Skocz do zawartości
robertAVF

AVF odpala idealnie, gaśnie-dusi się po dodaniu gazu :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Przeszukałem forum u nas i na audi a4 ale nie znalazłem nic co by mogło nakierować mnie chociaz troche na rozwiązanie problemu, albo chociaż wskazówke co moge sam sprawdzić.

Otóż sytuacja wygląda następująco. Podczas jazdy, po wyprzedzeniu auta samochod zgasł. Jak juz dotoczyłem sie do jakiegoś przystanku chciałem go odpalić. Bez żadnych problemów rozrusznik zakręcił i za pierwszym razem passat odpalił. Jednak po naciśnieciu gazu od razu zaczął sie dusić, obroty zaczęły spadać. Obroty spadają do takiego poziomu że od razu go wyłączałem. Jest tak za każdym razem. Bez problemowe odpalanie, jednak jazda jest niemożliwa. Po wciśnięciu gazu zaczyna dymić na hm siwo? coś takiego.

Usterka była dwa dni temu. Wczoraj podlaczyłem pod kompa i pokazało 3 błedy:

 

17664 - czujnik temp płynu chł...

17965 - ciśnienie doładowania...

17564 - czujnik cisnienia w kolektorze dolotowym...

 

sam nie wiem czy te błedy mogą mieć związek z tym co się dzieje teraz. Może to są jakieś stare błedy??

 

Zdarzało się wcześniej że po odpaleniu silnik wchodził na wyższe obroty tzn 1100-1150 i towarzyszyło temu miganie kontrolki świec żarowych. Ale to było dosyć dawno i zdarzyło sie kilka razy.

 

Zastanawiam się co moge sprawdzić samemu. Bo wydaję mi się że albo to jest jakas drobna sprawa typu weżyk odczepiony albo gdzies lapie powietrze itp albo w najgorszym przypadku usterki związane z układem paliwowym, co wiadome jak może skończyc sie w przypadku TDI-PD.

 

Mam nadzieję że ktoś z Was podpowie co moge zrobić, co sprawdzić bo auto wstawie do mechanika dopiero w przyszłym tygodniu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja u siebie miałem podobnie. Auto zaczynało się dusić i musiałem zjechać na bok. Co się okazało? Odkręciły się śrudbki przy cięgnie od klapy gaszącej w EGR. Cięgno swoim ciężarem przymykało klapę gaszącą. Wynika to pewnie z tego że wcześniej mechanik tam grzebał i może dokręcił tylko ręką albo wogóle ....

3620306528.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P@wel dzieki za podpowiedź, dzis sprawdze to jak wróce. W lato czysciłem caly egr kolektor ssacy i weże i wydaje mi sie że wszystko poskładałem porządnie do kupy. Wczoraj jak odpaliłem samochod żeby sprawdzić czy cos się dzieje pod maska to na koniec zgasilem samochod właśnie ta klapa gaszacą i wydawalo mi sie ze z EGRem jest wszystko ok. Sprawdze jeszcze czy cos sie z nim dzieje przy dodawaniu gazu.

 

Jak samochod dłużej postoi to pierwsze wcisniecie gazu powodu wskoczenie na wyzsze obroty nawet do 2 tys dojdzie ale pozniej od razu sie dusi. Po nastepnym uruchomieniu i wcisnieciu gazu juz nawet nie wskakuje na obroty tylko od razu traci obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wymiany czujnika temp silnika, ale wg mnie to Ci myszy wiązkę zjadły bo wszystkie 3 czujniki są na jednej wiązce..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zacznij od wymiany czujnika temp silnika, ale wg mnie to Ci myszy wiązkę zjadły bo wszystkie 3 czujniki są na jednej wiązce..

 

 

ale czy przez czujnik temp moga byc takie objawy? a czy ktos moze chociaz wrzucic ilustracje gdzie tych czujnikow szukac dokladnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja u siebie miałem podobnie. Auto zaczynało się dusić i musiałem zjechać na bok. Co się okazało? Odkręciły się śrudbki przy cięgnie od klapy gaszącej w EGR. Cięgno swoim ciężarem przymykało klapę gaszącą. Wynika to pewnie z tego że wcześniej mechanik tam grzebał i może dokręcił tylko ręką albo wogóle ....

U mnie w poprzednim golfie klapa gasząca odpadła od tego płaskownika w dolocie i zablokowała się w poprzek. Efekt chmura siwego dymu i całkowity brak mocy. Z zewnątrz ok ale po zdjęciu węża od dolotu zobaczyłem o co chodzi.

P.s. Zrób jeśli możesz logi nawet statyczne wtedy będzie już wiadomo coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy teraz bede mial mozliwosc podlaczenia pod komputer. Narazie passat stoi na podworku bo nie mam na niego pomyslow i nie mam kiedy zaciagnac go do mechanika. Sam tez nic nie sprawdze bo nie wiem czego szukac. Na forum nie widze zeby ktos mial takie problemy kiedykolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności