Skocz do zawartości
Jacek R

Stuk po odpuszczeniu gazu i podczas ruszania do tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mam taki że jak podczas jazdy jak zabiorę nogę z gazu to słyszę wyraźne stuknięcie.

Podczas ruszania na wstecznym również.

 

Zawieszenie sprawdzone, żadnych luzów, wszystko nowe.

 

Panowie mechanicy nic nie widzą... Może miał ktoś podobne objawy i udało mu się zlokalizować chochlika?

 

Passat b5fl 1.9TDI AVF 2001r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, bo mam identycznie. Stuki, a dodatkowo, co jest jeszcze bardziej irytujące, jak chcę ruszyć odrobinę żwawiej, to czuć szarpnięcie, jakby najpierw chciał ruszyć silnik a dopiero potem całe auto.

Ten sam model, silnik i rocznik co kolega wyżej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza mechanika: prawa poduszka silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra diagnoza, do sprawdzenia wszystkie poduchy włącznie z tą w przednim pasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim pasku też miałem stuk przy ruszaniu na wstecznym ale tylko za pierwszym razem tzn jak kilka razy pod rząd ruszyłem na wstecznym to tylko za pierwszym razem stukło tak metalicznie chyba w kole. Jak ruszyłem do przodu i potem wsteczny to znowu stuk.

Wymieniłem przeguby bo i tak były do wymiany, skrzynie na 6 (mody) a stuk pozostał i tak sprzedałem samochód, i jedynie przychodzi mi namyśl że może któryś z przegubow może mieć luz na półośce.

Passat AHU 97r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś mógłby podpowiedzieć jakiej firmy poduchę kupić? Bo nie wiem czy warto lemfordera za 250zł brać czy może maxgear za 110zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FEBI :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnym wątku, wszyscy pisali, że tylko oryginały, więc jak to jest w końcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Febi to nie oryginał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

febi to nieoryginał. Tylko Corteco lub Avon (oem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności