Skocz do zawartości
domcioo20

AFN montaz wskaznika doladowania turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim. Chcialbym dzieki wam rozwiac wszystkie moje watpliwosci podlaczania wskaznika turbo w silniku AFN.

 

Naczytalem sie troche na temat tego gdzie sie mam podpiac... Jedni pisza ze mozna wpiac sie w plastik, w ktory jest wpiety czujnik temp. powietrza doladowujacego, inni pisali ze najlepiej sie wpiac przy IC a dzisiaj wyczytalem ze w silniku AFN jest wezyk, ktory leci prosto do komputera silnika, no i najlepiej podlaczyc sie pod niego...

 

Czy ktos z was ogarnol juz ten temat i wie gdzie sie wpiac zeby pozniej nie latac dziur i nie lepic wezykow? :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w rurze dolotowej za IC i w miarę poprawnie wskazuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziales moze w passku wezyk idacy od IC do komputera ?

Edytowane przez domcioo20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem, wkreciłem króciec w rurę plastikową, założyłem wężyk a zasilanie dałem od włącznika postojówek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... tak mysle i czy jest szansa taka zeby wpiac sie w oryginalny czujnik ktory idzie do ECU? jak myslicie czy bedzie wskazywal tak samo jak na vagu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz program, który odczyta daną wartość jako dane ciśnienie to tak:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm... tak mysle i czy jest szansa taka zeby wpiac sie w oryginalny czujnik ktory idzie do ECU? jak myslicie czy bedzie wskazywal tak samo jak na vagu?

 

Zapewne można tak zrobić, ale wepniesz sie w czujnik i...... co dalej ?

Idąc Twoim tropem rzeczywiście można by zbudować dokładny, cyfrowy czujnik z rozdzielczością 4 liczb znaczących np na kontrolerze atmega lub attiny + LCD lub wyświetlacz 7-segmentowy, ale w standardowym autku nikt nie potrzebuje takiej dokładności i wystarczy zwykły czujnik wychyłowy j.w. :)

 

w każdym razie jeśli znajdziesz coś sensownego to napisz tutaj bo ja również zastanawiałem sie nad tym tematem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak narazie ja tez tylko sie zastanawialem... Chyba jednak poczekam az ktos inny pierwszy to ogarnie hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A widziales moze w passku wezyk idacy od IC do komputera ?

Takie rozwiązanie było stosowane w starych sterownikach, 97'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności