Skocz do zawartości
polonez15

Montaż okrągłych świateł DRL w miejsce "długich" B53B

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi bardziej o to że jak masz np (odpukać) dzwona i widać flaki lampy to tam sie rzuca w oczy że coś było modzone. ...

Problem będzie jak już się ktoś dopatrzy i przykleją winę za dzwona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł. Postojówki ringi ;)http://www.ceneo.pl/26242616

 

Niestety utraciłeś możliwość informowania o patrolach policji po wprowadzeniu tej modyfikacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiedzącym przypomnę, że mam BI-XENON, a odbłyśnik świateł drogowych jest nieużywany

dommel czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dommel czytaj ze zrozumieniem

 

U mnie Bi-xenon nie odpala na blendzie przy wyłączonych światłach mijania, ale to może wada rozwiązania fabrycznego w B5FL...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez świateł mijania nie zadziała bi-xenon w lampie. Zasada działania długich świateł jest taka że podczas świecenia pozycji przełączamy na długie a wtedy nie zapala się drugi xenon(jażnik jest jeden na lampę) tylko nadal się świeci już rozpalony jażnik pozycyjny a tylko otwiera się przesłona i powstaje efekt długich świateł :) adoptowałem ostatnio z sąsiadem bixenon ze skody superb do ktm-a adventure działa bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez świateł mijania nie zadziała bi-xenon w lampie. Zasada działania długich świateł jest taka że podczas świecenia pozycji przełączamy na długie a wtedy nie zapala się drugi xenon(jażnik jest jeden na lampę) tylko nadal się świeci już rozpalony jażnik pozycyjny a tylko otwiera się przesłona i powstaje efekt długich świateł :) adoptowałem ostatnio z sąsiadem bixenon ze skody superb do ktm-a adventure działa bajka :)

 

Jeżeli już, to mijania, nie pozycyjnych.

 

Jażnik to w lampie sodowej.

 

Obecnie nie mam potrzeby informowania o patrolach policji, a nuż widelec mignę pijanemu i co? Ja jeżdżę w miarę przepisowo i nie potrzebuję sam ostrzegania. Co do świateł, przebujałem się już tak prawie rok i jest OK, Milicjant przy kontroli stwierdził, że to xenon. Obecnie w głowie świta mi wrzucenie tam drugiej soczewki bi-zenon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł i wykonanie fajne. Co do długich niestety poruszając się po mieście bywa że używam ich kilka razy dziennie i bynajmniej nie w celu informowania o patrolach. Wpływa to pozytywnie na płynność ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam takie pytanko mam zamiar kupić moduł drl i zamontować do swojego b5fl,dodam że mam fabryczny biksenon teraz moje pytanie czy musze montować diodę prostownica żeby klapki od biksenonu się nie unosiły?bo dzienne to z h7 będą a taki moduł chce kupić.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Moduł świateł długich do jazdy dziennej DRL02 FVAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło sporo czasu od moda, no i dziś złożyłem reflektory na nowo. Całość poszło do Huberta Cugiera na renowację odbłyśnika i przywróciłem funkcję świateł drogowych w ich miejscu:) Później zapodam foto jak to teraz wygląda. Przy okazji polakierowałem klosze bezbarwnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam sie nad montażem modułu drl i zastanawiam sie jak to podłączyć żeby przeslona od bixsenonu niie byla otwarta.Robił ktos to?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam zastanawiam sie nad montażem modułu drl i zastanawiam sie jak to podłączyć żeby przeslona od bixsenonu niie byla otwarta.Robił ktos to?

 

chyba musisz podać, więcej szczegółów. Dlaczego przesłona miała by być otwarta ? gdzie ten moduł chcesz podłączyć ? Chcesz długie jaki dzienne ? czy osobne dzienne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzienne maja swiecic zamiast drogowych ale funkcja drogowych też ma bybyc.Na allegro sa dostępne moduły DRL co zmiejszaja moc swiecenia drogowych.Dlatego jak pójdzie jakis prad na żarówkę to atomatycznie przeslona otworzy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić mi jakieś dobre diodowe DRL'e w miejsce halogenów?

Obecnie mam paski podłużne 900lm 10W i świecą konkretnie ale ich umiejscowienie mi za bardzo pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hella z Skody Fabii RS i innych...

4409711600_1326439667.jpg

trochę rzeźba z montażem ale swiecą swietnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena koło 600zł?

Reszta to jakieś podróbki? Podrzuć jakiegoś linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio były w Ciekawych aukcjach, kpl 400 zł. Ja swoje jakieś 2 lata temu kupiłem za 300. ale czekałem na taką cenę z

pół roku.

Będę na komp to poszukam na Alle... i wrzucę jakiś link.

 

EDIT.......................

199zł/szt http://allegro.pl/halogen-led-prawy-skoda-fabia-ii-rs-nowy-oryginal-i5200720138.html

Edytowane przez marcin_pesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem taki moduł DRL na 30% mocy z coming home i czujnikiem zmierzchu podpowie ktoś gdzie najlepiej się wpiąć czy do kostek od lamp czy do skrzynki bezpieczników ? passat b5 przedlift :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobny moduł

i mam tak zapiete

30+ wzięty z pod listwy zaciskowej

sygnał z ręcznego pociągnięty z pod dźwigni

kabel idący do pozycji ze skrzynki bezpieczników

dodatkowy kabel dający + na nasze wyjście z modułu

U mnie podczas przeróbki lamp na bi-xenon prze kolegę poloneza (wielki szacun dla niego) został dołożony dodatkowy kabel w lampie i wpięty w kość gówna lampy. zapewne w lewej wtyczce lampy masz 5 pinów a w prawej 4 piny musisz doprowadzić z lewej lampy do prawej dodatkowy pin aby to odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki no nic będę kombinował jak przyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności