Skocz do zawartości
Stalker

Badanie techniczne pojazdu UWAGA diagności naciągają

Rekomendowane odpowiedzi

Jak większość z nas wie, pierwsze badanie techniczne pojazdu obowiązuje po trzech latach od dnia pierwszej rejestracji, następne po pięciu latach (dwa lata po pierwszym badaniu). Zaprzyjaźniony mechanik ostrzegał mnie, że w Warszawie jest popularne wśród diagnostów określanie terminu drugiego badania technicznego po czterech latach od 1-szej rejestracji. Jadąc na badanie postanowiłem sprawę przypilnować. I mimo że zwróciłem uwagę diagnoście na przestrzeganie właściwego terminu - wbił mi przegląd za ... rok. Dopiero osobna interwencja spowodowała że poprawił swój błąd, zwalając wszystko na system, bo samochód był rok wcześniej wyprodukowany niż zarejestrowany ! Tak że pilnujcie koledzy terminu, bo ta "pomyłka" diagnosty kosztuję stówkę + koszta dojazdu.

Uwaga - nie dotyczy pojazdów z gazem !

Edytowane przez Stalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem prawie odwrotny problem. A mianowicie gdy sprowadziłem auto(w chyli sprowadzania było 3-letnie), to jego przegląd był jeszcze ważny, a w urzędzie robili wykopy i kazali mi robić przegląd:zeco. Ale w moim przypadku diagnosta był normalny i przyzwoity gość i klepnął mi na 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzowałbyś tytuł wątku, bo nie wiadomo, czy masz problem z badaniem, czy chcesz zwrócić uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK poprawiłem. Post napisałem ku przestrodze, bo wychodzi na to że żerują na SKP na nieświadomości kierowców bądź nie radzą sobie z systemem w sytuacji kiedu rok produkcji nie jest rokiem pierwszej rejestracji. Generalizując - termin badań technicznych biegnie od dnia pierwszej rejestracji. Pierwsze badanie po trzech latach, drugie po dwóch latach, kolejne już co rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emichaele93

Może trochę naokoło tematu, ale właśnie znalazłem informację, że rząd od 2015r. planuje wprowadzić obowiązkowe nalepki (oznakowanie ) samochodu z pozytywnym wynikiem przeglądu. Podobno ma to ograniczyć liczbę "lewych" przeglądów.

 

____________________

W naszej sieci nie ma śmieci i cena na łeb leci. zielona kawa szczecin Sprawdź koniecznie!

Edytowane przez emichaele93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno ma to ograniczyć liczbę "lewych" przeglądów.
Może nie ograniczy lewych przeglądów, bo mało który diagnosta pozwoli sobie na wbicie stempla i wzięcie kasy bez wpisania do rejestru, bo to grozi kryminałem. Za to będzie można skontrolować wykonanie przeglądu bez zaglądania w papiery. Będzie na pewno drożej (nalepki) żeby ułatwić pracę policjantom. A jak diagnosta zechce przymknąć oko, to i tak przymknie :spadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie na pewno drożej (nalepki) żeby ułatwić pracę policjantom. A jak diagnosta zechce przymknąć oko, to i tak przymknie
Zgadza się. Policjant nie zatrzymując auta będzie wiedział czy przegląd jest aktualny. Bo na nagłą uczciwość diagnostów bym nie liczył. Przerabiałem to na własnej skórze gdy kupiłem auto świeżo po przeglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności