Skocz do zawartości
DarekTDI

dorobienie drugiego pilota Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Tez tak mysle ze surówke dokoduja ci pod dany pojazd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany mam pytanie mam dwa kluczyki jeden jest rozkodowany - ale tylko tak że przyciski nie działają (zamykanie otwieranie) grot jest oryginalny otwiera wszystkie zamki, po wsadzeniu kluczyka w stacyjkę auto odpala...

Czy muszę też jechać na kodowanie kluczyka za 160zł i czy zrobią to na moim używanym kluczyku czy są może jakieś inne metody? Może bateria rozładowana gdzie to ma baterie i jak się dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj film „WYMIANA BATERII W KLUCZYKU VW PASSAT B6 2.0 DSG” w YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany mam pytanie mam dwa kluczyki jeden jest rozkodowany - ale tylko tak że przyciski nie działają (zamykanie otwieranie) grot jest oryginalny otwiera wszystkie zamki, po wsadzeniu kluczyka w stacyjkę auto odpala...

Czy muszę też jechać na kodowanie kluczyka za 160zł i czy zrobią to na moim używanym kluczyku czy są może jakieś inne metody? Może bateria rozładowana gdzie to ma baterie i jak się dostać?

 

tu masz wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i stała sie tragedia. Miałem tylko jeden kluczyk i go wczoraj zgubiłem.

Dzwoniłem do firmy zajmującej sie awaryjnym otwieraniem samochodów. Otwarcie auta, nowy kluczyk + jego zakodowanie powiedzieli, że około 900zł. Myślę czy nie lepiej będzie zamówić w ASO grot. Wtedy odpadnie mi awaryjne otwieranie auta (koszt uslugi to 150-200zl), a grot i tak bym musiał dorobić bo często włączam i wyłączam poduszke. Kluczyk moge kupić za 250zł + kodowanie 160zł wyjdzie 410zł. Plus ok 150zł za lawete, bo jakoś do ASO musze dojechać na kodowanie (tylko że to automat i stoi na P, pytanie czy bez odpalenia auta zmienie na N).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i stała sie tragedia. Miałem tylko jeden kluczyk i go wczoraj zgubiłem.

Dzwoniłem do firmy zajmującej sie awaryjnym otwieraniem samochodów. Otwarcie auta, nowy kluczyk + jego zakodowanie powiedzieli, że około 900zł. Myślę czy nie lepiej będzie zamówić w ASO grot. Wtedy odpadnie mi awaryjne otwieranie auta (koszt uslugi to 150-200zl), a grot i tak bym musiał dorobić bo często włączam i wyłączam poduszke. Kluczyk moge kupić za 250zł + kodowanie 160zł wyjdzie 410zł. Plus ok 150zł za lawete, bo jakoś do ASO musze dojechać na kodowanie (tylko że to automat i stoi na P, pytanie czy bez odpalenia auta zmienie na N).

 

No fakt tragedia. Pilot od harkana bierzesz? To ja opowiem Ci podobną tragedię która spotkała mojego kumpla. Umył auto i zamarzł mu zamek i dodatkowo padł aku. Wsadził grot w zamek i mu pękł grot plastikowy. A też miał jeden pilot z jednym grotem. I teraz ASO mu zamówiła grot zamawiany z Niemiec. Dorobiony pod VIN i teraz kumpel sie modli żeby nikt przed nim nie zmieniał zamków. Czlowiek najlepiej uczy sie na bledach innych więc dorobilem sobie metalowy kluczyk tak na zaś 30 zł. Co do lawety i automatu to myślę że nie będzie problemu przecież jakoś np nasze kochane misiaki wciągają nasze auta na lawete na ręcznym i z automatem na pozycji P też pewnie nie raz wciagali

 

na grot z Niemiec dorabiany pod VIN poczekasz około 10 dni, no i jest też drugie pytanie tzn czy masz ori zamki w aucie, pod pojęciem ori w tym przypadku chodzi czy nie były zmieniane po wyjeździe auta z fabryki bo wtedy dorobiony grot pod VIN się nie przyda

Edytowane przez DarekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu dlatego szybko dorobilem sobie drugi kluczyk zeby ustrzec sie takiej sytuacji bo wtedy koszta ×2 .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jacb82: gdzie kupisz kluczyk i kto ci zakoduje za 160 zeta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany mam pytanie mam dwa kluczyki jeden jest rozkodowany - ale tylko tak że przyciski nie działają (zamykanie otwieranie) grot jest oryginalny otwiera wszystkie zamki, po wsadzeniu kluczyka w stacyjkę auto odpala...

 

Pewnie wystarczy go zakodować.

39 post w tym temacie:

http://forum.vw-passat.pl/threads/34189-Kodowanie-quot-nowego-quot-kluczyka/page2

Linka z filmem do wymiany już masz, bateria CR2032 jak dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz 2 piloty to one pracuja identycznie tzn wszystkie przyciski dzialaja identycznie jezeli 1 nie dziala sprawdz baterie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na grot z Niemiec dorabiany pod VIN poczekasz około 10 dni, no i jest też drugie pytanie tzn czy masz ori zamki w aucie, pod pojęciem ori w tym przypadku chodzi czy nie były zmieniane po wyjeździe auta z fabryki bo wtedy dorobiony grot pod VIN się nie przyda

Kluczyk (tzn. sam grot, koszt 194zł) mam mieć na pon za tydzień, gdyby nie święta to byłby na czwartek. W sumie to było już za późno dziś, bo człowiek w ASO powiedział mi że mogłem pojechać do Prenzlau (55km od Szczecina) i kluczyk miałbym na jutro i taniej nawet :cool A tak to będzie dopiero na poniedziałek za tydzień.

Druga sprawa to w ASO kierownik serwisu troche mnie zmartwił. Uprzedził mnie, abym nie był zdziwiony jak kluczyk nie da sie zakodować (w Szczecinie w ASO koszt 140zł). Miał podobno już kilka takich przypadków, że piloty nie zakupione w ASO nie chciały sie dać zakodować. Zazwyczaj sie dają, ale.... Dziwił sie że taki kluczyk jest wogóle dostępny poza ASO i mówił, że one są wstępnie kodowane w Niemczech, a dopiero ostatecznie kodowane w ASO w PL. Mam nadzieję, że Harkan nie sprzedaje jakiejś lipy.

Edytowane przez jacb82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega bral z harkana inny kupowal tez z allegro i te piloty nie byly prekodowane sa surowe czyli gotowe do zakodowania i z takim wlasnie byl w aso vw i mu za 150 zl zakodowalu byli to w lutym tegi roku vw gdansk szadolki czas operacji okolo 2 h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ci di grocika to sam osobiscue kupowalem u harkana takze surowy ( W aso chcieli 150 zl) i dorabialem u pierwszego lepszego klucznika chyba za 30 lub 40 zl nie panietan dokladnie czas oklo 15 min i wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawianie samego grotu z ASO niemieckiego mija się z celem i z oszczędnością :)

Pierwszy lepszy klucznik dorobi grot z wkładki drzwi. Wypróbowałem niestety sam ta drogę - surowy grot u Harkana kupiony, a klucznik dorobił "wycięcia" nawet nie wyjmując wkładki z drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamawianie samego grotu z ASO niemieckiego mija się z celem i z oszczędnością :)

Pierwszy lepszy klucznik dorobi grot z wkładki drzwi. Wypróbowałem niestety sam ta drogę - surowy grot u Harkana kupiony, a klucznik dorobił "wycięcia" nawet nie wyjmując wkładki z drzwi.

jakie koszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie koszta?

 

Surowy grot u harkana 20 zł + 35 zł dorobienie u klucznika "za rogiem", a w ASO ponad 150 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mario_TDI

Dorabiałem w zeszłym miesiącu zapasowy kluczyk do VW B6 2006r w Rudzie Śląskiej http://www.klucze-dorabianie.pl/ cena za komplet: 500,00 zł (moduł + grot) czas usługi ok. 20 min. Gość tylko dorabia i paruje klucze (nie sprzedaje surówek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko musisz do niego autkiem podjechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to o stówkę mniej niż oferty allegrowe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności