Skocz do zawartości
MAGNUM-DXi12

Co się mogło stać? linka się urwała czy licznik się zepsuł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak myslicie co się mogło stać? jade sobie a tu nagle predkościomierz z 70 spadł na 0 ? Mogło coś walnąćw liczniku? (nie przyuważyłem czy km liczy) czy moze linka sie zerwała?

 

Prosze o opinie, ponieważ jutro rano jade do pewnej miejscowosci i kupiłbym przy okazji to co potrzebne ( na szrocie).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można jednoznacznie udzielić prawidłowej odpowiedzi.

 

Jeśli napęd mechaniczny to:

-uszkodzony napęd linki licznika znajdujący się w skrzyni biegów,

-pęknięta linka,

-uszkodzony licznik.

 

Jeśli sygnał elektroniczny z czujnika Halla:

-uszkodzona wiązka czujnika wkręconego w skrzynię biegów (brak zasilania, wyjścia sygnału),

-uszkodzony czujnik Halla,

-problem zimnych lutów deski,

-uszkodzony np. ELMOS

-uszkodzony prędkościomierz.

 

Za mało podałeś danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napęd mechaniczny. myslałem że komus sie juz coś takiego przytrafiło i mógłby mi pomóc.

 

No trudno;) Jak wróce jutro do momu (ok 17:00) to wykręce licznik i sprawdzę czy bedzie reagowała wskazówka kiedy bede kręcił (np wiertarką aku). Sprawdzę jeszcze czy kręci sie linka, wezmę podniese jedną stronę, wrzuce bieg i "wio" ;) Jak bedzie sie kreciła to wg mnie nalezy szukac przy łaczeniu licznika z linka.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Myślę, że zwyczajnie zsunęła Ci się linka z króćca licznika, sprawdź wpierw czy linka jest zabezpieczone i tkwi w widełkach na podszybiu, jeśli się wypięła stamtąd, może zwyczajnie nie dochodzić do licznika z tyłu zestawu wskaźników! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teżmam problem z licznikiem. Czasami wyłącza się podświetlenie zegarów i świeci się tylko kontrolka świateł drogowych, przy okazji zegar też traci zasilanie (analogowy). Elektryk powiedział, że jak nie jest popsute na stałe to on nie jest w stanie zlokalizować tej usterki :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

Luk@szu, wyjmij zestaw wskaźników i przelutuj dokładnie gniazdo wielopinowe w które wchodzi wtyczka od zestawu wskaźnków. Jeśli to może pomóc, to tutaj są foty rozebranego licznika, można sobie trochę pomóc. Chyba większość z nas miała, ma lub będzie mieć ten problem, pozdrawiam i życzę miłej pracy (robota mrówcza, dokładna ale warta zachodu bo wszystko będzie działało, jeśli przyczyna tkwi w zimnych lutach, oczywiście ;) Aha, lupa się przydaje bardzo :vw:

 

http://oskamp.dyndns.org/gallery/Kombiinstrument?page=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na widełkach siedzi OK!!!, w skrzyni sie tez ok, dzis juz nie zdąże tego sprawdzić, pewnie dopiero w sobote. Dam odpowiedź co było...

----------------------------------------------------

dodane:

problem rozwiązany! linka urwana. Po odkręceniu linki od czujnika na skrzyni biegów linka wypadła;)

Dziekuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności