Skocz do zawartości
Michal1980

Passat B8 od sierpnia 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Mój B6 miał 240 tysi i DSG chodziło jak nóż w maselko. Teraz mam ponad 190 i jest to samo. Jak ktoś jeździ jak malpa i jest flejtuchem to zarznie skrzynie w czołgu nawet. Ja DSG uwielbiam.

 

Młodzież jeszcze się szkoli - za dużo podręczników za mało teorii ;)

 

Dawaj wątek z tym superbojem - na co tam euorcienciaki wyskrobałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój B6 miał 240 tysi i DSG chodziło jak nóż w maselko

Mój miał przejechane 325tkm i skrzynia chodziła idealnie. Z tym przebiegiem poszedł dalej do ludzi.

Warunek jeden-wymiana oleju i filtra co 60tkm.

Ale wróćmy do tematu B8-silniki są wyżyłowane i długowieczności im nie wróżę.

Poza tym zgrabne autko z ciekawymi systemami-jednego mi brak, o czym już chyba wcześniej wspominałem-diesla V6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wróćmy do tematu B8-silniki są wyżyłowane i długowieczności im nie wróżę.

 

Zgadzam się zupełnie. Najlepiej chyba wyjdzie biturbo bo moc realna co do sprzętu. Jakoś z 2.0 190 kucy to mnie przeraża...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dawaj wątek z tym superbojem - na co tam euorcienciaki wyskrobałeś.

Spokojnie - w niedziele cykne fote i skrobne pare zdan o Skodzinie.

 

Co do B8 - wg mnie to najwieksza wada jest wlasnie brak diesla V6. Co z tego ze bedzie 240 konny, jak na 4 garach. Passat urosl juz do takich i rozmiarow, i prezentowany jest juz jako klasa srednia wyzsza, ze TDI V6 nalezy sie jak psu buda. Ale tak jak pisalismy wczesniej - Skoda, VW i Audi musza znac swoje miejsce szeregu - niestety.

I jeszcze jedno - moze nie zwiazane z B8, ale dobrze chyba wiedziec i sobie pogdybac - jak wiecie, geniusze z UE wprowadzili rouzporzadzenia o maksymalnej mocy odkurzaczy (900W). Pozniej chca tez objac nim inne urzadzenia - pomysl zgola szalony, ale w calym tym lajnie jest jeden plus - wlasciwie nadzieja - otoz owi geniusze rozwazaja tez, czy nie wprowadzic dla urzadzen (m.in. samochodow, czy tam silnikow) norm dotyczacych minimalnej trwalosci - czyli np dla lampki byloby to 100 tysiecy godzin, dla pralki 4000 cykli, a dla silnikow np 300000km. Mysle, ze gdyby takie cos weszlo, to my bysmy zyskali - raz, jesli kupujemy nowe auto, nie martwimy sie o to, ze nam po 30000 cos ni strzeli - dwa - uzywane auta znacznie by potanialy, jesli bylyby blisko "kreytycznego" przebiegu. Wtedy takie 1.4 180KM mozna by brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że w 240 Biturbo będzie siedziała skrzynia DSG - DQ500, o tym już pisałem, nie martwiłbym się o jej trwałość przy takim małym silniczku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jara mnie ta moc i ta skrzynia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jara mnie ta moc i ta skrzynia

no już już rączki na kołdrze dzisiaj:) ciekawe jak się będzie kręcić takie biturbo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co Weso do Jarka do Krotoskiego na jazdę próbna sie umawiamy ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że 240 będzie autem dostępnym do testów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Benepolu jest golf gti wiec moze i biturbo dadza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zwyklejsza wersja 2.0TDI - 190KM też wydaje się niezła, choć tam w standardzie nie ma tego co w 240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co Weso do Jarka do Krotoskiego na jazdę próbna sie umawiamy ?

aa widzisz czytasz mi w myślach, miałęm to pisać, ze trzeba się na jazdę próbną wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem okazji zapisywać się na jazdę próbną. Jak to w ogóle wygląda? Rozumiem że jedziemy z jakimś pracownikiem VW, ale jak długo? I potem próbują nam wcisnąć takiego paska czy kulturalnie mówi się nara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji ze mam znajomego w Aso jezdzilem juz pare takich jazd. Sirocco jak wyszlo nowe to zrobilem prawie 100km jezdzilem z tym kolega. Prawie 2 godziny. Dalejsz w palnik miasto trasa. Fakt ze on mnie zna wiec nie wiem czy kazdemu tak by pozwolil. Tiguna dostalem na pol dnia i juz sam jezdzilem. Co do rozmowy to ja normalne pogawedki kolezenskie. Ale pewnie w innym wypadku gadaja o plusach auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z racji ze mam znajomego w Aso jezdzilem juz pare takich jazd. Sirocco jak wyszlo nowe to zrobilem prawie 100km jezdzilem z tym kolega. Prawie 2 godziny. Dalejsz w palnik miasto trasa. Fakt ze on mnie zna wiec nie wiem czy kazdemu tak by pozwolil. Tiguna dostalem na pol dnia i juz sam jezdzilem. Co do rozmowy to ja normalne pogawedki kolezenskie. Ale pewnie w innym wypadku gadaja o plusach auta.

przeciez w Mercedesie byłes na jazdach jeszcze:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tak :) tam bez znajmości ale E klase cisnąłem i nic gośc nie mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to w ogóle wygląda? Rozumiem że jedziemy z jakimś pracownikiem VW, ale jak długo? I potem próbują nam wcisnąć takiego paska czy kulturalnie mówi się nara?

30.08 jeździłem superbem w ASO Słupsk. Okazujesz prawo jazdy, wsiadasz z pracownikiem ASO do auta na miejsce kierowcy i w drogę. Ja pokręciłem się trochę po mieście, później wyskoczyłem na obwodnicę, żeby wdepnąć gaz w podłogę i zeszło mi około pół godziny. Gdybym chciał dłużej, to pewnie nie byłoby problemu. Po powrocie do ASO obejrzałem sobie auto, podziękowałem za przejażdżkę i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w połowie sierpnia jeżdziłem Octawką 1.8 TSI i tez nie bylo problemu żebym pocisnal na autostradzie jak i pojezdzil po miescie. 40 min jazda, podziekowanie za jazde i nara z cennikiem do domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności