Skocz do zawartości
Real Madryt

Alfa Romeo 159 1.9JTD

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra BMW wzieło pod swoje skrzydła MINI i Rovera i jakies tam inne wynalazki UK ale ta marka sama w sobie wypracowała renome i kazda z nich pracuje na swoje osobne konto

nie bawi sie w takie coś jak koncern VW że wypuszcza blizniacze modele pod innymi nazwami a tak naprawde toto samo

A jak wsiadam do MINI <cabrio Cooper S > akurat mam dostep to tam o dziwo nie czuje BMW dopiero jak wyciągam koło zapasowe to klucz i podkładka pod koło jest znajoma ;)

A motoryzacja w EU wzieła się z cieżkiej pracy ludzi którzy chcieli coś udowodnić i zostawić po sobie kupe histori

A motoryzacja w Japoni wzieła się z checi robienia kasy w latach 70-80 ubiegłego wieku.....więc nie porównujmy polityki koncernów

każdy ma swoje racje i to jest święta racja

a Ja zdania nie zmienie bo w Alfie czuje Fiata i koniec przecież wcale marce nie ubliżyłem i ani złęgo zdania nie napisałem wręcz przeciwnie że jest ładne i tanie w zakupie więc po co się spinać??? Każdy ma to co chce

Ciebie by nie wkurzało jak byś wsiadał do Lambo za pare grubych baniek a tam navi z VW???? albo rygieilki od zamka z Polówki????

to jak napisze ze w Lambo czuć VW to też będe besztany????? czy przyzna mi ktoś racje???

Panowie troche luzu tu jest temat o wadach i zaletach AF a nie udowadnianie kto ma większe pojęcie o motoryzacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak byś Lamborghini porównał do VW to wtedy bym Cię zbeształ. Tu nie chodzi o besztanie, a każdy może mieć swoje opinie i już. Wg Ciebie AR159 widać Fiata, a wg mnie nie i tyle. Nawet mam odniesienie gdyż miałem AR ale poprzedni model, który podobno nie był wolny od wad. Mój akurat był-takie szczęście. Również opierając się na opiniach innych, w tym prasy motoryzacyjnej, można dojść do wniosku, że w AR159 poprawiono to co niedomagało w poprzedniczce. Osobiście nie jeździłem, a tylko chwilę posiedziałem i wypalcowałem wnętrze. Generalnie na mnie robi większe wrażenie niż Passat, którym aktualnie jeżdżę. Zresztą ja nie jestem zatwardziałym fanem jednej marki(miałem kilka różnych aut) i co mogę powiedzieć to to, że teraz różnice zdecydowanie się zatarły, a o "lepszości" decydują tak naprawdę detale i to coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Lambo czuć VW

 

Ale wiesz że to prawda????

w Lambo navi pochodzi z Audi wiec zdanie na miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Lambo navi pochodzi z Audi wiec zdanie na miejscu
:galy::zdziwko::galy::zdziwko::galy::zdziwko:

Jednak ta motoryzacja schodzi na ... no nie wiem na co. Albo to jest po prostu oznaka globalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem testowo Alfą 2.0jtdm z 6-biegowym manualem, w bardzo bogatej wersji bo było to demo, a więc elektryka, skóry grzane, klima 3 strefy, 18" koła. Powiem szczerze - fajne auto, super trakcja i trzymanie w zakrętach, w środku skory i tandetny plastik na włączniku awaryjnych... to oprócz mega wrażeń z jazdy utkwiło mi najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z Waszych opinii wynika ,że warto się oglądać za tym konkretnym modelem. Fakt z tyłu mało miejsca ale jak dla mnie wystarczy, (myślałem też nad audi A3 ale to już w ogóle mały samochód) , w sumie w aucie przeważnie sam jeżdżę no czasami 1+1 więc z tyłu miejsce mi nie potrzebne :) to mi ma być wygodnie i przyjemnie :D (egoista) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi A3 też fajna i zgrabna furka. Ale sakramencko droga. W tych samych pieniądzach kupisz młodszą AR. Inna rzecz, że np. ta AR po 3 latach straci na wartości więcej niż A3. Powiem Ci tak, ja trzy lata temu jechałem po auto na zachód. I gdybym na autohaus/szrot wjechał 5 min wcześniej to jeździłbym AR159 1.9JTDM, ale dosłownie sprzed nosa mi ją zwinęli. I padło na B6. A co do późniejszych ewentualnych napraw i części zamiennych to nie wiem czy nawet AR nie będzie tańsza w utrzymaniu. Musisz sam zdecydować czy kupić ładne auto z historią sportu w tle, czy klasyczny do bólu niczym szczególnym nie wyróżniający się Passat, ale za to cieszący się renomą(czy zasłużoną?) niemieckiej solidności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Audi A3 też fajna i zgrabna furka. Ale sakramencko droga. W tych samych pieniądzach kupisz młodszą AR. Inna rzecz, że np. ta AR po 3 latach straci na wartości więcej niż A3. Powiem Ci tak, ja trzy lata temu jechałem po auto na zachód. I gdybym na autohaus/szrot wjechał 5 min wcześniej to jeździłbym AR159 1.9JTDM, ale dosłownie sprzed nosa mi ją zwinęli. I padło na B6. A co do późniejszych ewentualnych napraw i części zamiennych to nie wiem czy nawet AR nie będzie tańsza w utrzymaniu. Musisz sam zdecydować czy kupić ładne auto z historią sportu w tle, czy klasyczny do bólu niczym szczególnym nie wyróżniający się Passat, ale za to cieszący się renomą(czy zasłużoną?) niemieckiej solidności.

 

na pewno nie zasłużoną;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Audi A3 też fajna i zgrabna furka. Ale sakramencko droga. W tych samych pieniądzach kupisz młodszą AR. Inna rzecz, że np. ta AR po 3 latach straci na wartości więcej niż A3. Powiem Ci tak, ja trzy lata temu jechałem po auto na zachód. I gdybym na autohaus/szrot wjechał 5 min wcześniej to jeździłbym AR159 1.9JTDM, ale dosłownie sprzed nosa mi ją zwinęli. I padło na B6. A co do późniejszych ewentualnych napraw i części zamiennych to nie wiem czy nawet AR nie będzie tańsza w utrzymaniu. Musisz sam zdecydować czy kupić ładne auto z historią sportu w tle, czy klasyczny do bólu niczym szczególnym nie wyróżniający się Passat, ale za to cieszący się renomą(czy zasłużoną?) niemieckiej solidności.

 

no właśnie tyle tych passatów widzi się na ulicach ,że się już kompletnie znudził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Alfe 159 2.4 200 koni.

 

Zawias bardzo fajny- duzo wytrzymalszy od 156, ale faktem jest, ze mniej wytrzymaly od Passata.

 

Jesli chodzi o sam silnik- problemy wystepuja z klapami wirowymi- wystarczy je usunac i zaslepic otwory i problem raz na zawsze zazegnany. Jest to o tyle wazne, ze klapki sie urywaja i wpadaja do komory robiac kisiel. JTDmy generalnie sa legendarnie wytrzymale- z tym malo kto polemizuje. Trzeba znac ich slabe punkty (wspomniane klapy, dodatkowo EGR jak w kazdym dieslu), wymieniac co 15k km olej, pilnowac rozrzadu (bardzo malo awarii paska) i wszystko jest git.

 

Ktos na poczatku powiedzial, ze wada jest brak elektrycznego wspomagania... dla mnie to zaleta- doskonale czuc kierownice, jest przyjemny opor (jak wsiadam do Passata ojca to mam wrazenie, ze kierownica nie jest polaczona z kolami), ale oczywiscie w razie awarii jest to niestety wydatek. Ja w swojej musialem maglownice zregenerowac bo ciekla- 750zl naprawa co chyba nie jest jakims niemozliwym wydatkiem.

 

Auto jest mniejsze od Passata, ale kupujac Alfe kupujemy ponad 4,5 metra sztuki. Funkcjonalnosc w porownaniu do VW lezy i kwiczy.

 

UWAGA: w sedanach skladana tylna kanapa to opcja (ja nie wiedzialem i niestety cierpie troche teraz).

 

Na koniec- Alfa Romeo 159 to udany samochod- bezawaryjny i dajacy mnostwo frajdy z samej jazdy. Trzeba ja kochac bezwarunkowo, ona sie odwdzieczy.

 

W razie pytan walcie smialo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja sprzedawałem swoją AR156 to serce mnie bolało

Trzeba ja kochac bezwarunkowo, ona sie odwdzieczy.
I chyba coś w tym jest, kto raz miał kontakt a Alfą to się zakoc***e. To auto po prostu ma coś w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja osobiscie slyszalem ze ciagle sie psuja hmm

 

ciekawe kto Ci tak powiedzial?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktos kto nigdy nie mial Alfy :)

Zawsze tak jest: "nie kupuj Alfy bo sie psuja"... "miales?"... "nie. slyszalem"

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ktos kto nigdy nie mial Alfy :)

Zawsze tak jest: "nie kupuj Alfy bo sie psuja"... "miales?"... "nie. slyszalem"

 

:D

 

no własnie.. z kim bym nie gadał tak mowi, nie kupuj alfy bo sie psuje itp:) nie ma reguły każde się moze zepsuć, a jak ktoś kupi 2008 rok za 19tyś z przebiegiem 100tyś to niech sie nie dziwi ze sie psuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem tak;D

Miałem B5, 115KM 1.9 PD. Nie było miesiąca żeby coś nie było robione... potem silnik padł, wpadł AWX, ale dalej to nie było to.

2 2011r. sprzedałem, od tego czasu miałem 5 Alf, z czego 3 mam nadal, 3x 159 i 2xGT, Powiem tak silnik 1.9 JTDm 150KM bije na łeb każdego Diesla VW, pod każdym względem, a późniejsze 2.0 to juz miaźdy. Do tego mając nawet 3.2 V6, Golf R32 nie umywa się ani osiągami, ani dźwiękiem.

 

Kupcie tylko raz Alfe Romeo, ale z głową a nie będziecie chcieli patrzeć na VW:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to powiem tak;D

Miałem B5, 115KM 1.9 PD. Nie było miesiąca żeby coś nie było robione... potem silnik padł, wpadł AWX, ale dalej to nie było to.

 

tez miałem b5 115 KM, i przy 320 tys nadal jezdził i wyglądał jak nowy, czego nie mogę powiedzieć o b5 fl, w którym - mimo że był nowszy - ciągle coś się działo...

z samochodami jest jak z ludzmi, niby wszyscy mają głowę i cztery kończyny a każdy jest inny i nie należy generalizować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tego mając nawet 3.2 V6, Golf R32 nie umywa się ani osiągami, ani dźwiękiem.

 

0_1_45561_Tos_dojebal__przez_alfred77.gif

 

Dźwięk kwestia indywidualna, natomiast z resztą się pomyliłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupcie tylko raz Alfe Romeo, ale z głową a nie będziecie chcieli patrzeć na VW

A wystarczy kupić VW z głową i nie trzeba będzie męczyć się alfami romeami i innymi wynalazkami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wystarczy kupić VW z głową i nie trzeba będzie męczyć się alfami romeami i innymi wynalazkami :D

 

kolego alfa romeo to jest sztuka a vw to auto dla ludu. Dlaczego w

polsce jest takie przeswiadczenie ze niemieckie to dobre? Bo wiesniaki taki stereotyp wyrobili. Jedziesz na wies bmw o jestes gosc, panienki leca na to juz jestes zajebisty, pojedziesz lexusem to nawet nikt nie zwraca uwagi, a jakie porownanie? Ludzie maja slome w butach sa, wiesniakami nie z pochodzenia a z myslenia i dlatego tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem samochody VW to wybór rozsądny, praktyczny, dla osób chcących sprawnie przemieszczać się z punktu A do B.

Dla mnie Alfa Romeo to coś więcej... jak to mówią: stan umysłu. To ekscytacja detalami oraz świetnym zawieszeniem. Przy każdym odpaleniu silnika towarzyszy mi dreszczyk ekscytacji mimo, że mam 5 garowego diesla w rzędzie :)

 

Samochód dla ludu jest dla mnie nudny, ale szanuje tę markę i złego słowa powiedzieć nie mogę... i nie chcę. Podsumowując, VW są nudne ale je lubię :)

 

Ale walnąłem dyplomatycznego posta :D hah

 

 

 

Prezess7, jak kupisz Alfę z głową to również nie będziesz się męczyć z autem. Kwestia kto jak traktował auto. Marka nie ma tu nic do rzeczy- wszystkie auta się psują. Znam Toyoty co się sypią na potęgę, a znam Fiaty, które jeżdżą wiele lat bez poważnych usterek.

Edytowane przez airajti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności