci jak wejda same 999 i idzie od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koledze radarrr się nie skasował więc to chyba od czegoś zależy co? Może gdzieś w ustawieniach VAG-iem trzeba pogrzebać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze warto przejrzec instrukcje obslugi?

 

1. albo "od uruchomienia" - od chwili wlaczenia do wylaczenia zaplonu pamiec zbiera parametry jazdy i wartosci zuzycia. Po przerwaniu dluzszym niz 2 godziny pamiec kasuje sie automatycznie. Jezeli w ciagu 2 godzin po wylaczeniu zaplonu jazda zostanie kontynuowana, nowe wartosci beda doliczone;

2. albo "dlugookresowa" - pamiec zbiera parametry jazdy dowolnej liczby pojedynczych przejazdow, lacznie do 99 godzin i 59 minut czasu jazdy albo 9 999,9 km trasy przejazdu. Kiedy jedna z tych granicznych wartosci zostanie przekroczona, pamiec kasuje sie automatycznie i naliczanie zaczyna sie ponownie od 0.

inaczej sie nie da... no chyba ze rozladowany akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze warto przejrzec instrukcje obslugi?

 

1. albo "od uruchomienia" - od chwili wlaczenia do wylaczenia zaplonu pamiec zbiera parametry jazdy i wartosci zuzycia. Po przerwaniu dluzszym niz 2 godziny pamiec kasuje sie automatycznie. Jezeli w ciagu 2 godzin po wylaczeniu zaplonu jazda zostanie kontynuowana, nowe wartosci beda doliczone;

2. albo "dlugookresowa" - pamiec zbiera parametry jazdy dowolnej liczby pojedynczych przejazdow, lacznie do 99 godzin i 59 minut czasu jazdy albo 9 999,9 km trasy przejazdu. Kiedy jedna z tych granicznych wartosci zostanie przekroczona, pamiec kasuje sie automatycznie i naliczanie zaczyna sie ponownie od 0.

inaczej sie nie da... no chyba ze rozladowany akumulator

 

Umiem czytać instrukcję obsługi. Nie wiem czemu wszyscy przyczepili się do wyświetlacza MFA i licznika (1) i (2). Ja cały czas piszę o liczniku nazwanym w instrukcji jako "licznik okresowy" i znajdującym się pod przebiegiem ogólnym. Informacje które zacytowałeś odnoszą się do MFA, a nie licznika o który mi chodzi. Ten mój jest na str 12 pkt 8 "licznik kilometrów oraz licznik okresowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sorry mój błąd źle doczytałem ;)

 

W tym nie pomogę, z racji instalacji gazowej kasuje go sam co 380 km :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie - w mioim aucie się kasuje!, ale nie zwróciłem uwagi po ilu kilometrach. W zeszłym roku w czasie podróży do Chorwacji chciałem sprawdzić ile przejechałem kilometrów, w jedną stronę miałem około 1200km i jeździliśmy trochę na miejscu. Niestety w pewnej chwili wracając do Polski zerknąłem na wspomniany licznik, a jego wskazania były wyzerowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1999km zaczyna liczyć od 0 "zera" To chyba standard w Passkach.

Jak któryś z userow ma inaczej to być może ma jakiś mod w liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalka w paskach mi sie kasuje ten licznik o którym piszecie ( ten pod totalem) samoczynnie jak dojdzie do 2500 albo 3000 km nie pamietam dokładnie ale na pewno nie dochodzi do wiekszych wartosci czy tez np 9999 km ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, a czy moglby ktos podrzucic instrukcje obslugi od mfa w b5fl (lub gdzie znajde wszelakie instrukcje dotyczace tego auta). jestem swiezym uzytkownikiem tego auta i forum i zanim zaczne zadawac pytania chcialem troche poczytac. dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności