Skocz do zawartości
jarod

Plikostrada.... płacić czy nie płacić?

Rekomendowane odpowiedzi

dziś dostałem taką wiadomość @:

 

"Szanowny Panie,

 

W dniu 11.03.2014 o godzinie 07:46:13 korzystając z komputera o adresie fizycznym IP 83.25.231.91, zawarł Pan wiążącą umowę o świadczenie elektronicznej usługi premium w serwisie Plikostrada.

 

Pomimo upływu wyznaczonego terminu zapłaty za udostępnioną usługę, do dnia dzisiejszego wciąż nie uiścił Pan jednorazowej opłaty abonamentowej w wysokości 96 złotych. Mając na uwadze powyższe, niniejszym wzywamy Pana do zapłaty zaległej należności w terminie 5 dni.

 

Pouczamy, iż dalszy brak uregulowania opłaty abonamentowej, narazi Pana na poważne konsekwencje prawne. Efektem wszczęcia przeciwko Panu postępowania windykacyjnego będzie przekazanie niniejszej sprawy do profesjonalnej kancelarii prawnej specjalizującej się w dochodzeniu roszczeń z umów elektronicznych, która skieruje sprawę na drogę sądową celem uzyskania prawomocnego nakazu zapłaty.

 

Skutkiem realizacji uprawnień przysługujących spółce Smart Tech Connect Ltd. mogą być następujące dotkliwe konsekwencje prawne:

- naliczenie, za każdy dzień zwłoki, odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego;

- naliczenie kary umownej w wysokości 200 zł. (zgodnie z § 5 ust. 5 regulaminu);

- wpis do wybranego rejestru dłużników niewypłacalnych, mogący skutkować utratą zdolności kredytowej (z chwilą gdy zadłużenie przekroczy kwotę 200 zł);

- postępowanie sądowe w przedmiocie wydania nakazu zapłaty;

- komornicza egzekucja należności;

- powstanie obowiązku zapłaty kosztów sądowych i egzekucyjnych.

 

W celu uniknięcia powyższych konsekwencji wzywamy Pana do dobrowolnego uregulowania zaległej należności w wysokości 96 PLN, w terminie 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Płatności można dokonać poprzez przelew bankowy lub na poczcie, podając następujące dane:

 

Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd.

Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA

Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 30 1750 1312 6860 1000 0068 3892

Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0068 3892

Kwota: 96 PLN

 

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem http://www.plikostrada.pl/wplata.php?wtd=uYQmrhJD05hXbK2xZac4wokRwBf3NDrtxng%3D

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail [email protected] albo telefonicznie pod numer 70 838 85 88*(od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00).

 

 

 

Z wyrazami szacunku,

Biuro Opłat Abonamentowych

serwisu Plikostrada.pl "

 

 

co o tym sądzicie?

 

pzdr

Edytowane przez jarod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę, też dostałem takiego maila, a nawet nie jestem pewny czy zakładałem tam konto - poczytaj w sieci, są specjalne fora stworzone o ich sposobie działania. Ja się dowiedziałem tyle, że firma istnieje, ale ma siedzibę w budynku który jeszcze nie jest wybudowany, dane nie są prawdziwe i coś tam jeszcze, dlatego ja to olałem :)

 

zalezy czy podałeś swoje właściwe dane itd, bo jeżeli tylko mają adres mail to guuzik Ci mogą zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już szukałeś co nieco na ten temat,ale takie coś znalazłem: http://niedajsie.wikidot.com/plikostrada-zadanie-zaplaty .

A swoją drogą działanie mają podobne jak pier.... pobieraczek,a może to ta sama banda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostrze też to przyszło z rok temu, oczywiście olała temat i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podałeś swoje właściwe dane itd

;) jeszcze mnie nie po... ;)

nawet @ założyłem nowego bo nie chciałem podawać swojego właściwego ;)

 

dobry tez jest wpis:

"....wzywamy Pana do dobrowolnego uregulowania zaległej..."

 

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej za mniej mielibyście na ROKSA... :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie już szukałeś co nieco na ten temat,ale takie coś znalazłem: http://niedajsie.wikidot.com/plikostrada-zadanie-zaplaty .

A swoją drogą działanie mają podobne jak pier.... pobieraczek,a może to ta sama banda?

Ta sama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w sądzie nawet intrumjustitia i kruk płaca koszty postępowania gdy dojdzie do rozprawy - sprawdzone doświadczalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pic na wodę, też dostałem takiego maila, a nawet nie jestem pewny czy zakładałem tam konto - poczytaj w sieci, są specjalne fora stworzone o ich sposobie działania. Ja się dowiedziałem tyle, że firma istnieje, ale ma siedzibę w budynku który jeszcze nie jest wybudowany, dane nie są prawdziwe i coś tam jeszcze, dlatego ja to olałem :)

 

zalezy czy podałeś swoje właściwe dane itd, bo jeżeli tylko mają adres mail to guuzik Ci mogą zrobić :)

Dokładnie, racja.

 

____________________

Diabeł tkwi w szczegółach kursy excel chcesz poznać ? wchodź!

Edytowane przez Bobby89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem za podobną stronę ale tylko z tego względu że podałem nazwisko kuzyna podczas rejestracji i bałem się że mnie mogą ścigać sądowo za takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol a od kiedy to rejestracja w serwisie zobowiązuje mnie do płacenia czegokolwiek? Niech przyślą pocztą umowę do domu i jak podpiszę to mogą mnie ścigać. Sam adres IP to za mało żeby potwierdzić tożsamość!

 

 

--------------------------

kamery drogowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pobieraczek nieboraczek zmienił nazwę. O pobieraczku było niedawno głośno, ludzie złożyli pozew zbiorowy i dojebali mu ponoć niezłą karę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emichaele93

Na pewno nie płać Ja radzę olać. Sam kiedyś niestety dostałem takiego maila (a nawet nie przypominam sobie zakładania tam konta ) poszło do spamu i nic więcej się nie stało. Poczytaj sobie na forum prawniczym, sporo ludzi dało się na to naciąć i wszyscy(nawet udzielający się prawnicy) mówią, żeby nie płacić i nic nie robić bo nie mają podstaw, a jeśli nie mają twojego adresu to już w ogóle.

 

____________________

Masz ze sobą duże torby http://www.hotelwasik.pl wchodź na naszą stronę!

Edytowane przez emichaele93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś takiego dostałem i wezwałem ich do dobrowolnego pocałowania mnie w d...e . Olej gości :takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też to przerabiałem, wysłali nawet list do domu bo jakimś cudem omyłkowo podalem prawie prawidlowy adres....

Ale po ponad roku ucichło.

Więc OLAĆ ICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo..

To dostałę wczoraj:.. :lol

 

Przedsądowe wezwanie do zapłaty:

Szanowny Panie,

 

Pomimo otrzymania dwóch wezwań do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uiścił Pan zaległej opłaty abonamentowej za udostępniony Pakiet Podstawowy usługi Plikostrada, którą zamówił Pan w dniu 11.03.2014 przy użyciu adresu email EDIT@wp.pl

 

W związku z powyższym informujemy o konieczności przekazania sprawy pańskiego zadłużenia na drogę postępowania sądowego. Reprezentująca spółkę Smart Tech Connect Ltd. kancelaria prawna specjalizująca się w dochodzeniu roszczeń z konsumenckich umów elektronicznych, przygotuje i wniesie przeciwko Panu pozew w przedmiocie wydania sądowego nakazu zapłaty.

 

W przypadku podania w trakcie zamawiania usługi fałszywych danych osobowych, kancelaria prawna złoży oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Organy ścigania prowadzące dochodzenie ustalą dane osobowe abonenta adresu email EDIT@wp.pl na podstawie informacji uzyskanych od dostawcy usługi poczty elektronicznej oraz dostawcy Internetu ISP dla zabezpieczonych adresów IP. Przypominamy, iż w takim wypadku oprócz konsekwencji karnych, zgodnie z § 5. ust. 5. zaakceptowanego przez Pana regulaminu usługi, będzie Pan dodatkowo zobowiązany do uiszczenia kary umownej w wysokości 200 zł oraz powstałych kosztów sądowych i windykacyjnych.

 

Niniejszym wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zadłużenia wynoszący 3 dni robocze od dnia otrzymania tej wiadomości. W przypadku bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu sprawa zostanie procedowana w trybie natychmiastowym, a jej polubowne załatwienie nie będzie już dłużej możliwe.

 

Zaległą opłatę abonamentową należy uiścić przelewem bankowym lub dokonując wpłaty na poczcie, używając poniższych danych:

 

Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd.

Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA

Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 30 1750 1312 6860 1000 0068 3892

Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0068 3892

Kwota: 96 PLN

 

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem http://www.plikostrada.pl/wplata.php?wtd=uYQmrhJD05hXbK2xZac4wokRwBf3NDrtxng%3D

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail [email protected] albo telefonicznie pod numer 70 838 85 88*(od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00).

 

 

 

Z wyrazami szacunku,

Biuro Opłat Abonamentowych

serwisu Plikostrada.pl "

 

Ale tak jak mówicie... :699:

 

 

pozdr ;)

Edytowane przez jarod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd.

Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA

 

Muszą mieć strasznie ciasno w tej skrzynce pocztowej.

Pytam się gdzie polski adres, gdzie NIP firmy

W jakim sądzie jest zarejestrowana firma.

Bezczelność nie zna granic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie Pan dodatkowo zobowiązany do uiszczenia kary umownej w wysokości 200 zł oraz powstałych kosztów sądowych i windykacyjnych

 

Czyli wyrok już zapadł... :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźnie napisał, że wyrok już zapadł, więc nie ma już nic do powiedzenia.... :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności