Skocz do zawartości
makumba50

rejestracja SAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Szukam po forum i szukam i znaleźć nie mogę...

Czy mógłby mi ktoś napisać DOKŁADNIE jak to jest teraz z rejestracją takich pojazdów?

Zamierzam zbudować KIT-CAR'a i chcę wiedzieć czy opłaca się to rejestrować, by koszty nie przerosty projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to se q...a zadzwoń i zapytaj, korona Ci z gowy nie zleci, bo jej nie masz !! ;)

Urząd Gminy w Malczycach ul. Traugutta 15 55-320 Malczyce

 

telefon / fax

+ 48 071 31 79 223

+ 48 071 31 79 066

+ 48 071 31 79 617

 

e-mail

[email protected]

 

godziny urzędowania

od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah^^ jam Makumba! Król wioski więc mam :P

Rzecz w tym że bylem w gminie i nawet w urzędzie komunikacji iii...właśnie iii..gdybym się czegoś konkretnego dowiedział to bym nie walił takich pytań i tematów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zadzwoń sobie do Wawy do W.K. i tam zapytaj, czy to takie trudne? tych wydziałów komunikacji w PL jest w ujjj i masz w czym wybierać, tylko trzeba ruszyć głową ;)

 

a nie zadawać bezsensowne pytanie, na które uzyskasz odpowiedź po jednym telefonie, może po dwóch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio o Sam było w TVN Turbo. Przpisy się tak pozmieniały że musiałbyś przejść bardzo wymagające badania techniczne ( nie tak jak było wcześniej na stacji diagnostycznej tylko w PIMOT). Facet który buduje takie auta zawodowo stwierdził że te badania mało które auto przejdzie. Polecił rejestracje SAM za granicą ( Czechy, Niemcy, Ukraina) na znajomego np a potem już legalnie zarejestrować takie auto jako sprowadzone z zagranicy omijając nasze polskie prawo. Jak widać polak zawsze znajdzie jakąś lukę w prawie i ją wykorzysta.

Generalnie dla mnie to prawo jest głupotą bo skoro SAM posiada sprawne oświetlenie, zawieszenie układ kierowniczy i hamulcowy to dlaczego nie może być rejestrowane i zbadane normalnie na stacji diagnostycznej tylko w PIMOT? Większość części użytych do budowy takiego auta posiada homologacje bo jest używane z innych pojazdów które są dopuszczone normalnie do ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam zbudować KIT-CAR'a i chcę wiedzieć czy opłaca się to rejestrować, by koszty nie przerosty projektu.

 

W Twoim przypadku na pewno koszty cię nie przerosną, bo jak będziesz tego Kit Car'a robił tak jak remontowałeś swojego Passata to go po prostu nie złożysz a jak nawet ci się to uda to na bank nie przejdzie badań technicznych. A może w tych dwóch instytucjach w których byłeś już o tobie słyszeli i celowo nic ci ciekawego nie powiedzieli żebyś nie stwarzał zagrożenia na drodze tym zlepem co go masz zamiar sklecić. Nie daje ci to do myślenia?

 

 

Mało nieszczęść na drogach, to jeszcze niech na nie wpuszczą makumbe z jego składakiem, to tylko wtedy zdrowaśki klepać w czasie jazdy żeby się z nim na drodze nie spotkać.

 

AVE o wielki makumbo

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności